Gotowy wniosek o ekshumację ofiar

Publikacja w serwisie: 06 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Będą kolejne ekshumacje » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Kto chce blokować ekshumację Anny Walentynowicz? » Jerzy Miller jest gotowy poinformować stronę rosyjską o wynikach prac polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Wniosek o przesłuchanie Bronisława K. » Wniosek o dymisję Bogdana Klicha » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Potrzebujemy rozmów wieży z Moskwą – Wniosek złożono dwukrotnie » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Rodziny ofiar w miejscu katastrofy » Kto przeszukal mieszkania ofiar katastrofy 10.04.2010? » Nie widziałem, by ktoś strzelał do ofiar katastrofy » ABW zaraz po katastrofie weszła do biur ofiar » KONFERENCJA PRASOWA RODZIN OFIAR SMOLEŃSKA » Śledczy rozwiewają wątpliwości rodzin ofiar » Rzeczy osobiste ofiar katastrofy trafiły do rodzin » Rosjanie zmuszają rodziny Ofiar do składania zeznań? » Usłużni dla Rosjan, asertywni wobec rodzin ofiar » Ciężka sytuacja finansowa niektórych rodzin ofiar » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Wniosek o zweryfikowanie związków ze służbami ZSRR m.in. przedstawicieli MAK, obsługi lotniska Smoleńsk-Siewiernyj oraz ich przełożonych » Polscy lekarze nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – Ewa Kopacz » Lista pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej liczy ok. 160 osób i instytucji – Rodziny ofiar proszą o spotkanie z komisją Millera » 121 ofiar MON Bogdana Klicha » Krewni ofiar już w Rosji » Udokumentowali identyfikację tylko 76 ofiar » UK: protest ws hołdu dla ofiar katastrofy » Polonia: Nie tak traktuje się rodziny ofiar » 96 ofiar katastrofy, 320 protokołów sekcji » POMNIK OFIAR SMOLEŃSKA… NA WĘGRZECH » Pierwsze pogrzeby ofiar katastrofy Tu-154 » Rosjanie włączali laptopy ofiar » Telefony dla rodzin ofiar katastrofy » Pochowano prochy ofiar smoleńskiej katastrofy » Rodziny ofiar chcą poznać prawdę » Zamieniono ciała ofiar katastrofy smoleńskiej? » Rosjanie potraktowali ciała ofiar jak odpady » Jest projekt pomnika ofiar katastrofy Tu-154 » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Jak ustaliła “Rzeczpospolita”, rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa mają już gotowy wniosek o ekshumację ciał ich bliskich.

Teraz czekają na odpowiedź prokuratury. Wówczas zdecydują, czy zażądają badania zwłok.

“Mijają trzy miesiące od tragedii pod Smoleńskiem, a my dalej nie wiemy nic. Nie mamy dostępu do miejsca katastrofy, do materiałów źródłowych ani czarnych skrzynek” – mówi “Rz” mecenas Małgorzata Wassermann, córka posła Zbigniewa Wassermanna (PiS), który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia pod Smoleńskiem. “Słowa o współpracy ze stroną rosyjską odbieramy jako farsę” – dodaje.

“Będziemy się domagali przeprowadzenia ekshumacji, jeśli się okaże, że na miejscu nie były wykonane sekcje zwłok, albo w razie wątpliwości co do ich rzetelności” – mówi Wassermann.

Na te pytania rodziny wciąż nie doczekały się odpowiedzi od polskiej prokuratury. “Rzeczpospolitej” wczoraj także nie udało się dowiedzieć od śledczych, czy sekcje w ogóle przeprowadzono.

Nie tylko rodziny ofiar narzekają na brak informacji. Choć okoliczności tragedii badają i prokuratura rosyjska, i polska Wojskowa Prokuratura Okręgowa, nasi śledczy o ”rosyjskie” materiały z postępowania muszą występować w ramach pomocy prawnej i dotąd otrzymali niewiele: 1300 stron akt, kopię nagrań rozmów z czarnych skrzynek i stenogramy rozmów z kokpitu. W dodatku stenogramy wzbudziły wątpliwości, bo brak w nich kilkunastu minut nagrań.

Bliscy ofiar katastrofy uważają, że to strzępy informacji.

Więcej na ten temat – w dzisiejszej “Rzeczpospolitej”.

INTERIA.PL (6 lipca 2010)

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Konrad_G.K. :

  Nic nie rozumiem. Ciała muszą być w porządku, nie ma tam żadnych oznak dobijania, żadnych sladów kul w ciele itp bo przecież rodziny widziały ciała ofiar wyjmowane z zamrażarek w tym moskiewskim Zakładzie Medycyny. I ŻADNA, podkreślam: ŻADNA rodzina nic podejkrzanego nie zauważyła. A moim zdaniem od czasu kastrofy do czasu pokazania bliskim ciał ofiar było za mało czasu by odpowiednio spreparować zwłoki, usunąć z nich podejrzane ślady i zamaskować. No więc ciała muszą mieć tylko typowe obrażenia dla katastrof lotniczych. I ekshumacja to potwierdziłaby. No dobrze, ale w takim razie po co szczelnie zamknięte trumny z zakazem otwierania ich przez bliskich nawet w Polsce?? Przeciez jak widać nie ma nic do ukrycia w wyglądzie ciał i teoretycznie można by było trumny otworzyć w Polsce normalnie jak to sie czyni przed pogrzebami.
  Nie rozumiem właśnie tej sprzeczności: z 1 strony wszystko OK, cacy-cacy, zobaczcie ciała swoich bliskich, nie mamy nic do ukrycia a z drugiej Rosjanie zabraniają otwierac trumien. Po co zabraniać gdy rodziny widziały ciała i ich stan, wygląd po katastrofie???

  P.S. Dziwne podobieństwo z tym publicznym pogrzebem M. Jacksona rok temu , 07.07.09 w Staples. Jackson tak samo jak ofiary Smoleńska miał na pogrzebie trumnę zamkniętą , nie otwieraną. Nic nie sugeruję tylko zwracam uwagę na podobieństwo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Konrad

  rodziny były w szoku,nie wiadomo czy nie na jakiś srodkach farmakologicznych,przecież córka P.Waserrmana miała propozycje podania leków..więc …nie wiadomo..to po pierwsze.
  po drugie istotne są najbardziej te ciała które znaleziono na końcu,a których niby nie dało się zidentyfikowac ,może tamte “były poddane obróbce”..Moze to brzmi zbyt fantastycznie…..ale kto wie.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters