BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ?

Publikacja w serwisie: 09 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Zapomniana umowa z Rosją? » Co to za umowa, której w praktyce nie ma? » Rosja pomogła w śledztwie Rosja pomoże w walce z powodzią … » UMOWA GAZOWA – SYMBOLIKA WASALI » Misja specjalna 16.06.2010 » Misja specjalna – 02.06.2010 » Misja specjalna – TVP – 05.10.2010 » Misja specjalna -TVP- 05.05.2010 » Misja specjalna (2/3) – 12.05.2010 » Rosja unieważnia zeznania kontrolerów » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » „Biała księga” PiS: Rosja głównym odpowiedzialnym za katastrofę » Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją » Misja Specjalna 21.09.2010 – Katastrofa Polskiego Tu-154m [1/2] » “Misja specjalna” i Wildstein znikają z TVP. Przez oglądalność » Rosja nie jest wiarygodna w tym śledztwie – Mariusz Pilis, reżyser filmu “List z Polski” » K…wa! Co teraz ze mną będzie? » Co będzie w raporcie Millera » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » ZA TYDZIEŃ NIE BĘDZIE KRZYŻA? » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » W sobotę nie będzie posiedzenia Rady Politycznej PiS » MSZ: Nie komentujemy “białej księgi”; będzie rzetelny raport » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » Pierwsze decyzje Komorowskiego: gen. Koziej będzie szefem BBN-u » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » Będzie druga tablica upamiętniająca parę prezydencką – w kaplicy Pałacu Prezydenckiego » Paweł Deresz: Nie wyobrażaliśmy sobie, że zobaczenie miejsca katastrofy będzie aż tak bolesne » Jerzy Polaczek: To będzie największy skandal w historii badania wypadków lotniczych » Rosja: to my jesteśmy winni katastrofy » Rosja stopniowo odkryje archiwa? » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » To Rosja chciała osobnych wizyt w Katyniu » Błędne porozumienie rządu Polski z Rosją » Janusz Wojciechowski – Rosja ma nas tam, gdzie jej weszliśmy » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » Niemcy o Smoleńsku: niech Rosja przyzna się do partactwa » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Rosja: Sprawa kontrolerów lotu ze Smoleńska nie istnieje » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » Rosja zawiesza użytkowanie Tu-154M; “zbyt awaryjne” » Rosja: Mamy wiele pytań ws. Smoleńska do strony polskiej » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wspólne zespoły śledcze i przesłuchiwanie świadków na odległość – takie możliwości da specjalna umowa z Rosją.

Już w przyszłym tygodniu do rozmów na temat takiego rozwiązania usiądą ministrowie sprawiedliwości Polski i Rosji. “Umożliwiają tworzenie wspólnych zespołów śledczych, składających się z polskich i rosyjskich prokuratorów jednocześnie” – wyjaśnia w rozmowie z TVN24 minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Do tego dochodzi możliwość przesłuchiwania świadków na odległość. Podpisanie odpowiedniego porozumienia odbędzie się prawdopodobnie po wakacjach.

Dziś trwają dwa odrębne postępowania prokuratorskie ws. katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Właśnie tragedia z 10 kwietnia, choć w tym śledztwie się nic nie zmieni, spowodowała, że oba rządy postanowiły uprościć zasady współpracy. “Wypada tylko żałować, że nie udało się zbudować takich relacji wcześniej, bo w całkiem innym punkcie współpracy polsko-rosyjskiej byśmy się znajdowali” – dodaje Kwiatkowski.

Tymczasem w Polsce trwają prace nad odczytem zapisów z czarnych skrzynek Tu-154M. “Instytutowi udało się odczytać pewne zapisy, których nie udało się stronie rosyjskiej” – przyznaje Kwiatkowski. Szczegółów jednak nie ujawniono.

http://niezalezna.pl/article/show/id/36379 (9 lipca 2010)

Oceń artykuł:

tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters