Dostaliśmy od Rosjan zmontowane nagranie?

Publikacja w serwisie: 16 June 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Dokumenty, których nie dostaliśmy od Rosjan » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Dostaliśmy zgodę na 50 metrów. Tu-154 i Ił też » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » Dostaliśmy film z okradania konta Przewoźnika » Prawda należy do Rosjan » JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Rzecznik ofiar: nie potwierdzam dobrej woli Rosjan » Usłużni dla Rosjan, asertywni wobec rodzin ofiar » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » Czekają na zgodę Rosjan » Zaskoczyła mnie służalczość Rosjan » Wiedzieli o wrogiej grze Rosjan » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Eurodeputowany Geoffrey Van Orden – Winię Rosjan » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » Odgłos zderzenia z drzewami » Śledczym zginął rejestrator » Co to jest stenogram? Nie daj się oszukać. » Komisja ds. katastrofy działa bezprawnie? » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Protokół Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego został przygotowany pod tezę z góry założoną » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Komorowski: “Wyciągajmy wnioski z każdego raportu. Nawet chińskiego” » Czy polscy lekarze uczestniczyli w sekcjach zwłok… » Klich traci grunt pod nogami » Polacy znają kilkanaście słów więcej z czarnych skrzynek » MAK dostał koncesję na “słuszną interpretację” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Po przesłuchaniu pierwszego nagrania zapisu rozmów w Tu-154M, które przekazała Rosja, analitycy z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie odkryli, że brakowało 16 sekund. To z kolei oznacza, że przekazana nam taśma mogła być wcześniej montowana. Ponadto eksperci ds. lotnictwa zwracają uwagę na długość nagrania. Wskazują, że zapis w porównaniu do standardowych skrzynek instalowanych na tego typu maszynach jest dłuższy o 8 min i 16 sekund.

Sprawa wyszła na jaw w momencie, gdy analitycy z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie zaczęli odsłuchiwać nagranie i porównywać je z przekazanym i opublikowanym już wcześniej stenogramem. Jak ustaliło radio RMF FM, po dogłębnej analizie eksperci odkryli, że na przekazanym Polsce przez Rosję dysku CD brakuje 16 sekund nagrania, które znajdowały się w stenogramie. Wówczas to śledczy zaczęli podejrzewać, że przekazana taśma była montowana, a nagranie nie było wierną kopią, i o całej sprawie poinformowano szefa MSWiA – Jerzego Millera. W obawie przed wybuchem olbrzymiego skandalu Miller udał się do Moskwy. Tym razem miał uzyskać już cały zapis.
To jednak nie koniec problemów z taśmą z tzw. czarnej skrzynki. W rozmowie z “Naszym Dziennikiem” jeden z pilotów zauważa, że znajdujący się w Tu-154M rejestrator zapisuje na zwykłej taśmie analogowej, która może pomieścić jedynie ostatnie 30 minut lotu. W momencie gdy taśma się kończy, następuje automatyczne przejście na jej początek, kasowanie dotychczasowych nagrań i jednoczesne zapisywanie od początku kolejnych danych. Przekazane stenogramy z zapisu czarnych skrzynek zawierają 38 minut i 16 sekund. Skąd więc dodatkowe 8 min i 16 s? – Nie ma możliwości, aby zapis trwał 38 minut, o ile taśma nie zostanie wydłużona. To zaś nie jest możliwe, bo pojemnik OL4 jest zbyt mały – podkreśla nasz rozmówca. Gdyby w polskim Tu-154M podczas remontu w Samarze zamontowano cieńszą taśmę, to dlaczego ten fakt nie został odnotowany? Jak bowiem zauważa inny nasz rozmówca, każda, nawet najdrobniejsza naprawa czy wymiana jakiejkolwiek części samolotu, musi zostać odnotowana. Jedynym rozsądnym wytłumaczeniem jest to, że musiało dojść do przekłamania stenogramu. – Rosjanie musieli pociąć taśmę – podkreśla.
MBZ

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100616&typ=po&id=po31.txt

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  Dla mnie to oczywiste, że Rosjanie nie są fer wobec nas. Ta stronka każdego dnia mnie w tym utwierdza. Najbardziej mnie boli, że odbierają godność i honor pilotom i Panu Prezydentowi. Takie typowe dla Rosjan prowadzenie śledztwa – matactwa i dezinformacja…to samo było np. z KURSKiem. Straszną głupotą było oddanie śledztwa w ich ręce, ale taki właśnie mamy rząd. Może zobaczą, że nie jesteśmy “ciemnogrodem” i głupoty sobie nie damy wcisnąć. Załamka!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Chciałam jeszcze podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, abyśmy mogli poznać PRAWDĘ. Pozdrawiam :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  WSTYD, WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD! To jest nie do pomyslenia, zeby polski rzad i polska prokuratura dopuszczaly taki stan rzeczy a Thusk jeszcze smie mowic, ze tam jest trasparencja w sledztwie! W jakim sledztwie! Czyj to rzad??! To jest jakas kpina z nas wszystkich! Potrafia tylko lizac stopy Kremla! Boja sie skandalu!
  TO JEST SKANDAL!
  ..Miller pojechal po cichu do Rosji BLAGAC o strzepy podartej tasmy?? Moze sie jeszcze przebral za kobiete, zeby go nikt nie poznal?!
  Ochyda…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Tylko nas upewniają że całe to śledztwo to farsa….i jak tu nie wierzyć w celowe działanie…poczytajcie tu

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • iwona37 :

  Od początku to było zaplanowane,więc starająaa się utrzymać swoją wersję. Ale nasz rząd i kandydatów na prezydenta należy zapytać jeszcze przed wyborami co dalej zamierzają w sprawie tego mordu zrobić?!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters