Jaki kandydat, taka kampania

Publikacja w serwisie: 01 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

” RMF FM: Na wyraźną prośbę polskiego MSZ amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton miała zrezygnować z planów złożenia kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich – ustalili reporterzy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. Taki punkt programu początkowo znajdował się w planie sobotniej wizyty sekretarz stanu USA w Krakowie. Został jednak z niego usunięty. Nieoficjalnie chodzi o to, żeby Hillary Clinton w żaden sposób nie angażowała się w kampanię prezydencką w Polsce. Dlatego nie odwiedzi krypty na Wawelu. W zamian pani sekretarz ma złożyć kwiaty przed Krzyżem Katyńskim u stóp Wawelskiego Wzgórza. Amerykanom zależało na oddaniu hołdu prezydenckiej parze, tym bardziej że prezydent Barack Obama nie dotarł na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Propozycja złożenia kwiatów w krypcie na Wawelu wpłynęła do polskiego MSZ, ale zasugerowano stronie amerykańskiej, że taki charakter wizyty Hillary Clinton na dzień przed wyborami może być w Polsce odebrany jako poparcie dla jednego z kandydatów.

Jeśli to się potwierdzi, to tego co wyprawia Platforma, żeby doholować Komorowskiego pod wymarzony żyrandol nie da się dłużej oceniać językiem parlamentarnym. Wczoraj Komorowski dziarsko wywijał trupem Blidy (jak to było, panie premierze? “Uważam za rzecz wyjątkowo obrzydliwą, kiedy politycy uprawiają taką nekrofilię polityczną. Śmierć Barbary Blidy, rzecz bardzo przykra i smutna, stała się orężem w walce politycznej ludzi nieuczciwych i niemoralnych”), dzisiaj okazuje się, że jego koledzy równolegle prowadzą cichą walkę z inną trumną, żeby przypadkiem nie pojawiła się w migawkach z wizyty pani Clinton, która w sobotę ma dodawać prestiżu Komorowskiemu, i tylko jemu.

Niedobrze się robi, ale nie powiem, żeby mnie taki styl kampanii Komorowskiego dziwił. Nie od czasu kiedy przeczytałam sms-a jakiego, w ramach “zgody budowania” rozsyła bardzo wysoki polski dyplomata. A sms brzmi tak “Przyjacielu mam do Ciebie ogromną prośbę, ale proszę nie zawiedź mnie – idź 4 lipca na wybory i zrób wszystko co możesz, aby w przyszłości w czasie spotkań dyplomatycznych Pierwsza Dama nie szczała do kuwety”. Urocze, prawda? Podkreślam, nie rozsyła tego jakiś stuknięty gówniarz, tylko naprawdę wysoka figura polskiej dyplomacji, pewnie nawet ze służbowej komórki. W każdym normalnym kraju, za takie zachowanie zapłaciłby natychmiastową dymisją, u nas pewnie koledzy gratulują mu dowcipu. Nie zdziwi mnie zatem żadne zachowanie tej ekipy, bo to ludzie zwyczajnie pozbawieni jakichkolwiek hamulców w walce o władzę.

Gdybym nie miała żadnych merytorycznych powodów, żeby odrzucać kandydaturę Komorowskiego, odrzucałaby mnie od niego ohydna kampania wyborcza. Ohydna, chyba najbardziej obrzydliwa z tych, jakie obserwowałam do tej pory, bo jeszcze nigdy w tak chamski i bezpardonowy sposób nie atakowano rodziny kandydata, choć jej w kampanii w ogóle nie ma. A oprócz tego “dowcipnego” sms-a, politycy Platformy rozsyłają jeszcze jeden, bijący w Martę Kaczyńską, którego nawet nie chcę cytować. Na wypadek zaś, gdyby to nie wystarczyło, niezawodny Palikot wziął się też za panią Jadwigę, żeby Kaczyńskiego przed debatą odpowiednio “rozgrzać”. I proszę mi nie tłumaczyć, że to samowolka, którą Komorowski i Tusk się brzydzą. Sam Palikot się chwali swoim wpływem na kampanię, tym, że podrzuca pomysły, i że to jemu Komorowski zawdzięcza prowadzenie. Rytualne odcinanie się od Palikota już nie działa, wszystko co w tej kampanii robi należy zaliczać na konto Komorowskiego.

Więc jeśli marszałek po raz setny deklaruje, że umie łączyć a nie dzielić, to ja się pytam, skoro umie, to dlaczego choć raz nie spróbuje?”

Kataryna
http://kataryna.salon24.pl/

nadesłane przez: Mik

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  Widzę, że POwcy nieźle trzęsą portkami skoro posuwają się do takich kroków. Zwykłe kłamstwa nie wystarczą. Trzeba dodać jeszcze TROCHĘ chamstwa, a później udawać, że to druga strona jest kłótliwa. Pan Palikot powinien odpowiedzieć przed sądem za obraźliwe słowa, które wypowiada na temat Pana Kaczyńskiego (np. o tym, że Go zabije – to przecież groźba karalna!), ale jak napisała Kataryna “…u nas pewnie koledzy gratulują mu dowcipu”. Na szczęście Pan Kaczyński ma inteligencję i kulturę osobistą wrodzoną, a nie nabytą, dlatego nie daje się zniszczyć takim słowom. Ma swoją godność i to bardzo w Nim cenię. Nie wyzywa innych najgorszymi słowami(jacy by nie byli)!
  Jedno jest prawdą- Pan marszałek wiele umie…obiecywać, ale na tym się kończy.

  Brawo dla Kataryny. Krótko, konkretnie i trafnie!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  PO CHCE OGRANICZYĆ ROLĘ PREZYDENTA

  Nowy projekt Konstytucji autorstwa Platformy Obywatelskiej zakłada m.in. wykreślenie z niej zapisu o Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i KRRiT. Pod projektem ustawy podpisali się posłowie PO, a jego sprawozdawcą jest Grzegorz Schetyna. Marszałek Sejmu już zakwalifikował ustawę do pierwszego czytania.

  Bronisław Komorowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta i jednocześnie p.o. prezydenta RP, w maju powołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego. W czasie swojej kampanii wielokrotnie się do niej odwoływał – pod jego kierownictwem RBN obradowała m.in. na temat powodzi i polskich żołnierzy w Afganistanie. Tymczasem Platforma Obywatelska w swoim projekcjie Konstytucji zakłada wykreślenie z niej zapisu o radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

  Projekt wpłynął do marszałka w lutym tego roku – druk numer 2989 można znaleźć na stronach internetowych Sejmu. “Marszałek Sejmu już zakwalifikował ustawę do pierwszego czytania” – pisze “Rzeczpospolita”. W projekcie ustawy czytamy m.in.:

  (…) Uchylenie art. 135 jest konsekwencją faktu, iż konstytucjonalizacja organu doradczego głowy państwa jest zbędna.
  Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest ciałem o charakterze wyłącznie doradczym i nie można domniemywać jakichkolwiek uprawnień władczych na jej rzecz. Gdyby Rada Bezpieczeństwa Narodowego wyszła poza funkcje czysto doradcze to mogłoby powstać niebezpieczeństwo konkurencji dla uprawnień rządu (zwłaszcza zaś ministra obrony narodowej) i stałoby to w oczywistej sprzeczności z przysługującej Radzie Ministrów kompetencji sprawowania ogólnego kierownictwa w dziedzinie obronności kraju (określonej w art. 146 ust. 4 pkt 11 konstytucji). Dekonstytucjonalizacja Rady Bezpieczeństwa Narodowego nie wymaga jednak jej likwidacji, może ona nadal służyć Prezydentowi RP swoim wsparciem i radami (…)

  Projekt Konstytucji autorstwa PO zakłada także wykreślenie z niej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
  oraz znaczne ograniczenie władzy prezydenta m.in. poprzez osłabienie możliwości wetowania ustaw. Pod projektem Ustawy Zasadniczej podpisali się posłowie Platformy m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, Stefan Niesiołowski i Sławomir Nowak.

  (… ) Nikt też chyba nie wierzy, że Bronisław Komorowski w roli prezydenta miałby polityczną wolę i siłę, aby się przeciwstawić ustrojowemu planowi PO. Prawnych możliwości nie miałby przy tym żadnych, ponieważ prezydent nie ma prawa weta w sprawach nowelizacji konstytucji. W całej sprawie nie dziwi, że nie nadaje się jej zbyt wielkiego rozgłosu. Szkoda byłoby fatygować obywateli do udziału w wyborze prezydenta, który miałby do powiedzenia tak mało, jak chcą partyjni koledzy marszałka (…) – czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

  (dk, niezalezna.pl, „Rzeczpospolita”)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  “Komorowski, czyli wszystko, co chcesz”
  Rafał A. Ziemkiewicz

  “Redaktor Gadomski będzie głosował na Komorowskiego, bo Kaczyński to socjalista i etatysta, który zwiększy mechanizmy rządowej redystrybucji dochodów.

  Redaktor Żakowski będzie głosował na Komorowskiego, bo Kaczyński to ultraliberał, który w okresie swych rządów rozmontował całkowicie mechanizmy redystrybucji, chroniąc fortuny oligarchów.

  Redaktor Kolenda Zalewska będzie głosować na Komorowskiego, bo to prawdziwy katolik, przyjęty w kampanii wyborczej przez kardynała Dziwisza.

  Profesor Łagowski będzie głosować na Komorowskiego przeciwko biskupom, którzy pozwalają sobie palcem wskazywać kandydatów, podżegając do wrogości.

  Profesor Środa i stadko skupionych wokół niej feministek będzie głosować na Komorowskiego, bo to liberał, z którym można się dogadywać, a z Kaczyńskim, jako katolikiem „nie ma żadnej wspólnej płaszczyzny”.

  Redaktor Kontek z „Faktu” będzie głosować na Komorowskiego, bo go zbrzydziło, że Kaczyński gra trumnami.

  Redaktor Michnik z „Gazety Wyborczej” będzie głosować na Komorowskiego, bo IV Rzeczpospolita to państwo, które zabiło Barbarę Blidę.

  Generałowa Andersowa będzie głosować na Komorowskiego, bo to stary prawy Polak z patriotycznej tradycji.

  Jerzy Urban będzie głosować na Komorowskiego, bo „jego prezydentura popchnie PO w lewo, w stronę SLD”.

  Lech Wałęsa będzie głosować na Komorowskiego, bo to człowiek niezłomny w walce z komunizmem.

  Wojciech Jaruzelski będzie głosować na Komorowskiego, bo to człowiek kompromisu, który nikogo nie wyklucza.

  Generał Dukaczewski będzie głosować na Komorowskiego, bo on wie, a my się domyślamy.

  Andrzej Wajda będzie głosować na Komorowskiego, bo to jest wojna domowa.

  Aleksander Kwaśniewski będzie głosować na Komorowskiego, bo zgoda buduje.

  Kora Jackowska będzie głosować na Komorowskiego, bo on kocha zwierzęta.

  Władysław Bartoszewski będzie głosować na Komorowskiego, bo trzeba ustrzec Polskę przed kandydatem, który ma doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych.

  Daniel Olbrychski będzie głosować na Komorowskiego, bo „to jest dowodem inteligencji”

  Andrzej Chyra będzie głosować na Komorowskiego, ale Władysława, bo mu się pozajączkowało.

  Redaktor Orliński będzie głosować na Komorowskiego, bo uważa się za lewicowca, cokolwiek to znaczy.

  Redaktor Michalski będzie głosować na Komorowskiego, bo uważa się za konserwatywnego modernizatora, cokolwiek to znaczy.

  Kuba Wojewódzki będzie głosować na Komorowskiego, bo „trzeba powiedzieć nie głupiemu patriotyzmowi, który nas ośmiesza przed Europą”.

  A jego widzowie będą głosować na Komorowskiego, bo „ujmują życie w kategoriach indywidualnych. Jako świat konkretów najbliższych: rodzina, przyjaciele, szkoła, uczelnia, ale też firma, bo wielu studentów pracuje. Dalszy plan dla większości nie istnieje. Kategorie takie jak państwo, stosunki międzynarodowe, idea sprawiedliwości społecznej i inne kategorie globalne występują tylko u nielicznych (…) nie rozróżniają czasami I i II wojny światowej. Nie wiedzą często, choć uczą się o tym w szkole, że po pierwszej wojnie Polska odzyskała niepodległość. Często niewiele wiedzą o Jałcie i o tym, że pełną niepodległość uzyskaliśmy po 1989 roku. Wielu nie orientuje się też, że w okresie PRL Polska była zależna od Rosji. Tak więc i w SLD, istniejącym wszak od wielu lat, nie dostrzegają piętna przeszłości”. Żeby nie było, że to jakaś pisowska propaganda, tę diagnozę stanu umysłów najmłodszych wyborców cytuję z wywiadu prof. Świdy – Ziemby.

  Sama profesor też zresztą będzie zapewne głosować na Komorowskiego. W imię tego, czego brak stwierdza u swoich studentów. Którym prezydent Komorowski przywróci zniżki na tramwaj.

  A na Kaczyńskiego? No cóż, będą głosować przede wszystkim ludzie niewykształceni i z małych ośrodków − prof. Krasnodębski, prof. Staniszkis, Jan Pietrzak, Leszek Długosz, Wojciech Kilar, Marek Nowakowski, Jarosław Marek Rymkiewicz. I tacy jak ja, których na widok Bronka i bronkozaurów chwyta za gardło intensywna do bólu świadomość, co to znaczy mniejsze zło.”

  http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/07/01/komorowski-czyli-wszystko-co-chcesz/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  @ wątek główny.. Kataryna, a kogo ma połączyć *********[[cenzura spowodowana ciszą wyborczą]]? ludzi z wiedzą typu ‘za wysłanie sms’a dymisjonować urzędników’ czy ‘jakim prawem *********[[cenzura spowodowana ciszą wyborczą]] przejął urząd’ ? nie bądźmy śmieszni. Polityka to było i zawsze jest poletko sił i co do stylu kampani wyborczej jedno trzeba oddać. Ma na tyle dobry i mocny sztab, że nie potrzebuje gwardii internautów do wypisywania bzdur, aby elektorat mieć. Ani śmierci w rodzinie, żeby zdobyć poparcie. Jednym z głównych pytań, które dawno temu chciałam zadać, ale miałam wątpliwości jest.. Jak można po tak wielkiej rodzinnej tragedii robić interes?? Jak można po prostu stanąć i prosto w oczy tych swoich wyborców kilka tygodni po zadecydować, że się chce stołeczek przejąć?? ja powiem tak. I formacja *********[[cenzura spowodowana ciszą wyborczą]]i rodzinna *********[[cenzura spowodowana ciszą wyborczą]]miała już swoją szansę i spartoliła ją. Jak ktoś nie wierzy to przeglądnijcie sobie wyniki jakie było poparcie dla *********[[cenzura spowodowana ciszą wyborczą]] sprzed wypadku i jakie było dla *********[[cenzura spowodowana ciszą wyborczą]]. Ale ja wiem dlaczego *********[[cenzura spowodowana ciszą wyborczą]]nie odczeka, bo to jest jedyna szansa, żeby się nachapać. Póki nastroje społeczne są gorące i populizmowi po raz kolejny podlegające to trzeba kuć żelazo. Taka jest prawda i jedyny elektorat jaki zyskuje tą gierką jest właśnie tego typu: nic nie wiemy, konstytucji w domu nie mamy, a na WOSie nie uważaliśmy, albo chodziliśmy na wagary, bo było nudno.Mamy za to internet. To możemy chociaż pisać jakieś pseudo specjalistyczne wywody, a ludzie naszego poziomu i jeszcze mniejszej wiedzy uznają nas za bystrych i spostrzegawczych, że potrafimy na coś takiego wpaść , możemy przycinać filmiki w odpowiednim momencie i napisać brednie i już pół wioszczanej Polski myśli, że *********[[cenzura spowodowana ciszą wyborczą]]chce wyjść z nato:D:D(przepraszam mieszkańców wsi). A poważny elektorat poszedł się.. :D :D bo na takie szambo szkoda nawet zachodu. Pozdrawiam wszystkich konspirujących paranoików:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • admin :

  @anka:

  Czy Twoja wypowiedź to dezinformacja z klapkami na oczach – czy świadoma manipulacja??

  Aniu – przypatrz się jakie decyzje podejmuje Twój wybranek polityczny. Z kim przystaje. Jakie są tego konsekwencje dla POLSKI. Czy naprawde wierzysz że “biel może być jeszcze bielsza” – ładnie opakowany produkt i pokazywanie go w reklamówkach jest kluczem do dobrej sprzedaży. Ale czy naprawde zależy Tobie na sprzedaniu POLSKI??

 • anka :

  Szkoda, że się afera FOZZu przedawniła bo nie było by problemu kampanii tylko co najwyżej co dziś w kiciu dają na śniadanie, choć co poniektórym mogłoby to życie uratować.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  to nie jest mój wybranek polityczny. Ni byłam na wyborach i się nie wybieram. A o konsekwencjach decyzji dla Polski nie będę nic mówić, bo nie jestem jasnowidzem. Najwięksi specjaliści mają problem z przewidzeniem co i jak się stanie, al tu nikt nie ma problemu. Skoro Ty wiesz co i jakie konsnekwencje przyniesie to może powinieneś się zakręcić i startować kiedyś w wyborach? Fajnie by było mieć na kogo głosować, a tamten tekst napisałam tylko i wyłącznie jako sprzeciw dla manipulacji, która odbywa się na tej stronie wśród czytelników. I na przykład zastosowany powyżej zabieg. CZy biel może być jeszcze bielsza? Ma się ochote spytać: ale o co chodzi?? a pytanie czy mi zależy na sprzedaniu Polski to już pierwsza klasa niemalże:D. A kto sprzedaje? Bo ja się może poważnie zastanowie, czy nie kupić:) najchętniej Mazury sobie wezmę jak można. To poprosiłabym jakiś cennik, bo podejrzewam, że w różnych rejonach róznią się ceny różnych rzeczy:). A i jeszcze mapę polityczną kontra mapę wykształcenia ludzi bym:D.

  A pytanie czy moja wypowiedź to dezinformacja, czy manipulacja już druga klasa, nie pierwsza. Bo sugerująca odpowiedź w zbyt narzucający się sposób i łatwo to wyczuć, także autor z ideologią poległ trochę.
  Moja wypowiedź to trzeźwe spojrzenie i pytania tysięcy ludzi.

  Zauważę jedno:):)
  Ja odpowiadając na post, starałam odnieść się do najważniejszych punktów wypowiedzi. Ani jeden wątek poruszony przeze mnie poprzednio nie doczekał się odpowiedzi, bo odpowiedź zarzucająca klapki na oczy i manipulacje i mówiąca o sprzedawaniu Polski nie ma z moją nic wspólnego, po co odpowiadać merytorycznie w sumie, jeśli można uprawiać populizm:):)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  O! Pojawila sie Anka! Tak sie wlasnie w tym tygodniu zastanawialam, kiedy dostanie dyrektywy, aby macic tam, gdzie sie pojawiaja ludzie, ktorzy maja idealy. A wiesz, co mnie najbardziej smieszy? To, ze jak wszyscy powielacze rozkazow, masz bardzo ubogie slownictwo… “Konspirujacy paranoicy”..To juz bylo! Wymysl cos nowego! Moze jakis synonim do “oszolomow” albo “moherow”..?
  Pozdrawiam i zycze troche szerszych horyzontow, jak i.. wlasnego zdania.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  coz, widac kolejnego trolla, Adminie.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Z tego co zauważyłam ludzie, którzy tutaj piszą, mają już ukierunkowane poglądy oparte na podstawie przemawiających jasno faktów, z którymi się zgadzają. Tutaj panuje spokój i zgoda.
  Jeśli komuś nie pasują nasze poglądy powinien znaleźć sobie inne miejsce (a jest ich wiele), a nie mącić i robić z siebie “pępek świata”,”alfę i omegę”, bo coś takiego raczej nic nie zmieni i nie jest nam potrzebne. Każdy ma wolną drogę do ukierunkowania swoich poglądów.
  Szanuję to miejsce właśnie za to, że nikt na nikogo nie naskakuje i nie ma chamstwa, z którym często spotykałam się na innych stronkach.
  Pozdrawiam wszystkich bywalców łącznie z adminem :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Ja też was wszystkich pozdrawiam:) i miło mi że sa w tym kraju ludzie,którzy umieją myśleć bez nakazu z góry:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  haha, no i właśnie o to mi chodzi. Gadać bzdury to między sobą nawzajem sobie poklaskując:):), a gdy pojawi się ktoś kto się nie zgadza, potrafi udowodnić, że nie macie racji to cisza… nazywacie mnie trollem, wymyślacie nakazy z góry :D . Wypraszacie z tego forum, bo ono jest dla takich co myślą, że Kaczyński jest super :D (zakrawa na komunizm, ale fakt że ma swoją tv nie znaczy, że będzie miał swój internet lololol). Zarzucacie mi brak samodzielnego myślenia:D. Gdzie ja jestem kobietą wysoko myślącą samodzielnie, nie mieszkającą w kraju i z tego względu między innymi nie poszłam na wybory. Ale Wy w waszej chorej wyobraźni możecie sobie myśleć, że manipulacja, dezinformacja które tu namiętnie stosujecie połączone z jakimkolwiek strzępiem wiedzy obywatelskiej czy politycznej jest dla kogoś tak groźna, że musiałby wysyłać kogoś z dyrektywami hhahaha.brawo, tego to się na pewno nie spodziewałam. W każdym razie, Bronek gratuluję. Jak mniemam wygrał lepszy:D

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Sluchaj, Aniu, juz mozesz sobie odpuscic i wrocic na forum GW czy tym podobnych – wykonalas zadanie calkiem niezle i pewnie Ci za nie podziekuja “kompetentne organy”. POlubilismy Cie jednak, ty nasza polskojezyczna kobieto (!) “wysoko myśląca samodzielnie”, z polska klawiatura. I bedzie nam Ciebie naprawde brakowalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Aniu…
  Wyobraź sobie że nie kocham Kaczyńskiego,nie jest moim guru…
  Ale tutaj wybór był jasny….wolna Polska lub Polska uzależniona.
  To forum jak zauwazyłas nie jest forum..”miłości do P.Kaczyńskiego”jest to forum dotyczące sprawy smoleńskiej,a dokładnie zakłamania wokól tej katastrofy.

  Jesli chodzi o tv ,to Komorowski ma kilka innych stacji w takim razie i jakoś ci to nie przeszkadza.
  Dezinformacja..no właśnie tutaj się tego wyzbywamy..przynajmniej próbujemy analizowac , a nie przyjmowac wszystko tak jak podają..
  No ale cóż “samodzielnie myślący” wiedza lepiej niz my….w końcu za nich myślą “powazne autorytety’:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  hahaha, Agnieszko, nie czytam gazety wyborczej, ani jej forum. Nie mam zamiaru też przestać tu pisać, bo Tobie się to nie podoba. Nikt mi również za nic nie musi, ani nie będzie dziękować:) bo nic nie zrobiłam. Co najwyżej można podziękować prostym do obalenia argumentom, tak chętnie wszędzie stosowanym chwytom, które osoba posiadająca IQ 100 i + jest w stanie samodzielnie obalić:). Nie rozumiem również czemu do listy moich grzechów dopisałaś polską klawiaturę czyżby to też było przestępstwo???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  @ Magdalenka, ja też próbuję analizować co jak podają, tutaj:). Sorry, że się czepiam, ale niestety pełno ludzi pełno bzdur tu wypisuje i po oczywistym obaleniu argumentu zero merytorycznej odpowiedzi, tylko takie właśnie… spieprzaj dziadu, Cię przysłały organy, piszę bo się boję, trollem jestem, zadanie wykonałam. itepe. Żadna rozmowa na poziomie. I wbrew temu co sobie możecie myśleć myślę samodzielnie:) bardziej samodzielnie niż parę dziesiątek ludzi tutaj i dlatego między innymi dostrzegam to i owo:). A niech mi ktoś powie jakim prawem Komorowski się ‘powołał’ na prezydenta i kiedy wychodzimy z Nato :D :D, bo wygrał więc to znaczy że wychodzimy nie???:D Pozdrawiam ciepło

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  @Magdalenka i wszyscy, ktorych cenie (Mik, Inka i Admin): po prostu szkoda kazdego napisanego slowa i argumentu – nie warto wchodzic w dyskusje, bo nie jest ona merytoryczna, a sluzy jedynie wszczynaniom klotni. I o to chyba chodzi… Z naszej strony mozemy jedynie wspolczuc takim osobom.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  Agnieszko…;) nie masz ani jednego argumentu. Parę rzeczy napisałam tu już i nikt, ale to NIKT nie napisał nic merytorycznego, tylko cały czas z tej samej ‘mańki’. Jakakolwiek odpowiedź jest atakiem i taka jest prawda. Jak na przykład teraz nie odpowiedziałaś i oczywiście nie odpowiesz co Ci moja zdolność zmieniania języków w kompie zawiniła. Sypiesz teksty nie wiadomo o czym z rękawa, a jak Ci ktoś zada a propos nich pytanie, to szkoda dyskutować. Czasu na dyskusję nigdy za mało, jak się ma coś do powiedzenia, jak się nie ma atakuje się wszystko, nieprawdaż?:D Pozdrawiam ciepło z moją wybitną klawiaturą:):) Co do jednego mogę się zgodzić, merytorycznie to bardzo trudno jednak:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • admin :

  @anka

  Aniu – pajacowanie przed kamerami jest fragmentem znacznie większej układanki niż mogło by się wydawać. Systemowe obniżanie poziomu dyskusji ma OGROMNE znaczenie w machinie urabiania świadomości społeczeństw. Dlaczego? A to dlatego właśnie że dzięki temu ludzie znacznie więcej czasu poświęcają takim bublom. Zgodnie z regułą – nie ważne co mówią – ważne by mówili DUŻO. Dzięki temu że dane nazwisko pojawia sie nieproporcjonalnie często w newsach jest ono wtłaczane do świadomości odbiorcy – a jeśli pojawiać się będzie w pseudo-niewinnych potknięciach, które jako zupełnie niewinne wpadki przedstawiają “dziennikarze”, stają się reklamą doskonałą – ludzie zaczynają akceptować, lubić i w końcu popierać WESOŁKOWATE MARIONETKI.

  Polskie “wolne media” to jedna wielka mistyfikacja. Nie ma odważnych do poruszania tematów kalibru komisji trójstronnej, masonerii, antypolonizmu. A co najważniejsze w ostatnich latach UNII [EUROPEJSKIEJ, AZJATYCJIEJ, AMERYKAŃSKIEJ, ...] – pod płaszczykiem dotacji ( z ich własnych pieniędzy ) kolejne państwa tracą suwerenność na rzecz RZĄDU ŚWIATOWEGO. Na dzień dzisiejszy UE ma osobowość prawną, staje się rządem PONAD PAŃSTWEM POLSKIM. Próba dociekania prawdy kończy się obwołaniem oszołomem i zarzutami wszczynania konfliktów.

  Aniu przestań stosować michnikowski bełkot i jeżeli jesteś zainteresowana rozmową na poziomie to nie zaczynaj od demagogicznych przepychanek.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Admin, który totalnie nie umie śpiewać ;)

 • admin :

  Czy wiesz że:

  Na przykład w UK obowiązuje lustracja masońska?

 • marie2010 :

  Przykre jest to co sie stalo. Skaczacy do gory z radosci, opadna na ziemie jak sie zacznie prawdziwy zamordyzm, od internetu poczawszy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Komorowski mało że się powołał prezydentem,on cały czas usilnie twierdził ze “i tak nim bedzie”..jasnowidztwa chyba raczej nie uprawia,więc skąd miał pewnośc????
  Jak można wierzyć że UE tylko czeka żeby nas przytulać i rozdawać nam prezenty????
  Facet przed kamerami rzuca tekst że wychodzimy z NATO i 50% społeczeństwa mu przyklaskuje..nie no brawo….po prostu rewelacja.
  Wstyd przed resztą świata….:(

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  @ admin ja jestem jak najbardziej skłonna do dyskusji, ale w sposób w jaki Ty przedstawiasz. Fakt jest taki, że to co napisałeś dotyczy wszystkich. Jedno na co sie nie zgadzam to to co napisałam wcześniej, wystarczy się nie zgodzić jednym trefnym zdaniem, czy poglądem i.. czytamy repliki w stylu ‘wypad’. Toż to dla mnie żaden poziom.
  Bo przecież rzeczy (i tu @ Magdalenka), że Komorowski się powołał na prezydenta, albo że wychodzi z Nato, kiedy filmik zamieszczony był perfidnie ucięty w wywiadzie pod tytułem ‘koniec misjii’ i ‘artykuł’ napisany przez internautę pewnie dla jaj bardziej niż z wiary w to… jest lekką przesadą. Właśnie o to chodzi, żeby sobie wyrobić jakieś zdanie i zgodnie z wiedzą i własnym rozumiem umieć takie rzeczy zweryfikować, nie tylko powtarzać. Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  a tak serio, Admin to jak się ma lustracja antymasońska w uk do przedmiotu dyskusji?:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  anka o co Ci właściwie chodzi? W czym jest problem? Mówisz, że nie potrafimy rozmawiać… co chcesz wiedzieć?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  Serio to chciałabym wiedzieć skąd takie skrajne nastroje panujące. Dajmy tym ludziom szansę. Wiele rzeczy czytałam po tym jak wybory parlamentarne wygrało PiS, a prezydenckie Lech Kaczyński. To było błogie zestawienie, żeby coś naprawdę w tym kraju zrobić. I dano ludziom szansę :) . Ja trochę się wtedy obawiałam o to jak to będzie, ale umysł miałam otwarty, choć racjonalistycznie do każdego jest się o co przyczepić. Jesteśmy młodą demokracją, tak naprawdę po latach wojen i latach komunizmu dopiero teraz raczkujemy. Teraz PO ma dobre zestawienie do rzeczy, które chcą zrobić. Może warto by było poczekać na wyniki, lub ich brak żeby zacząć psy wieszać na ludziach?. Polityka to zawsze było i będzie małe (albo duże jak kto woli) bagienko i wojny interesów. Ja tylko mówię, dajmy im szansę. Jak spartolą to sama będę psy na nich wieszać wierzcie mi. Ale wszystko ma swoje granice. A innych czytelników i uczestników forum prosiłabym traktować trochę lepiej i chociaż postarać się prowadzić rozmowę (w sposób logiczny i zgodny z faktami). Nie będę po raz kolejny przytaczać wypowiedzi o powoływaniu Komorowskiego, niewiedza nie jest grzechem, ale brakiem rozumu jest nie potrafić się przyznać do pomyłki (czy też niewiedzy) kiedy jest ona tak oczywista, niemalże jak w prawdziwej polityce.
  Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • gaspardo :

  @anka

  Przeczytałem Twoje posty i z przykrością stwierdzam, że zawiera on wiele kategorycznych stwierdzeń wynikających z koszmarnych uprzedzeń do JK.

  1. “Ma na tyle dobry i mocny sztab, że nie potrzebuje gwardii internautów do wypisywania bzdur, aby elektorat mieć”.

  Kandydat o, którym piszesz wraz z “mocnym sztabem” przez beznadziejną kampanię, o mały włos nie roztrwonił dwukrotnej przewagi na kontrkandydatem. To jedynie dowód na słabość kandydata i słabość sztabu. W PO jest wielu ludzi na poziomie znacznie wyższym niż BK. Osobiście znam osoby, które nie poszły na wybory, mimo, że należąc do przeciwników JK i PIS nie chciały oddać głosu na osobę popełniającego gafę za gafą.

  2. “Jak można po tak wielkiej rodzinnej tragedii robić interes?? Jak można po prostu stanąć i prosto w oczy tych swoich wyborców kilka tygodni po zadecydować, że się chce stołeczek przejąć??”

  Dziwi mnie, że osoba uważająca się za inteligentną jest w stanie wskazać jedno wytłumaczenie (pęd do stołka), dlaczego JK wystartował w wyborach.

  3. “Taka jest prawda i jedyny elektorat jaki zyskuje tą gierką jest właśnie tego typu: nic nie wiemy, konstytucji w domu nie mamy, a na WOSie nie uważaliśmy, albo chodziliśmy na wagary, bo było nudno.”

  Pochodzę z wielkiego miasta i pracuję w firmie, w której zatrudnieni są głównie ludzie z wykształceniem wyższym. Większość zagłosowała nie tyle za Komorowskim ile przeciwko Kaczyńskiemu. Co ciekawe najlepsi fachowcy (choć w mniejszości) oddali głos na Kaczyńskiego.

  4. “Pozdrawiam wszystkich konspirujących paranoików”
  Należę do grupy konspirujących paranoików, którzy uważają, że brednią jest przypisywanie wyłącznej winy za katastrofę ŚP byłego prezydenta.

  Główne przyczyny leżą gdzie indziej. Wymienić mogę kilka przykładów.

  1. Niewłaściwy system szkolenia pilotów 36 pułku, których uczy się “wypełniać zadanie”. Potwierdza to katastrofa pod Mirosławcem, lądowanie Jaka 40 w Smoleńsku bez zgody kontroli lotów, lądowanie w Bydgoszczy bez kontrolera, zejście podczas lądowania w Gdańsku poniżej wysokości decyzji, skargi Szwajcariii i Austrii na polskich pilotów. Katastrofa TU154 to “tylko” kolejny przykład nieprzestrzegania zasad.

  2. Nienadzwyczajna decyzja co do doboru załogi. Nawigator, którego zadaniem było prowadzenie rozmowy z wieżą nie mówił po rosyjsku (dialog prowadził pierwszy pilot) i miał tylko 59 godzin wylatanych na TU154. Piloci też mieli nienadzwyczajne naloty. Załoga na pewno nie była zgrana.

  3. Fatalne zachowanie kontroli lotów m.in. skierowanie samolotu na lądowanie od wschodu (z wiatrem i nad pofałdowanym terenem), nieprawdziwe informacje co do pozycji samolotu (kilkukrotne pomyłki kontrolera o kilkaset metrów co do odległości od pasa oraz o ponad 100m co do wysokości, zbyt późna informacja o przejściu pod ścieżkę).

  4. Beznadziejne przygotowanie wizyty m.in. brak poprawnej prognozy pogody, zbyt wielu VIPów w jednym samolocie, brak alternatywy w przypadku braku warunków do lądowania przez różne odpowiedzialne służby (MSZ, MON, Kancelaria Prezydenta).

  Na temat insynuacji o FOZZ nie wdam się w polemikę, bo to uwłacza mojej inteligencji. JK tak się nachapał na tych przekrętach, że ma gigantyczny majątek, którego mu zazdrości cały świat.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  “Koniec misji’ukazał się później,juz po pokazaniu wpadki Komorka w mediach,więc akurat nie na tym się oparłam,i jeżeli jak sugerujesz Aniu był ucięty,czyli zmanipulowany to czemu sam zainteresowany się z tego tłumaczył,bo albo nie wie w jakich paktach jesteśmy,albo co gorsza chlapnął niecnymi planami…..co szczerze by mnie nie zdziwiło.
  A szansy im dac nie mogę,bo tutaj jak wiesz o Smoleńsk głównie chodzi,a oni dali tyłka już w tym momencie,o ile sami w tym udziału nie brali.

  A co do wyborów,sama zapytałam komisję czy jest mieszana czy jednaj opcji,na co dostałam odpowiedź że jednej..wiem jakiej..więc o czym my rozmawiamy…dla spokoju i równowagi powinna być mieszana.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Widzisz, bo to jest tak. PO już trochę pokazało i ja, (bo nie mogę powiedzieć “my”) mam ich dosyć. Pan Komorowski to marionetka i nie występuje jako jedna osoba, ponieważ za nim stoi cała grupa polityczna. Jest wiele spraw, ale… Ta grupa odrzuciła przygotowaną przez PiS ustawę anty-powodziową, która mogła w tym roku ocalić nie jeden dom, dobytek, miejsce pracy i… nie jedno istnienie, ale stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby! A to był dobry plan przygotowany przez śp Panią Gęsicką – pieniądze na to dostaliśmy z Unii. (gdzie się rozeszły nikt nie wie!)
  Zawsze głównym celem PO była prywatyzacja szpitali, a teraz wyrzekli się własnych słów ciągając Pana Kaczyńskiego po sądach (to było chamskie wg mnie, zresztą w ich stylu)), poza tym polityka Pana Lecha Kaczyńskiego nie była zła. On chciał zjednoczyć państwa byłego Związku Radzieckiego i stworzyć siłę, która nie ugięłaby się pod naciskiem Rosji.Suwerenność i asertywność Polski to nie tylko słowa, tak mogło być. Współpraca z innymi państwami polegałaby na dogadywaniu się tak, aby obydwie strony były zadowolone, a nie jedna bierze, a druga ma wielkie G.
  Stąd np. pomoc Pana Lecha Kaczyńskiego w Gruzji.
  Rosja chce zawładnąć całą Europą, podporządkować sobie kraje, które wydostały się spod ich rządów (obecnie Białoruś, Litwa ciekawe kiedy Gruzja?), chce mieć pełną władzę i kontrolę nad wszystkim, chce nas od siebie uzależnić,a nasz obecny rząd na to pozwala. Tutaj nie można mówić o przyjaźni, którą się zasłaniają, bo kiedy dostaną swoje kopną nas w d.
  Nie omieszkam też wspomnieć o katastrofie w Smoleńsku to już w ogóle jest dno totalne(ładnie mówiąc). Od razu wzrasta we mnie agresja. Odznaczenia, ukłony, przytulanki premierów, dezinformacja, odbieranie godności ludziom, którzy tam zginęli i jedno wielkie kłamstwo,za kłamstwem, a Oni co robią? Nic! Udają, że “deszcz pada”, gdzie nie trzeba być znawcą, aby widzieć, że sposób prowadzenia śledztwa jest po prostu KPINĄ! Cały świat się puka w czoło widząc bierność naszego rządu kiedy zginęli tak wielcy i ważni ludzie. Anno to jest jedna wielka PORAŻKA i WSTYD dla nas!
  Ja nie daję im szansy, dla mnie są kłamcami i nie powiem kim jeszcze.
  Jeśli się teraz mylę – za parę lat powiem przepraszam, ale teraz nie mogę ich słuchać, ani oglądać.
  Jeszcze coś?
  Pozdrawiam.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  @ Magdalenka tylko narazie, bo niestety nie mam na tyle czasu, żeby na wszystko odpowiedzieć. Taka jest rola polityka i poprawności, że jak widzowie nie zrozumieją to on przeprasza, a ten filmik, który był zamieszczony tutaj możecie jeszcze pewnie znaleźć i to jest ten sam filmik z tytułem ‘koniec misji’ i nawet to napisałam w komentarzu, a cały filmik można znaleźć na youtube, więc to nie jest tak do końca, że palnął głupotę zupełną, choć pewnie mógłby popracować nad sposobem wysławiania się.

  Co do katastroofypowiem tyle – mi samej sie to nie podoba, ale poczekam do konca co oni z tym zrobia, bo slyszalam nawet wypowiedzi rzecznika ofiar, ktory twierdzi ze Polska ma dostep do roznych dowodow nieoficjalnymi kanalami, wiec to nie jest tak, ze czekamy tylko co Rosja powie. Ja mam pewną swoją interpretacje tego zachowania, ale podzielę się tym jak znajdę chwilkę czasu, bo teraz naprawde musze zmykac.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  no, nie popadałabym w skrajności że ktoś w tym kraju dopuściłby się czegoś takiego, zwłaszcza że dość ciężko tu o motyw. Mam swoją teorię, którą biorę z faktów i z reakcji sceny międzynarodowej, choć wiem że trudno się z tym realistycznie liczyć.

  Chodzi o to, że w całej tej sprawie naprawde widać styl Putina (jak to już napisano), zwłaszcza że kilka dni po katastrofie zaczynają gadać jak bardzo to im się nie podobają rakiety Patriot w okolicy Obwodu Kalingradzkiego..i tu nagle informacja, że po całym tym czasie Polska może o tym z nimi porozmawiać. Nie zapominajmy, że to jest nuklearny potentat! Ja to widzę tak, jako możliwą wersję zdarzeń. Putin i Mediediew już dawno o tych rakietach gadali i gadali i nic. Aż w końcu polaczki sobie jednak rakiety zamontowali więc Ruscy postanowili nam utrzeć nosa, dać powąchać czym to pachnie czy nastraszyć i… 10 kwietnia. To przytulanie Putina to również zinterpretowałabym tak samo, w stylu ‘widzisz i wierzysz’ czy jeszcze Cię trzeba przekonywać ze nie zartujemy? Sam fakt, że rzecznik ofiar (dosc nieostroznie zreszta) zdradza że Polska zdobyła część dowodów nieoficjalną drogą świadczy o tym, że to zaufanie do Rosjan jest ograniczone. Sam fakt, że publicznie wszyscy zachowują się poprawnie w tej kwestii, wszyscy którzy wiedzą/mogą wiedzieć o co chodzi. A że my w porównaniu s Rosyjskimi tonami mamy około 4,5 kg materiałów nuklearnych to już pestka. Wcale bym się nie zdziwiła jakby ten czas (który właśnie mija) był im potrzebny, by zyskać czas na rozegranie pionków jakoś, a w oczy im mydlić o pojednianiu, zaufaniu i grać do melodii.. jak to wszystko jest cacy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  @ gaspardo, bo dopiero teraz przeczytałam Twoją wypowiedź. Nie będę dyskutować na temat Kaczyńskiego, bo to dyskusja nie mająca końca. Co do przyczyn katastrofy – zgadzam się zupełnie z tym co piszesz, wszystko to było błędem. Nie przypisuję również żadnej winy ŚP L.Kaczyńskiemu, choć to on był zwierzchnikiem sił zbrojnych to wiem w jaki sposób zmiany w wojskowym systemie mogą przebiegać. Pzdr

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  http://smolensk-2010.pl/2010-06-12-polska-wychodzi-z-nato-%E2%80%93-bronislaw-komorowski.html tu jest link do artykułu o wyjściu z nato. Magdalenka zwróć proszę uwagę na dół ekranu gdzie jest tytuł oryginalny z tn24, a nie ten który jest doklejony u góry. Pozdrawiam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • gaspardo :

  @anka
  Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam.

  Jeżeli zgadzasz się, że wśród przyczyn katastrofy są m.in. (nie jest to z pewnością pełna lista) wyżej wymienione przeze mnie błędy strony polskiej i rosyjskiej, to można stąd wysnuć kilka smutnych wniosków.

  1. Minister Obrony Narodowej najdelikatniej ujmując, pokazał, że nie ma kwalifikacji do dalszego piastowania swojej funkcji (zero wniosków z katastrofy w Mirosławcu). Warto tu dodać, że nie ma kasy na szkolenia, nie ma kasy na wynagrodzenia (piloci odchodzą do lepiej płatnej pracy), nie ma kasy na sprzęt…
  2. Generalicja nie widzi żadnych uchybień. Osoby odpowiedzialne za system szkolenia w Siłach Powietrznych nadają się do pilnej wymiany.
  3. Oddanie całej inicjatywy w ręce Rosjan (oby się to nie potwierdziło, ale przy śledztwie w sprawie tragicznej śmierci 96 osób, nie można pominąć wersji o dokonanie zamachu) – jednego z podejrzanych, wystawia niezłą laurkę dla pozostałych przy życiu przedstawicieli najwyższych władz Polski.
  4. Przygotowanie i organizacja wizyt zagranicznych dla VIPów to jedno wielkie dno (całkowita improwizacja wg zasady “jakoś tam będzie”). Kompromitacja MSZ, MON, Kancelarii, służb itp.
  5. Reasumując, katastrofa pokazała, że nasze państwo jest kiepsko zorganizowane i niezbyt dobrze zarządzane. Za to dobrze funkcjonuje propaganda w środkach masowego przekazu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • marie2010 :

  Ja juz nie moga. Podziwiam cierpliwosc Inki, Magdalenki, administratora i innych. POdziwiam!.
  Ufffff. Otworzmy forum na ktorym bedziemy uczyc histori (historii? – wybaczcie, ale rzadko pisze po “polskiemu”).
  A jak nauczymy, to nie bedziemy musieli dawac przykladow jak: po 1945 roku tez byli tacy, ktorzy mowili “dajmy im szanse”.
  Sa tacy, ktorym szansy nie warto dawac, nawet nielza, mieli ja jak sie nauczyli czytac i poszli pierwszy raz do biblioteki. Jak zmarnowali, to trudno.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Aniu widziałam to ,juz sam TVN wolał “przetłumaczyć” język B.K,bo chyba nawet im już było wstyd.
  Odwróćmy sytuację gdyby coś takiego powiedział J.K to by go zjedli na stojąco,w butach w dodatku.

  Marie….co racja to racja:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • admin :

  @anka

  Aniu, komentowana przez Ciebie informacja “Polska wychodzi z NATO – Bronisław Komorowski” zawiera moim skromnym zdaniem adekwatny komentarz :

  Po czym poznać, że Bronisław Komorowski zaraz palnie coś niemądrego?

  Po tym, że otwiera usta.

  Rafał A. Ziemkiewicz

  Może zamiast doszukiwać się sensacji zastanowisz się czy tego właśnie chcieliby świadomi ludzie: Prezydenta z mglistą przeszłością WSI??

  Nie uwierzę, że czytanie ze zrozumieniem sprawia Tobie aż takie trudności.
  Skoro stać Cię na więcej, to zacznij zadawać ważne pytania.

  Pozdrawiam serdecznie
  Admin, któremu cierpliwość się kończy

 • admin :

  @anka

  Aniu – dzięki Twoim dywagacjom dotyczącym tego jaki tytuł powinien mieć news dotyczący błaznowania przed kamerami zagłuszony został wątek poruszony przez Mik: “PO CHCE OGRANICZYĆ ROLĘ PREZYDENTA”

 • anka :

  ciężko się tu rozmawia:) jak się nie przyznaje racji to wojna. Jak się przyznaje rację też wojna. Wszystkie personalne ataki pominę i skupie się na czymś co ma ręce i nogi.

  Zgadzam się zupełnie z wszystkimi rzeczami opisującymi stan polskiego wojska. To takie zasiedziałe na stołkach dziadki, które wolą niczego nie zmieniać i zawsze idą na prowizorkę. Racja z wypadkiem w Mirosławcu! Jak i teraz podniosły się głosy mówiące o tych wszystkich rzeczach, które są złe i które powinny zostać zmienione.
  Mam wujka, który pracuje w lotnictwie i trochę się nasłuchałam. Jeździł na różne misje i różne szkolenia i zawsze, ale to zawsze mówił, że wszędzie to zupełnie inny świat i że wiele rzeczy u nas jest nie w porządku.

  Co do reszty prób merytorycznej dyskusji to chyba nie będziemy się licytować na gafy?? bo obie strony mają co nie miara i po to napisałam, że się nie będę wypowiadać na temat Komorowski-Kaczyński, żeby takie teksty uciąć, uważam że nie warto. Kampania się już skończyła. A pan Admin jest prawdziwym Adminem czy tak się tylko zowie??:P

  Właśnie jeszcze sobie przeleciałam poprzednie komentarze i tak sobie myślę, że to jest niesamowite zjawisko psychologiczne. Poprzeć w zdaniu, ale jak Cię nie lubią to i tak im się nie spodoba, Wasze racje w końcu również heheheh

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  anka chciałaś żeby Ci napisać, dlaczego jesteśmy przeciwni BK i dlaczego nie dajemy im szansy. Napisałam, a teraz czytam, że nie wypowiadasz się na ten temat, bo nie warto.
  Więc jaka jest z Tobą rozmowa? Jesteś zwykłym krzykaczem i tyle.
  Zaśmiecasz to miejsce i to właściwie tyle, bo nic nowego i ciekawego twoje pisanie nie wnosi.
  Jak typowy POwiec mieszasz, a później mówisz, że to my.
  Więcej nie podejmę z tobą rozmowy, bo nie warto!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Powracajac do kwestii poruszonej przez Mika o ograniczeniu roli prazydenta (koncepcji PO), oto ciag dalszy:

  PO nie zamierza już ograniczać uprawnień prezydenta

  Po wygranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach prezydenckich posłowie PO nie widzą już potrzeby ograniczania kompetencji tego urzędu. A jeszcze kilka miesięcy temu ta partia przygotowała projekt zmian ułatwiających m.in. odrzucenie prezydenckiego weta – akcentuje “Nasz Dziennik”.
  “Po tych wyborach, kiedy Bronisław Komorowski będzie reprezentował urząd prezydencki, nie będzie takich konfliktów z rządem, co wcześniej” – mówi bez ogródek poseł Michał Stuligrosz z PO, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.
  Stanowisko to znajduje poparcie u koalicjanta. “Popieramy obecne rozwiązanie, prezydent powinien mieć określony wpływ na to, co się dzieje w kraju” – mówi gazecie poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Przyznaje jednocześnie, że nie wie, jakie będą dalsze kroki Platformy Obywatelskiej – czytamy w publikacji “Naszego Dziennika”.

  PAP, PP

  I co Wy na to? Czy sa jeszcze jakies watpliwosci, co do intencji tych osob? Prywata czy dobro panstwa? Zmiana uprawnien prezydenta w zaleznosci, z jakiej opcji sie wywodzi? Czyli prezydent nie reprezentuje calego narodu..? No, jak to jest…
  A co na to Anka?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  I co Wy na to?

  Kochana Agnieszko,czułam że tak będzie..mówiłam nawet wcześniej do męża ze jak Komor wygra to i nie trzeba będzie prezydenta ograniczać…wow…wykrakałam chyba:(
  Dobro państwa,oni nawet nie wiedzą co to słowo znaczy….
  Maja marionetke na stołku,która jest zadowolona bo ma ciepłą posadkę,tytuł prezydenta do końca zycia,dzieci-tatusia prezydenta..wszyscy są zadowoleni…a kto za sznurki będzie pociągał to i tak wiadomo….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Nie pozostaje nam teraz nic innego, jak oczekiwac na odnowienie slynnej z niepotrzebnosci linii (haraczowo-)kredytowej Międzynarodowego Systemu Walutowego, “który (to kredyt) uczyniłby Polskę całkowicie zależną od bankierów i zadłużyłby Polaków.”
  Moze to nie my musimy czekac, ale ci ktorzy z taka gladkoscia i “lekkoscia bytu” stawiali krzyzyk na kartce wyborczej i..na Polsce.

  ***
  Z – tak lubianej przez Wesolego Bronka – Wikipedii:

  Haracz oznacza (w Polsce od czasów wojen z Tatarami i Turkami) kontrybucję lub okup, płacony przez stronę, która przegrała wojnę.

  Obecnie to słowo kojarzy się z działalnością przestępczą, a w szczególności z przestępczością zorganizowaną. Tzw. wymuszanie haraczu w zamian za “opiekę” lub “ochronę” obiektów handlowych i gastronomicznych, często stanowi podstawowe źródło dochodów licznych grup przestępczych.

  Haracz – specjalny podatek, który musieli płacić ludzie z krain podbitych przez muzułmanów.

  ***
  W tym wypadku chyba mozna mowic o pewnej formie “ochrony”…???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  To jest tez pytanie, o ..niezaleznosc umyslowa prezesa NBP.
  Pozyjemy, zobaczymy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anka :

  pytałam skąd takie skrajne nastroje i oczekiwałam konkretnych odpowiedzi, (pomijając że bardzo niewiele na temat zostało udzielonych) to odpowiedzi w stylu – bo mam ich dość, bo Komorowski jest taki czy taki. Mi chodziło o konkret, co człowiek zrobił, że go nienawidzicie, ale tego sie nie dowiedziałam. Dowiedziałam się natomiast, że przed kamerą Wam się nie podoba:). W sprawie PO a uprawnienia prezydenta. To czy to nie normalne (jeśli nie normalne to czemu). PiS ma w swoim programie zwiększenie uprawnień prezydenta – dalej postuluje za tym po wygranych wyborach Komorowskiego? Naprawde chce, aby Komorowski mógł wydawać rozporządzenia z mocą ustaw?

  A i co mnie nadal też interesuje czy nadal nie podoba im się Rada Polityki Pieniężnej? Może porozmawiajmy trochę o polityce dla odmiany?
  AA przeznaczenie tej strony już znam, ale jestem pewna, że niewiele ma wspólnego z wypadkiem 10.04.2010. Ma tylko przyciągnąć nazwą ludzi. A reszta to polityka:). Ciekawa jestem jak na to rozkazy z góry. Ja jestem bezpartyjna i myślę że niewiele tu ludzi znaczących może powiedzieć to samo Pozdrawiam serdecznie opozycjonistów

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Myślałam, że moje argumenty są konkretne skoro zapytałaś “dlaczego nie oni?”, ale jak widziałam wcześniej i co mogę potwierdzić teraz, z czytaniem ze zrozumieniem jest u ciebie na bakier.
  To jak BK wygląda lata mi koło d. i jest mi obojętne, ważne co ma dobrego dla Polski, a z tego co wiem to NIC!Mówiąc, że nie mogę na nich patrzeć użyłam przenośni, której niestety nie wyłapałaś, dlatego kolejny raz utwierdzam się w tym, że nie ma sensu z tobą żadna dyskusja.
  Stronka faktycznie jest o tragedii w Smoleńsku, ale niestety ta sprawa wiąże się z polityką…więc zrozum, że i takie tematy się pojawią siłą rzeczy.
  Tak szczerze mówiąc to robisz tylko zamęt, czepiasz się ludzi i ich słów, a konkretów z Twojej strony żadnych.
  Daj już spokój z tym mąceniem.

  Inka, której cierpliwość się kończy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Nie rozumiem, czego szuka na tym portalu anka – na portalu sa setki artykulow, ktore zostaly wczesniej opublikowane w roznych mediach, w tym w “oficjalnych”, dotyczacych katastrofy i obecnej sytuacji w Polsce. Wystarczy klinkac na nazwisko p.o. prezydenta i wyswietli sie z dziesiec artykulow przynajmniej, z ktorych jasno wynika, co sie nie podoba polowie narodu i dlaczego – konkretnie w zw. z wydarzeniem pod Smolenskiem na dodatek. Wtedy nie trzeba zadawac pytan od zera i zalewac portalu dlugimi postami, ktore niczego specjalnie nie wnosza. Na internetowych forach to sie nazywa FAQ – zanim napiszesz, przeczytaj.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  @Admin: ja tez totalnie nie umiem spiewac.. ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • gaspardo :

  @anka

  Wrasta mi ciśnienie, jak czytam pytania z sugestią np. Twoje “Co ten człowiek zrobił, że go nienawidzicie?”.

  Krytyka kogoś, kto nie błysnął w trakcie kampanii, nie jest nienawiścią, lecz tylko stwierdzeniem faktu, że BK zapowiada się na słabego prezydenta. Słabego z dwóch przyczyn. Po pierwsze istotą rzeczywistej demokracji jest różnica poglądów. Po drugie przywództwo państwa i głownej partii politycznej pozostanie poza Pałacem Prezydenckim. Komorowskiemu pozostaje drugorzędna rola. Do tej pory prezydentami Polski byli ludzie o silnej osobowości, którzy stali na czele sił politycznych, które ich wykreowały. Po raz pierwszy po II wojnie wybraliśmy marionetkę (podobnie jak w Rosji, gdzie realnie rządzi Putin). Biorąc jeszcze pod uwagę liczbę niefortunnych wypowiedzi BK w ciagu ostatnich paru tzgodni (nie wspominając o braku umiejętnosci sklecenia zdania z prawidłowym akcentowaniem), można mieć obawy, czy prezydentura nie okaże się pasmem wpadek. Osobiście wolałbym, żeby BK nie ośmieszał się niezbyt błyskotliwymi wypowiedziami (mało dyplomatyczny “dowcip” o polskich zdobywcach Moskwy podczas defilady 9 maja, czy wpadka ze znajomością techniki wydobycia gazu łupkowego). Przecież jest w końcu reprezentantem mojego państwa. Niestety po dotychczasowych występach jestem pełen obaw, czy BK potrafi udźwignąć ciężar prezydentury.

  A wracając do katasrofy smoleńskiej jestem pod wrażeniem głębi przemyśleń innego tuza PO, który jest na tyle zaślepiony w swojej nienawiści do nieżyjącego ŚP LK, że poszukuje głównej przyczyny katastrofy w tym, czy pasażerowie samolotu (a zwłaszcza ten jeden w salonce) pili alkohol, albo rozmyśla, czy gdyby samolot wyleciał 30 minut wcześniej to by się nie rozbił. Widziałem też na portalu gazety entuzjastyczne reakcje zwolenników PO na te słowa – wreszcie ktoś odważył się powiedzieć “prawdę”.
  Może ktos ma pomysł jak zachęcić posła Palikota do zapoznania się z elementarnymi wnioskami z analizy czarnych skrzynek, które niestety nie są pochlebne dla działań jego kolegów z rządu.

  PS. Przyznam, że nie pojąłem o co Ci Aniu chodzi z tą przynależnością do partii. Podobnie jak Ty, ja też jestem i zawsze byłem bezpartyjny mimo, że ładnych parę lat temu namawiano mnie do zapisania się do powstającego wówczas PO. Pozdrawiam.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  O to chodzi, ze sa juz 4 wpisy ( a moj piaty), na temat, ktory poruszyla Anka (czyli o…???, a nie w odniesieniu do zaproponowanych tematow). Dla kogos, kto nie jest stalym bywalcem tej strony, nie bedzie wcale latwo czytac konkretne komentarze do artykuly tudziez do zaproponowanego watku. Trudno mu bedzie przyswoic, o czym my tu tak dyskutujemy.
  Nie odstepujmy od dyskysji NA TEMAT na rzecz celowo wprowadzanej dywagacji. Ja wiem, ze cisnienie podskakuje i cierpliwosc sie konczy, ale…”Anki” sie moga rozmonozyc i co wtedy? ;) Rozwala strone?

  Hello dla wszystkich “cierpliwych” (Gaspardo, Inka, Mik, Magdalenka & Admin) ! ;)

  od Agnieszki
  ktora trudno (w tych dniach) wyprowadzic z rownowagi

  @gaspardo – chcialam ci dac dwa punkty – szkoda, ze nie mozna.

  A.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • marie2010 :

  @Agnieszka
  Ta linia kredytowa jest juz podpisana, przyklepana, nawet obce pisadla juz 3 dni temu o tym napisaly.

  Sluchajac twp dzisiaj, wiadomo juz ze z obietnic nici. Czy to kogos dziwi, mnie absolutnie nie.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • admin :

  dyskusja przeniesiona: http://forum.smolensk-2010.pl/thread-8.html

  Tutaj, mianowicie pod artykułami, proszę ograniczyć się do poruszania wątków BEZPOŚREDNIO dotyczących TREŚCI artykułu.

  Wpisy nie na temat zostaną usunięte.

  Z góry dziękuję za zrozumienie i współpracę.

  Admin, który nie umie śpiewać i cierpliwości mu już brak ;)

  adres forum: http://forum.smolensk-2010.pl

 • mik :

  Popieram i – mam nadzieje – rozumiem. W zw. z tym mam PROSBE do ADMINA wyciecie stad i przeniesienie takze powyzszych kilku naszych postow niezwiazanych z tematem glownym, bo nie sluza stronie z tym artykulem.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • admin :

  Dziękuję za zrozumienie.
  Planuje usunąć wpisy odbiegające od tematu.
  Dysponuję jednak bardzo ograniczonym budżetem czasowym, aby samodzielnie zająć się porządkowaniem komentarzy, zachęcam więc czytelników do współpracy.

  Pozdrawiam serdecznie
  Niedospany :| Admin

 • mik :

  ja tez jestem ‘za’ jesli chodzi o mialkie dyskusje, niestety jestem ‘przeciw’, jesli chodzi o nowe artykuly (co wyjasniam w komencie pod ‘Dostalismy zgode na 50 m’ – czyli baaardzo a propos;). Za utrudnienia bardzo przepraszam.

  A na prezydenta sie nie nadaje z wielu wzgledow, chocby dlatego, ze kocham wolnosc i funkcjonuje najlepiej, gdy moge dzialac po swojemu;) Dziekuje Bogu, ze “nie chcem i nie muszem”….(!)

  Niechaj dzielny Admin sie wyspi i nie martwi, bo to najwazniejsze, a ja wstrzymam sie juz od dalszych “wrzut”

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters