ROSJANIE ODESŁALI UBRANIE ŻAŁOBNE ŚP. PRZEMYSŁAWA GOSIEWSKIEGO

Publikacja w serwisie: 09 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Armenia: nabożeństwo żałobne za ofiary katastrofy » WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO » Rosjanie nie życzyli sobie otwierania trumien » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Rosjanie zmuszają rodziny Ofiar do składania zeznań? » Rosjanie przeprowadzili sekcje zwłok wszystkich ofiar katastrofy » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Rosjanie wybielili kontrolerów » Co Rosjanie znaleźliby w Lockerbie? » ROSJANIE NAPLULI NAM W TWARZ » Rosjanie nie chcieli świadków » ROSJANIE ZWOLNILI POLSKICH DZIENNIKARZY » Rosjanie łamią wszelkie zasady » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Rosjanie zabezpieczyli dokumenty… pleśnią » Jak Rosjanie pozbawili mjr. Protasiuka licencji » Rosjanie nie powinni dać zgody na lądowanie » Rosjanie zacierają ślady po eksplozji? » Minister obrony: Rosjanie nie wywiązują się » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Rosjanie wymieniali żarówki po katastrofie? » Rosjanie włączali laptopy ofiar » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » Rosjanie potraktowali ciała ofiar jak odpady » Rosjanie wpisali ofiarom: “Podróż prywatna” » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Rosjanie odpowiedzieli na 33 z 220 wniosków i pytań skierowanych do MAK » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Rosjanie planowali porwanie samolotu z Berlina » Europa zobaczy, jak Rosjanie cięli wrak » Rosjanie odebrali pilotom nawet dyplomy » Rosjanie mogą podważyć każdy dokument » Sławomir Wiśniewski: Rosjanie brali co popadnie » Rosjanie z Polakami uwinęli się w Smoleńsku w tri miga » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » SMOLEŃSK: ROSJANIE NISZCZYLI ZAWARTOŚĆ APARATÓW OFIAR » Rosjanie wstrzymują się z przekazaniem kolejnych akt smoleńskiego śledztwa » Rosjanie mocno ograniczyli plany polskich archeologów » Rosjanie nie przekazali stronie polskiej oryginału filmu » Rosjanie nawet błędy popełniają w dobrej intencji » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Smoleńsk: Hipoteza nr 4. / Nigdy nie uwierzę, że to zrobili Rosjanie. » Adwokat Ewy Błasik: Rosjanie zrobili to, o co się do nich zwrócono » Rosjanie nie mogą dyktować, co powinien robić generał Błasik » Ponad 1200 km pociągiem z Moskwy do Warszawy. Rosjanie nie do zdarcia. » Rosjanie nie przekażą polskiej prokuraturze oryginałów czarnych skrzynek » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

- Garnitur, buty, koszula i bielizna, w które miał być ubrane mój mąż do trumny w Moskwie zostały odesłane do Polski. Właśnie je odebrałam od żandarmerii wojskowej. Ten skandal trzeba wyjaśnić, tylko nie wiem, kto może mi odpowiedzieć na podstawowe pytania a zwłaszcza na to, czy mogę mieć absolutna pewność, że ciało mojego męża znajdowało się  w trumnie – mówi nam Beata Gosiewska, żona wicepremiera w rządzie PiS, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Ubranie żałobne dla Przemysława Gosiewskiego zostało przekazane przez jego rodzinę w Moskwie pracownikom polskiej ambasady.

- Zapewnili nas, że te rzeczy zostały przekazane do rosyjskiego zakładu medycyny sądowej i że mąż zostanie w nie ubrany. Teraz okazuje się, że tak się nie stało – relacjonuje nam Beata Gosiewska.

Ubranie wróciło do Polski i trafiło do żandarmerii wojskowej, która zwróciła je rodzinie.

- Od samego początku w związku z katastrofą smoleńską mnożą się wątpliwości. Ja nie wiem, czy w trumnie rzeczywiście znajdowało się ciało mojego męża, po przecież Rosjanie nie pozwolili jej nam otworzyć. Teraz, gdy minął pierwszy szok będę się domagać wyjaśnień – deklaruje Beata Gosiewska.

Wyjaśnień chcą również rodziny innych ofiar katastrofy.

-To się dzieje można nazwać jednym słowem – skandal. W siedzibie żandarmerii wojskowej wskazałam rzeczy należące do męża, ale mi ich nie oddano ponieważ stwierdzono, ze ktoś inny może je też rozpoznać jako własne. Teraz czekam, co dostanę od żandarmerii. Jeżeli okaże się, że wróci ubranie, w którym miał być pochowany mój mąż to będę się domagała wszędzie, gdzie to tylko możliwe wyjaśnień, dlaczego sprofanowano jego ciało – mówi nam Ewa Kochanowska, żona śp. dr Janusza Kochanowskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich.

Teraz rodziny ofiar katastrofy chcą odpowiedzi, w co zostały ubrane do trumien ofiary katastrofy i czy prawdą jest, że niektóre z nich włożono do trumien bez ubrania.

dk, niezalezna.pl

http://niezalezna.pl/article/show/id/36397 (9 lipca 2010)

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • mik :

  to juz przekracza wszelkie granice – intencje kremla sa oczywiste, co gorsza, takze polskich urzednikow w moskwie

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Widać, że Rosjanie nie mają żadnego szacunku do zwłok, a już tym bardziej zwłok swoich nieprzyjaciół. Mają zupełnie inną mentalność.
  Najlepiej gdyby było tak – jak ktoś nie żyje to do rowu i wapnem go! Wtedy byłoby posprzątane, bez większego “zachodu”.
  Dla nas to niedopuszczalne, dlatego nigdy pewnie tego nie zrozumiemy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Zrobili wszystko byle jak,bo chodziło żeby szybko i szumnie wokół “powrotu”ciał do kraju.Pamiętam jak się okazało że niektóre ciała wkładano do trumien nagie,to Rosjanie tłumaczyli się tym że nie wszystkie rodziny przywiozły ubrania dla zmarłych(tak jakby tam zakładów pogrzebowych nie było)..a tu prosze odziez była..a oni i tak mieli to gdzieś.To jest poniżej godności..słów już brakuje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Niech w te pedy rodziny zglosza wniosek o ekshumacje, czytalam, ze jest gotowy, ale jeszcze tego nie zrobili. Albo niech to zalatwia we wlasnym zakresie i pozniej beda mieli niezbite dowody na to, co sie tam wtedy wydarzylo.
  Slady na cialach musza byc.
  Zadnej sekcji nie przeprowadzono. To wszystko bzdury. Wpisali hurtowo te same info, zeby jak najszybciej zamknac i pochowac. Na kolejne 70 lat.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters