Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem.

Publikacja w serwisie: 02 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Czy tupolew był ślepy? » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Ewakuacja ciał pięć godzin po » CZYSTKA przed pałacem Prezydenckim » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Tupolew wypuszczał podwozie z oderwanym skrzydłem? » Sprzeczności w rosyjskich protokołach: Tupolew wypuszczał podwozie z oderwanym skrzydłem? » Treść tablicy przed Pałacem Prezydenckim » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Polskie medale dla Rosjan za pracę w Smoleńsku » Luka po państwie » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » Film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie. » “Nielegalne” znicze i kwiaty przed Pałacem. Jak w stanie wojennym – komentowali przechodnie. » Komisja: Tu-154M zahaczył o drzewo 1050 metrów przed pasem startowym » Tupolew lądował, czy spadał? » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Tupolew wcale nie lądował » Rządowy Tupolew nie obrócił się na plecy » Tupolew wypracowuje ścieżkę odejścia » Gdzie był Tupolew przez 30 minut? » Prezydencki tupolew w ogóle nie powinien startować » Tupolew ściął brzozę bez utraty skrzydła » Polko krytykuje Klicha. “Tupolew jest jak syrenka” » Tupolew rozleciał się w powietrzu – komisja Millera ukryła dowody » Tomasz Pietrzak: Tupolew miał zblokowany system ostrzegawczy (TAWS) » Prezydencki Tupolew Tu – 154 wyposażony był w nowoczesny system ostrzegawczy TAWS – dlaczego nie zadziałał? » Koniec przesłuchań przed wakacjami? » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Graś przed komisją etyki » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Kukła Putina spłonęła przed ambasadą » To był wyrok śmierci dla Tu-154 » SMOLEŃSK 10 kwietnia 2010 – podsumowanie na dzień 9.07.2010 » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Niskie loty “Gazety Wyborczej” » Trzecia czarna skrzynka w nocy dotrze do Polski » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Kilometr przed pasem, byli 50 metrów za nisko? » Wstępny raport przed 10 października. Bez zapisów rozmów z wieży? » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » “Błędy w identyfikacji ofiar zweryfikowane jeszcze przed pogrzebami” » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Rzeczpospolita” ustaliła: 30 godzin przed lotem do Smoleńska prezydencki tupolew zderzył się z ptakiem

Była już wersja o 3 – 4 krotnym podchodzeniu do lądowania, o naciskach na pilotów, mgle – która nie była mgłą, orędziu opublikowanym przed katastrofą…

10 kwietnia w momencie włączenia syren rozpoczęlo się urabianie świadomości społeczeństwa w sprawie smoleńska. Cały mainstream powtarzał: “wiadomo że PRAWDOPODOBNIE NIKT NIE PRZEŻYŁ i ZAWINIŁ PILOT”. Milion razy powtarzano kłamstwa, w które mieliśmy uwierzyć.

Tymczasem Dziennikarze zauważyli jedynie, że na miejsce katastrofy nie dojechały karetki. To był wyraźny sygnał, że nikt z podróżujących samolotem nie przeżył.” – Polityka: 17 kwietnia 2010

Donald Tusk usilnie przekonywał, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji – 25 maja 2010

“W obliczu smoleńskiej tragedii współczesne państwo polskie zdało egzamin, zarówno konstytucja, jak i instytucje państwowe”Bronisław Komorowski 3 maja 2010

Czy nikomu nie przeszkadza, że prawdopodobnie Dostaliśmy od Rosjan zmontowane nagranie?


Dzisiaj temat brawury pilotów-szaleńców powraca za sprawą “Rzeczpospolitej”:

8 kwietnia 2010 – po starcie tupolewa z lotniska w Pradze załoga usłyszała “głośne uderzenie w nosową cześć kadłuba”.

Meldunek do dowódcy 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego opisuje “ślady uderzenia w dolną powierzchnię nosową części kadłuba samolotu – odpryski powłoki lakierowej w miejscu uderzenia”.

“Na wysokości 2 tys. metrów takie uderzenie może mieć siłę nawet 2 ton” podkreślają eksperci, z którymi rozmawiała “Rzeczpospolita”.

Załoga kontynuowała lot do Warszawy .

Na pokładzie znajdował się m.in. premier Donald Tusk, który wracał ze spotkania z prezydentem USA Barackiem Obamą oraz z prezydentami państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Tym razem nikt nawet nie sugeruje nacisków na pilotów.

Trudno powstrzymać się przed komentarzem:

Jaki hrabia – takie śledztwo,

Jaki hrabia – takie rządy.

Czy nadal nikt nie dostrzega problemu?!

na podstawie: http://smolensk-2010.pl, http://wiadomosci.wp.pl/kat,9251,title,Przed-lotem-do-Smolenska-tupolew-zderzyl-sie-z-ptakiem,wid,12435582,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1a734

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 6
tagi: , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • rafal35 :

  Wg Rzeczpolistej wiadomosc o tym incydencie sa podane pewne dane: samolot byl na wysokosci 1220 m byo to przed polnocna. Z ornitologii wynika, ze nocne ptaki sa albo nielotami albo lataja znacznie (!) nizej niz 1220 m, jakie wiec to ptaki lataja w nocy na tej wysokosci?
  Tyle czasu od sledztwa i nagle olsnienie, ze przesadzony wynik sledztwa – pilot z ptakiem. Na jakiej podstawie wiadomo o jakimkolwiek uszkodzeniu z tego powodu bo na pewno nei z czarnych skrzynek, ktore juz notowaly lot do Smolenska, zeznania siedzacego Tuska w drodze z Pragi do W -wy? Czy sa zdjecia ogledzin tego uszkodzenia przez ptaki? Czy samolot przed lotem do Smolenska nie odbyl kontroli technicznej? Przeciez wg orzeczen komisji badawczej w Rosji stwierdzono, ze silniki i jakos techniczna samolotu do konca byla bez zastrzezen to na jakiej podstawie teraz sie mowi, ze ptak przyczynil sie do katastrofy?Czyje zeznania to stwierdzaja?
  Czyli jednakstwierdza sie, ze bylo uszkodzenie silnika (niewazne z jakiej przyczyny) , bo to byl pewnik od poczatku tak jak i wina pilota, ze stan techniczny byl bez zarzutu. A moze to, ze samolot rozsypal sie w drobny mak, byl z przyczyny ptaka i pilota i to ma byc wyjasnieniem dla sledztwa?
  pzdr.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • rafal35 :

  Przepraszam za literowki. Chcialbym dodac jeszcze, ze odbieram to jako jeszcze jeden chwyt wyborczy – wyjasnienie sledztwa i uspokojnei rozzalonych, ktorzy podejrzewaja zamach.
  Po drugie – przygotowania odebrania pewnych atutow w przesluchaniach Tuska i Komorowskiego.
  pzdr.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • admin :

  PKW przypomina: podczas ciszy wyborczej nie wolno prowadzić czynnej agitacji wyborczej, czyli np. rozdawać ulotek, rozwieszać plakatów, nawoływać do głosowania na konkretnych kandydatów, organizować pochodów, manifestacji. Zabronione jest zawieszanie na autobusach, czy prywatnych samochodach plakatów wyborczych i przemieszanie się z nimi po ulicach miast. Jest to kwalifikowane jako tzw. agitacja czynna.

  W trakcie ciszy wyborczej nie wolno także namawiać do głosowania na konkretnych kandydatów w internecie. Internet traktowany jest jak prasa, w związku z czym na stronach internetowych, czy portalach społecznościowych nie powinny się ukazywać żadne materiały agitacyjne.

  Zgodnie z ordynacją w czasie ciszy wyborczej zabroniona jest też agitacja w lokalach wyborczych oraz na terenie budynków, w których te lokale się znajdują. Nie wolno też podawać do publicznej wiadomości wyników sondaży.

  Naruszenie ciszy wyborczej grozi konsekwencjami finansowymi. Za czynną agitację grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł. Natomiast za publikowanie sondaży kara sięga od 500 tys. zł do 1 mln zł.

 • Inka :

  Co do zderzenia z ptakiem – hmm… chyba, że był to ptak z czasów dinozaurów (!?)
  Fakt, że się na tym nie znam, ale jakoś ciężko w to uwierzyć tym bardziej, że ogólnie wiadomo, że samolot był sprawny.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • shidiskas :

  najpierw winni byli piloci, potem komorki osob na pokladzie a teraz ptak. Jaja se robia z ludzi! A przeciez bylo, ze maszyna byla do konca sprawna… Pali im sie grunt pod nogami, pali!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters