Rosjanie chcą przetopić tupolewa!

Publikacja w serwisie: 18 June 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Rodziny ofiar chcą poznać prawdę » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » Nie chcą mówić o dowodach » Chcą wybielić kontrolerów » Zaprzańcy chcą zemsty » Najnowsza symulacja katastrofy prezydenckiego tupolewa. Maszyna ścinała skrzydłami drzewka na wysokości zaledwie 2,5 metra (wideo) » Rosjanie nie chcieli świadków » Posłowie chcą komisji nadzwyczajnej w sprawie zatrzymanych dziennikarzy » Bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej chcą interweniować u prokuratora generalnego » Chcą przeprowadzić własne ekspertyzy zapisu z czarnej skrzynki Tu-154M » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » Rosjanie wymieniali żarówki po katastrofie? » Sławomir Wiśniewski: Rosjanie brali co popadnie » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Rosjanie nie przekazali stronie polskiej oryginału filmu » Kto uziemi tupolewa » Hangar czeka na wrak tupolewa » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » Los drugiego tupolewa pozostaje bliżej nieokreślony » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Dymiący nagan a papiery pokładowe Tupolewa » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Czy śledczy wiedzą, co wyciekło z tupolewa? [wywiad z Siergiejem Amielinem] » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » Rosyjscy kontrolerzy ani razu nie poinformowali załogi polskiego tupolewa, że schodzi ze ścieżki i kursu » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » Trzecia czarna skrzynka w nocy dotrze do Polski » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » To urzędniczka Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazała załodze tupolewa nieczynne lotnisko w Witebsku, jako zapasowe » ROSJANIE NAPLULI NAM W TWARZ » Rosjanie wybielili kontrolerów » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

To pachnie skandalem na skalę międzynarodową. Od tygodni nie możemy się doprosić Rosjan o przekazanie nam szczątków tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. Nie mogą ich zbadać nasi specjaliści, bo rosyjskie władze lekceważą nasze wnioski o zwrot resztek samolotu. Ale Rosjanie sami nie wiedzą, co zrobić z pozostałościami maszyny. I proponują, żeby je zezłomować i przetopić!

– Nie wolno tego robić! Fragmenty samolotu to dowody w śledztwie – oburza się prokurator Mateusz Martyniuk z Prokuratury Generalnej. – To zacieranie śladów – dodaje mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik rodzin ofiar smoleńskiej katastrofy. Czy Rosjanie rzeczywiście mają coś do ukrycia?!

Kiedy ponad 20 lat temu terroryści wysadzili amerykański samolot nad szkocką miejscowością Lockerbie, zebrano i posklejano najdrobniejsze części maszyny, by odtworzyć okoliczności tragedii. Jednak dla rosyjskich śledczych szczątki tupolewa, którego katastrofa jest wciąż zagadką, to tylko kupa złomu. Nie zebrali wszystkich części z miejsca tragedii, a te, które zwieźli do Moskwy, zamierzają zniszczyć – o takich niepokojących planach pisze rosyjski tygodnik „Żyzń”.

– To absolutnie niebywałe – złości się mecenas Rafał Rogalski. – Wygląda na to, że Rosjanie chcą się po prostu pozbyć dowodów. Taka rzecz nie może mieć miejsca. Wszystkie części muszą zostać przekazane polskim władzom. Rosjanom nie wolno robić z nimi niczego na własną rękę – mówi pełnomocnik rodzin ofiar smoleńskiej katastrofy.

Podobne zdanie ma polska prokuratura. – Fragmenty samolotu są dowodem w prowadzonym przez nas śledztwie. Mają być zbadane przez naszych specjalistów – mówi Faktowi prokurator Martyniuk.

Dlaczego te badania są dla nas takie ważne? – Części wraku są nierzadko kluczowe dla określenia prawdziwych przyczyn katastrofy. Eksperci na podstawie badań mogą stwierdzić, czy maszyna była sprawna. Ale nie tylko. Szczegółowe badania pozwalają też określić, czy były wady materiałowe, a określony typ wgnieceń może wskazać na kierunek upadku – tłumaczy nam prof. Brunon Hołyst (70 l.), światowej sławy specjalista kryminalistyki i kryminologii. Takie badania, polegające także na szukaniu chemicznych substancji wśród szczątków maszyny, pozwalają też ostatecznie wykluczyć najbardziej fantastyczne hipotezy dotyczące przyczyn tragedii – np. o wybuchu bomby na pokładzie samolotu.

Przekazanie Polsce resztek tupolewa ma również znaczenie symboliczne – dla rodzin ofiar i wielu zwykłych Polaków. – Wrak samolotu miał stać się symbolicznym pomnikiem tej katastrofy. Taką wolę wyrazili bliscy tych, którzy zginęli. Nasze władze też o tym wspominały – przypomina mecenas Rogowski.

Wrak, w którym zginęło tyle osób, nie może tak po prostu poniewierać się po złomowisku. A jeśli Rosjanie tego nie rozumieją, to brakuje im wrażliwości.

źródło: wp.pl (18 czerwca 2010)

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • mik :

  Polska prokuratura wojskowa do tej pory nie zwróciła do Rosjan o wydanie wraku samolotu prezydenckiego, który rozbił się pod Smoleńskiem. W tej sprawie interweniował już pełnomocnik rodzin
  ofiar katastrofy.

  Jak się dowiedział portal Niezalezna.pl Rosjanie dotychczas otrzymali jedynie wniosek o zabezpieczenie
  wraku tupolewa TU 154M. Potwierdził to nam pułkownik Zbigniew Rzepa z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

  Tymczasem docierają niepokojące informacje, że Rosjanie po zakończeniu swojego dochodzenia chcą zniszczyć to co pozostało z prezydenckiego samolotu. Dowiedzieli się o tym bliscy ofiar smoleńskiej katastrofy. Ich pełnomocnik, mecenas Rafał Rogalski zwrócił się do wojskowej prokuratury z wnioskiem
  o wystąpienie do Rosjan, aby ci zwrócili Polsce wrak samolotu po zakończeniu śledztwa.

  Artykul:
  ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA?
  gb, dk Niezalezna.pl, 24-06-2010 17:35
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/35781

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters