Odczytano kolejne fragmenty czarnych skrzynek Tu-154M

Publikacja w serwisie: 07 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M ? » Odfałszowane zapisy czarnych skrzynek » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Bez czarnych skrzynek nie wyjaśnimy tej katastrofy » Trzeba skopiować nagrania z czarnych skrzynek » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Ekspertyza oryginałów tzw. czarnych skrzynek jest konieczna » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Polacy potwierdzają: Nie było ingerencji w zapis czarnych skrzynek Tu-154 » Powrót czarnych skrzynek do Polski jest “sprawą fundamentalną” » Rosjanie nie przekażą polskiej prokuraturze oryginałów czarnych skrzynek » Polacy znają kilkanaście słów więcej z czarnych skrzynek » Odczytano nowe słowa z „czarnych skrzynek” » Katastrofa Tu-154. Odczytano nowe słowa z kokpitu » MAK usunął tylko fragmenty » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Załącznik 13 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym [wybrane fragmenty] » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Wnioski z eksperckiej analizy ostatniej fazy lotu prezydenckiego Tu-154M » MAK zmanipulował zapis polskich skrzynek » Kolejne kłamstwa? » MAK przekazał kolejne dokumenty » Kolejne “rewelacje” Klicha » Będą kolejne ekshumacje » Kolejne szczątki odnalezione » Kolejne materiały w sprawie katastrofy » Kolejne protokoły przekazane Polsce » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Kolejne pożegnania Pogrzeby 12 ofiar katastrofy Tu-154 » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » Kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej trafią do Rosji » Kolejne manipulacje medialne dotyczące katastrofy w Smolensku » Wypływają kolejne dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej » Zatrzymany odmówił czy jemu odmówiono – kolejne kłamstwa z Moskwy » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » Andrzej Seremet: Nie ma pewności, że w Tu-154M rzeczywiście padła komenda “odchodzimy” » Komisja: Tu-154M zahaczył o drzewo 1050 metrów przed pasem startowym » Prezydencki Tu-154M nr 101 » Tu-154M Landing Procedure » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Załoga samolotu Tu-154M » Zginęli w katastrofie Tu-154M » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Tu 154M został rozerwany » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Rejestrator Tu-154M z polskiej firmy » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Kolejne fragmenty nagrań z czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa zostały odczytane. Reporterzy śledczy RMF FM ustalili, że specjalistom z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, którzy od miesiąca pracują nad taśmami, udało się odsłonić więcej tajemnic nagrań niż Rosjanom.

Z naszych informacji wynika, że rozszyfrowano kilkanaście wypowiedzi, które w oficjalnie ujawnionych stenogramach były oznaczone jako zapis nieczytelny. Co więcej, odczytywanie wciąż trwa i najprawdopodobniej tych odczytanych zdań będzie o wiele więcej. Informatorzy dziennikarzy RMF FM twierdzą, że drzwi do kabiny pilotów były otwierane praktycznie przez cały czas lotu, a do kabiny wchodziły bardzo różne osoby.

Na pewno odczytane informacje pomogą w lepszy sposób zrozumieć, co się stało podczas ostatnich chwil lotu – stwierdził jeden z informatorów. Nie wiadomo jednak na razie, czy w zapisach pojawiają się głosy kolejnych, nieznanych dotąd osób. Specjaliści z Instytutu Ekspertyz Sądowych, a także śledczy wojskowi odmówili jakiegokolwiek oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Kiedy poznamy oficjalną ekspertyzę biegłych?

Prokuratorzy twierdzą, że eksperci powinni skończyć swoje prace na przełomie września i października. Wtedy też ma pojawić się oficjalny raport, który będzie dołączony do śledztwa prowadzonego przez wojskowych prokuratorów. Pojawił się jednak problem. Jak się nieoficjalnie dowiedzieli dziennikarze RMF FM, biegli zastanawiają się, czy w ogóle ich ekspertyza może być wiążąca, bo pracują na kopii nagrania, a nie na oryginale. Czarne skrzynki cały czas są w Moskwie.

Według informatora naszych reporterów biegli mają najpierw stworzyć ekspertyzę, która odpowie na pytanie, czy raport wykonany na kopii może być wiążący i czy może stanowić dowód dla prokuratorów. Może się więc okazać, że trzeba będzie poczekać na oryginalne zapisy czarnych skrzynek i odczytywanie zacząć od nowa, a to oznacza przedłużenie śledztwa o wiele miesięcy.

1 czerwca ujawniono dokonaną przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy w Moskwie transkrypcję rozmów z kokpitu prezydenckiego Tu-154 M, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem. Końcówka zapisu jest dramatyczna; uderzenie samolotu w drzewo od upadku na ziemię dzieli zaledwie 6 sekund.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-odczytano-kolejne-fragmenty-czarnych-skrzynek-tu-154m,nId,287242 (7 lipca 2010)

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters