Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku

Publikacja w serwisie: 02 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Prawda należy do Rosjan » Jeżeli w czasie pobytu polskich ekspertów w Smoleńsku wystąpią obfite opady deszczu, lub spadnie śnieg, prace zostaną wstrzymane. » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Jak długo będziemy czekali na prawdę o Smoleńsku? Bogusław Wołoszański » Bezczelność rosyjskich “śledczych” nie reagujących na polskie wnioski: Przekażcie nam swoje dokumenty procesowe » Dostaliśmy od Rosjan zmontowane nagranie? » JAK KOMOROWSKI OBWIESZAŁ ORDERAMI ROSJAN » Rzecznik ofiar: nie potwierdzam dobrej woli Rosjan » Najnowsza rekonstrukcja katastrofy samolotu w Smoleńsku (wideo) » Polskie śledztwo warte funta kłaków… » Generał Marian Janicki, szef BOR, odmawia posłom spotkania z oficerami, którzy 10 kwietnia pracowali na lotnisku w Smoleńsku i w Katyniu » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » Prokurator Rzepa: Monitorowaliśmy pracę rosyjskich śledczych » To był wyrok śmierci dla Tu-154 » “List z Polski” – polskie napisy – wersja online [YouTube] » Warzecha: Jeśli polskie uwagi są fundamentalne, to raport można wyrzucić » Rosyjska Komisja Państwowa do wyjaśnienia przyczyn katastrofy zakończyła pracę » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » PROKURATURA ZAJMIE SIĘ NISZCZENIEM TU-154 PRZEZ ROSJAN » Krakowscy eksperci kończą pracę nad opinią fonoskopijną na temat rejestratora głosu z kabiny pilotów samolotu Tu-154M » Polska prokuratura pyta Rosjan, kto pracował przy oświetleniu lotniska » W Smoleńsku rekonstruują Tu-154 » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » Polskie uwagi do raportu MAK przetłumaczone na angielski » “Samolot nie mógł rozpaść się na kawałki” » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Piloci rozprawiają się ze stenogramem » Śledczym zginął rejestrator » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Luka po państwie » Smoleńskie kłamstwo WSI » Polskie MSZ potwierdza: Rosja postawi ogrodzenie wokół miejsca katastrofy Tu-154 » Czekają na zgodę Rosjan » Wiedzieli o wrogiej grze Rosjan » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Dokumenty, których nie dostaliśmy od Rosjan » Zaskoczyła mnie służalczość Rosjan » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Eurodeputowany Geoffrey Van Orden – Winię Rosjan » Usłużni dla Rosjan, asertywni wobec rodzin ofiar » Tusk: Miller zwróci się do Rosjan ws. polskiego raportu » Polska prokuratura bezradna wobec dyktatu Rosjan » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Zamach w Smoleńsku – lot PLF101 » Kto strzelał po katastrofie w Smoleńsku? » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Brytyjczycy nakręcą film o Smoleńsku » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Trzej oficerowie rosyjskiego MSW zostali odznaczeni przez polskie MSWiA medalami “za zasługi dla policji” – za pracę i współdziałanie z polskimi ekspertami w czasie śledztwa dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem.

Dokument w sprawie przyznania odznaczeń minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller podpisał 24 czerwca. Srebrny medal otrzymał Piotr Popow, a brązowe – Roman Tierientiew i Michaił Waśkow.

Jak poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak, Rosjanie zostali odznaczeni za działania, które podjęli po katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154 – m.in. za pomoc polskim ekspertom, którzy pracowali na miejscu katastrofy oraz za pomoc rodzinom ofiar, które przyleciały do Moskwy w celu identyfikacji ciał.

Złoty, srebrny lub brązowy medal za zasługi dla policji może otrzymać funkcjonariusz lub obywatel niezatrudniony w policji, który wniósł istotny wkład w rozwój kontaktów międzynarodowych na rzecz polskiej policji lub przyczynił się do zacieśnienia więzi policji ze społeczeństwem, pomagał w zapobieganiu przestępstw itp.

Medal jest przyznawany także obywatelowi polskiemu zamieszkałemu za granicą lub obcokrajowcowi, który działał na rzecz policji, wspierał ją na forum międzynarodowym, przyczynił się do jej rozwoju.

Medal uwzględnia symbolikę przyjętą w polskiej policji: wieniec dębowy i ośmioramienną gwiazdę policyjną. W barwę wstęgi wkomponowano kolor granatowy (co nawiązuje do umundurowania), biały i czerwony (barwy narodowe).

W maju marszałek sejmu Bronisław Komorowski, który pełni obowiązki prezydenta, odznaczył w Moskwie 20 osób, które brały udział w akcji po katastrofie, m.in. lekarzy sądowych, laborantów, wojskowych, pilotów, strażaków i ekspertów medycyny sądowej.

W katastrofie lotniczej koło Smoleńska 10 kwietnia zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz m.in. przedstawiciele parlamentu, urzędów państwowych, wojska i Rodzin Katyńskich.

(bart)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polskie-medale-dla-Rosjan-za-prace-w-Smolensku,wid,12434735,wiadomosc.html (1 lipca 2010)

9 maja Komorowski odznaczyl POLSKIMI medalami 20 ros. fukncjonariuszy. Od tego czasu znamy wiele nowych faktow. Byl tez skandal z okradzeniem nie tylko konta pana Przewoznika, ale rowniez pana Skrzypka i – jak pisaly wczoraj gazety, pana Wypycha. Mimo tych wszystkich nowych informacji, POLSKIE WLADZE uwazaja za stosowne na oczach Polakow ODZNACZAC ROSYJSKIE SLUZBY, ktorych rola w tej sprawie(vide chocby filmik Koli) jest conajmniej podejrzana.
To juz nie jest tylko “arogancja wladzy”, dzialajacej gorliwie na rzecz Rosji i Niemiec WBREW wszelkim interesom Polski.

Dzis w prasie mowa rowniez o wielkim zblizeniu Niemiec i Rosji oraz niemieckim niezadowoleniu z naszych umow z NATO (tarcza rakietowa).
Ktos jest zdziwiony?

Mik

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • mik :

  wiecej szczegolow na ten temat – kto i za co – tutaj:

  http://niezalezna.pl/article/show/id/36142

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Z relacji rodzin ofiar ta współpraca pozostawiała wiele do życzenia, dlatego nie rozumiem przyznawania odznaczeń.

  Głowa mała! ehhh…

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters