Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów

Publikacja w serwisie: 07 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Kłamstwo smoleńskie » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron » Śledztwo we mgle » Smoleńskie kłamstwo WSI » Jak spacyfikować rodziny smoleńskie » Gigantyczne kłamstwo smoleńskie » Koalicja brnie w kłamstwo smoleńskie » Buzek odsyła rodziny smoleńskie do psychiatry » Smoleńskie sekcje zwłok: dlaczego Ewa Kopacz kłamała » Śledztwo na warunkach Moskwy » Rząd fałszował śledztwo » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Poszatkowane śledztwo » KTO PROWADZI ŚLEDZTWO?? » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » Śledztwo, zamach a dezinformacja » KTO ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJANOM? » GDYBY ŚLEDZTWO WYKAZAŁO ZAMACH… » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » Śledztwo nie odpowiada zachodnim standardom » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Polskie śledztwo warte funta kłaków… » Zuzanna Kurtyka: To śledztwo to wielki dramat » Zamknięte śledztwo w sprawie zabójstwa E. Wróbla » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » Prywatne śledztwo ws. katastrofy wspiera 15 zagranicznych ekspertów » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » Śledczy zawieszają śledztwo ws. kradzieży kart bankowych A. Przewoźnika » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Kongresmen chce międzynarodowego śledztwa ws. Smoleńska » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Do przeprowadzenia niezależnego międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, w której zginął prezydent Polski oraz 95 innych osób, wezwał amerykański kongresman Peter T. King. W specjalnej rezolucji (sygn. H. RES. 1489) republikanin wzywa parlament Stanów Zjednoczonych do szczegółowej analizy tej budzącej potężne kontrowersje sprawy.

“Wezwanie do przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie z 10 kwietnia 2010 roku, w kwestii katastrofy samolotu, w której zginął prezydent Polski Lech Kaczyński a także 95 innych osób” – brzmi oficjalny tytuł rezolucji złożonej przez kongresmana Petera T. Kinga 20 czerwca br. w Izbie Reprezentantów. King, reprezentujący stan Nowy Jork, złożył swój dokument w Komisji Spraw Zagranicznych. Przypomina w nim wszystkie znane okoliczności tej tragedii; wymienia osoby, które zginęły w drodze na uroczystości w Katyniu. Jednocześnie też stawia szereg pytań, które rodzą się w związku z tą katastrofą.
Peter King apeluje, aby powołana międzynarodowa komisja zajęła się rozstrzygnięciem kluczowych kwestii: dlaczego szef komisji technicznej z Międzypaństwowej Komisji Lotniczej (MAK) Aleksiej Morozow zdecydował się na opublikowanie przedwczesnego raportu, który z góry wyklucza możliwość, iż do wypadku prezydenckiej maszyny mogło dojść w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Kongresman pyta też, dlaczego niemal od razu wykluczono możliwość zamachu terrorystycznego, eksplozji bądź pożaru. Tak samo w opinii amerykańskiego polityka wygląda kwestia publikacji prasowych i doniesień władz rosyjskich na temat tego, że bezpośrednią przyczyną katastrofy był błąd pilotów, którzy jakoby nie słuchali poleceń wieży kontrolnej. Republikanin porusza również inne bulwersujące kwestie. Pyta m.in., dlaczego część polskich śledczych oraz służb wysłanych na miejsce zbadania przyczyn katastrofy nie została wpuszczona na teren przy smoleńskim lotnisku. W jego opinii, ważne jest też postawienie pytania, dlaczego strona polska otrzymała jedynie kopie nagrań i transkrypcje zapisów z czarnych skrzynek. No i przede wszystkim – dlaczego do tej pory nie przekazano Polakom samych czarnych skrzynek, które przecież są własnością Polski. King przypomina również, że już ponad 50 tys. obywateli polskich podpisało petycję (inicjatorem jej jest prof. Jacek Trznadel) wzywającą do powołania międzynarodowego gremium, które zbada zarówno samą katastrofę, jak i niejasności, jakie narosły wokół niej w ciągu ostatnich trzech miesięcy. “Dlatego też postanawia się: Izba Reprezentantów wzywa do przeprowadzenia niezależnego międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy samolotu z 10 kwietnia 2010 roku”.
Warto odnotować, że petycja podpisana przez ponad 50 tys. Polaków, całkowicie zignorowana przez rząd Donalda Tuska i mainstreamowe media, znalazła uznanie w oczach polityka zza oceanu. Do republikańskiego kongresmana płyną już z naszego kraju setki e-maili z podziękowaniami za zainteresowanie tak ważną dla dziesiątek tysięcy Polaków sprawą. Przyjęcie rezolucji nie będzie łatwe ze względu na obecną politykę rządzących demokratów polegającą na “zresetowaniu” relacji z Rosją. Podobny dokument byłby bardzo nie na rękę władzom w Moskwie, tak samo jak schwytanie 11 rosyjskich szpiegów na terenie Stanów Zjednoczonych. W imię poprawy stosunków między Kremlem a Białym Domem tę sprawę jednak bezprecedensowo wyciszono. Podobnie może się stać z proponowaną przez Kinga rezolucją. Jedyna nadzieja na jej wprowadzenie leży w wyborach uzupełniających do amerykańskiego Kongresu, które odbędą się już w listopadzie br. Wszystkie sondaże wskazują na to, iż pozwolą one Partii Republikańskiej zdobyć parlamentarną większość i wówczas spróbować przegłosować tę lub podobną rezolucję.
Łukasz Sianożęcki

O co pyta kongresman Peter T. King:
- Dlaczego szef komisji technicznej moskiewskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) Aleksiej Morozow z góry wykluczył możliwość awarii maszyny?
- Dlaczego niemal od razu wykluczono możliwość zamachu terrorystycznego, eksplozji bądź pożaru?
- Dlaczego Rosjanie natychmiast sugerowali błąd pilota?
- Dlaczego polskich śledczych nie wpuszczono na teren przy smoleńskim lotnisku?
- Dlaczego strona polska otrzymała jedynie kopie nagrań i transkrypcje zapisów z czarnych skrzynek?
- Dlaczego do tej pory nie przekazano Polakom czarnych skrzynek, które przecież są własnością Polski?

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100705&typ=po&id=po91.txt (5 lipca 2010)

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  Dobrze, że ktoś spoza Polski zadaje takie pytania. Może w związku z presją coś się ruszy w tej sprawie. Nam pozostaje tylko wierzyć, że tak i czekać.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Oby się udało,dość już zakłamania…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • rejtan :

  Dygresja: “Tupolew-154,po chińsku wymawia się “yao wu si”, jest niemal identyczny w zapisie fonetycznym pinyin z “yao wo si” (oba zapisy różne się oczywiście tonami, tym niemniej wymowa jest podobna), co można przetłumaczyć jako “(Ty) chcesz mojej śmierci”.
  http://free-media.pl/?p=5621

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters