Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa?

Publikacja w serwisie: 08 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Polscy archeolodzy nie mają zgody na wjazd do Smoleńska » Czy lotki mają trymer » 10 maja: msza i Marsz Pamięci » Toczymy niedokończone rozmowy » 30 maja polscy biegli jadą do Moskwy » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku » “Rozmowy na boku” zamiast reakcji » Żądać, nie rozmawiać. Zwykłe rozmowy nic nie dadzą » Zapis rozmowy między pilotami Ił-76 a kontrolerami lotów » Bo koledzy mi powiedzieli – Fragment rozmowy z Magdaleną Bajer » Smoleńsk: tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska » Polscy śledczy nie mają pełnej dokumentacji ws. ofiar katastrofy smoleńskiej » Polscy śledczy mają komplet tłumaczeń akt smoleńskich otrzymanych w kwietniu » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » Polscy śledczy w poniedziałek mają rozpocząć przesłuchania kontrolerów ze Smoleńska. O co pytać? » Wątpliwości w sprawie ustaleń “Międzypaństwowego” Komitetu Lotniczego z dnia 19 maja 2010 » Rozmowy między pilotami Tu-154, Jaka-40 i wieżą kontroli lotów w Smoleńsku » Rosyjskie tajne służby mają dostęp do nośników danych należących do tragicznie zmarłych dowódców wojskowych. » Apel do obywateli USA, którzy mają prawo na mocy ustawy do dostępu do wszelkich dokumentów będących właśnością rządu USA. » Rafał Rogalski: Jest nagranie rozmowy Błasik-Protasiuk, to nie jest nacisk na załogę » „Doprowadzamy do 100 metrów, 100 metrów i koniec rozmowy!” » Kto uziemi tupolewa » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Hangar czeka na wrak tupolewa » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Los drugiego tupolewa pozostaje bliżej nieokreślony » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Dymiący nagan a papiery pokładowe Tupolewa » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Czy śledczy wiedzą, co wyciekło z tupolewa? [wywiad z Siergiejem Amielinem] » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prokuratura pyta Amerykanów: czy istnieją techniczne możliwości zakłócania urządzeń nawigacyjnych samolotu i czy amerykański wywiad elektroniczny zarejestrował rozmowy z prezydenckiego tupolewa.

Wysłanie wniosku o pomoc prawną do Departamentu Sprawiedliwości USA potwierdzili nam rzecznicy prokuratora generalnego i Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokuratura Generalna przekazała USA wniosek w poniedziałek. Prokuratorzy milczą o jego treści. – Do czasu potwierdzenia, że strona amerykańska go otrzymała – mówi prok. Jerzy Artymiak z WPO.

Według naszych źródeł prokuratorzy pytają między in. o możliwości zakłócania urządzeń nawigacyjnych Tu-154 M oraz proszą o przekazanie nagrań rozmów z pokładu tupolewa. W tym z satelitarnego telefonu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeśli zostały przechwycone i zarejestrowane.

Od 10 kwietnia polska prokuratura skierowała już pięć wniosków o pomoc prawną do prokuratury rosyjskiej, a prok. Artymiak zapowiada kolejne. Otrzymała z Rosji ok. 1300 stron dokumentów tylko z pierwszych dni śledztwa (protokołów oględzin zwłok, przesłuchań ok. 20 świadków, do 20 lipca mają być przetłumaczone). W maju prokuratura prosiła o akty prawne i dane dotyczące kontroli lotu Tu-154 M. 16 kwietnia zwróciła się o wydanie (lub wypożyczenie) głównego dowodu, czyli oryginałów “czarnych skrzynek”. Dziś polscy eksperci pracują na kopiach zgranych z oryginałów.

Wicepremier Siergiej Iwanow podał wczoraj, że Rosjanie przekazali Polsce wszystkie materiały ze śledztwa.

Żmudna procedura przekazywania dokumentów drogą pomocy prawnej (pocztą dyplomatyczną) może zostać przyspieszona. Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski 18-19 lipca w Petersburgu będzie negocjował ze swoim odpowiednikiem polsko-rosyjską umowę o współpracy w sprawach karnych. Przewiduje ona m.in. wspólne zespoły śledczych i przesłuchania na odległość przez wideokonferencje. Umowa nie ma zastosowania w sprawie smoleńskiej. Bo Polska i Rosja prowadzą już niezależne śledztwa.

Źródło: Gazeta Wyborcza
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8113489,Czy_USA_maja_rozmowy_z_telefonu_tupolewa_.html
(8 lipca 2010)
Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters