Statystyka wypadków polityków

Publikacja w serwisie: 16 June 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Od 1945 roku do chwili wypadku w Smoleńsku rozbiło się tylko 8 samolotów z głowami państw na pokładzie. W trzech udaje się udowodnić zamach w pięciu pozostałych przyczyny pozostają niewyjaśnione:

20.06.2006 Wiceprezydent Sudanu John Garang ginie w helikopterze wracającym z Ugandy. Jako przyczynę wypadku podaje się mgłę, Garang był jednak szefem Sudańskiego Ruchu SPLM i armii SPLA i solą w oku większości islamsko-arabskiej w Sudanie. Zamachu nie udaje się udowodnić.

26.02.2004 Prezydent Macedonii Boris Trajkovski ginie w wypadku na południu Bośni. Przyczyny wypadku nie zostały wyjaśnione. Trajkovski doprowadził do zawieszenia broni w nacjonalistycznym konflikcie na terenie swojego kraju i znajdował się w ostrym konflikcie z większością nacjonalistycznych polityków Macedonii.

06.04.1994 Samolot z Prezydentem Ruandy Juvenalem Habyarimaną zostaje zestrzelony rakietą podczas podchodzenia do lądowania w Kigali.

17.08.1988 Prezydent Pakistanu Zia Ul-Haq ginie w pobliżu Bahawalpur w Pakistanie. Oficjalnie przyczyna wypadku nie jest wyjaśniona do tej pory. We wraku maszyny w kabinie pilota znaleziono ślady gazu paraliżującego. Podejrzewa się zamach przeprowadzony przez KGB.

19.10.1986 Prezydent Mozambiku Samora Machel ginie w wyniku wypadku samolotu w Południowej Afryce. Po latach okazało się że został przeprowadzony zamach na zlecenie rządu RPA.

01.08.1981 Generał Omar Torrijos rządzący Panamą ginie w wypadku lotniczym. Przyczyną jest zamach o przeprowadzenie którego podejrzewa się służby specjalne USA. Torrijos doprowadził swoją nieugiętością do przejęcia przez Panamę praw nad kanałem Panamskim od USA.

04.12.1980 Portugalski premier Francisco Sa Carneiro i jego minister obrony Adelino Amaro de Costa giną w wypadku lotniczym w pobliżu Lizbony. Śledztwo udowadnia zamach.

18.09.1961 Przewodniczący ONZ Dag Hammarskjöld ginie w wypadku samolotu nad terytorium obecnej Zambii. Podejrzewa się zamach, jednak nie udaje się tego udowodnić.

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters