Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć

Publikacja w serwisie: 01 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » CO Z TYM KOMOROWSKIM ?! » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Będą kolejne ekshumacje » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Akta będą, ale w Moskwie » PSL: Będą nowe krzyże » Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » Argumenty w pigułce » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 2) » Gruppenführer KAT » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 1) » OFICER CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK » Polscy biegli będą pracować w Moskwie dłużej, niż planowano » Nowe zasady podróżowania VIPów. Lotniska będą sprawdzane » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Na pogrzebie pary prezydenckiej będą głowy państw i rządów z całego świata » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » TUSK POD SĄD » Co ukrywa premier Tusk? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk straszy wojną » Tusk zaorał specpułk » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Premier Tusk oszukuje Polaków » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Premier Donald Tusk marszczy brew » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wniosek o przesłuchanie premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w sprawie okoliczności wyboru procedury badania przyczyn katastrofy smoleńskiej złożył wczoraj w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej mecenas Stefan Hambura reprezentujący syna Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu na smoleńskim lotnisku.

Mecenas powołuje się na komunikat centrum prasowego kancelarii premiera, które podało, że 10 kwietnia 2010 r. odbyła się rozmowa telefoniczna premiera Donalda Tuska z premierem Władimirem Putinem i prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem. Komunikat ten mówi, iż

prezydent Miedwiediew zapewnił, że śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy w Smoleńsku będzie prowadzone wspólnie przez prokuratorów polskich i rosyjskich”.

Hambura podkreśla w swoim wniosku, że

“rozmowa ta miała miejsce jeszcze przed odlotem premiera Donalda Tuska na miejsce tragedii, gdzie się spotkał z premierem Władimirem Putinem”.

Berliński adwokat chce, by podczas przesłuchania premier Tusk wyjaśnił,

“czy i przez kogo zostały poczynione międzyrządowe ustalenia w ten sposób, że odstąpiono od zapewnienia prezydenta Miedwiediewa, że śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy w Smoleńsku będzie prowadzone wspólnie przez prokuratorów polskich i rosyjskich”.

Hambura wskazuje, że taką procedurę przewiduje polsko-rosyjskie porozumienie w sprawie zasad wzajemnego ruchu lotniczego wojskowych statków powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej w przestrzeni powietrznej obu państw z 14 grudnia 1993 roku.
Na podobne pytanie powinien także odpowiedzieć marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który z racji przejęcia obowiązków prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

“winien mieć wiedzę od tego momentu co do faktów, czy i przez kogo zostały poczynione międzyrządowe ustalenia w ten sposób, że odstąpiono od zapewnienia prezydenta Miedwiediewa”.

Pełnomocnik syna Anny Walentynowicz chce również, aby prokuratorzy zapytali premiera Tuska o rozmowy prowadzone z premierem Rosji Władimirem Putinem podczas wcześniejszych uroczystości katyńskich, które odbyły się 7 kwietnia, ponieważ

premier Donald Tusk winien mieć wiedzę, czy premier Władimir Putin lub inny członek jego rządu chciał znać listę polskiej delegacji na centralne uroczystości w dniu 10 kwietnia 2010 r. upamiętniające 70. rocznicę mordu na polskich oficerach, na której czele miał stać prezydent Lech Kaczyński”.

Inni przedstawiciele rodzin ofiar tragedii smoleńskiej zapowiedzieli złożenie podobnych wniosków do prokuratury. Chcą, aby ustaliła ona, dlaczego gospodarzem postępowania została wyłącznie strona rosyjska, przy czym zupełnie zignorowano zapisy w umowach międzynarodowych pozwalające na wspólne prowadzenie działań dochodzeniowych.
We wcześniejszych wypowiedziach Tusk zapowiedział już, że stawi się w prokuraturze i złoży stosowne wyjaśnienia dotyczące okoliczności związanych z wyjaśnianiem katastrofy pod Smoleńskiem i przygotowywaniem uroczystości katyńskich.
Zenon Baranowski

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100701&typ=po&id=po16.txt

1 lipca 2010

Oceń artykuł:
(4.14)
głosów: 7
tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Agnieszka :

  @zderzenie z ptakiem:
  To jest ewidentne, ze to kolejna “woda na mlyn” do teorii bledu pilota zterroryzowanego przez Prezydenta. Chodzi o to, zeby podkreslic, jakimi to sa nieodpowiedzialnymi i “karkolomnymi” ludzmi ci piloci z 36. Wciaz lamia przepisy. I wciaz sie spiesza. A najbardziej sie spiesza do Smolenska. Juz lecac z Pragi spieszyli sie do Smolenska.
  Presja Prezydenta i blad pilota. (Niewazne, ze z Pragi lecieli z Donaldem – mieli przeciez WIZJE NIESPOZNIENIA SIE DO KATYNIA!)
  To przeciez JEDYNA WERSJA od falszywej godz. 8.56, 10.04.2010.
  I kiedy wyciagaja te ptaki? Na dwa dni przed II tura? I trzy miesiace po zdarzeniu?

  Pytanie: ZA JAKICH IDIOTOW MAJA LUDZI, KTORZY TEGO SLUCHAJA?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Zderzenie wielkiego samolotu z ptakiem…
  Jest to ciag dalszy nie tyle oglupiania, co szydzenia z intelektualnych mozliwosci ludu. Co prawda jest to jak najbardziej na poziomie E. Klicha, niemniej powielanie tej hipotezy (dezinformacji)jest zalosne.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  A Wy na to? Media zaczynaja sie upominac o wolnosc slowa? Dlaczego Thusek walczy z TVP..?

  WAŻNA UCHWAŁA TVP: TRZEBA BADAĆ KATASTROFĘ

  wg, janinajankowska.salon24.pl, 02-07-2010 09:28

  Rada Programowa TVP podjęła ważną uchwałę. Zaapelowała do wszystkich redakcji telewizji publicznej o informowanie opinii publicznej o przebiegu śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

  “Rada Programowa TVP S.A. apeluje do wszystkich redakcji programów informacyjnych i publicystycznych telewizji publicznej o systematyczne, rzetelne i kompleksowe informowanie o postępach wyjaśnienia przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej, o prowadzenie wnikliwej dyskusji na temat działań czynników oficjalnych dotyczących tej sprawy oraz krytyczne analizowanie pojawiających się wszelkich informacji i ich źródeł. Opinia publiczna ma prawo do pełnej wiedzy o kulisach tej katastrofy” – czytamy w uchwale.

  Janina Jankowska, przewodnicząca Rady Programowej TVP, skomentowała uchwałę następująco: “Obowiązkiem dziennikarskim wszystkich polskich mediów winien być STAŁY MONITORING wszystkich wątków związanych z tragedią Smoleńską. SYSTEMATYCZNE INFORMOWANIE także o braku postępu i zadawanie pytania, dlaczego? Dziś mamy do czynienia z chorym zjawiskiem, że poruszenie jakiegokolwiek aspektu tego tematu traktuje się jako działalność polityczną wymierzoną w dobre stosunki z Rosją. To swoisty szantaż lub zakompleksiałe podporządkowanie się stereotypom, które bywa wykorzystywane w walce politycznej. Drodzy koledzy, dziennikarze, nie dajcie się uwieść politykom. Szukajcie prawdy na własny rachunek.”

  (wg, janinajankowska.salon24.pl)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • shidiskas :

  co ma piernik do wiatraka tzn. ptaka! Zderzenie (jezeli bylo takowe) bylo podczas innego lotu. Koniec i kropka!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters