Wizja szaleńca? Prowokacja? Czy KTOKOLWIEK to jeszcze widział???

Publikacja w serwisie: 09 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Publikujemy komentarz internauty,wobec którego trudno przejść obojętnie. Zwracami się jednocześnie z prośbą do czytelników o potwierdzenie opisanych faktów.

Od 10.04. próbuję dopchać się do władz?? mediów?? z rządaniem wyjaśnień – dlaczego robią idiotów z polskiego społeczenstwa.

Ponieważ :
1. w dniu 10.04.2010 nadawano reportaż na POLSAT NEWS dotyczący wylotu prezydenckiego Tupolewa.
2. w studio “gadające głowy” między innymi wymieniały nazwiska części uczestników grupy.
3. dokładnie omówiono przyczynę opóżnionego wylotu tzw. grupy dziennikarskiej.
4. dokładnie pokazano miejsce lądowania (lotnisko w Smoleńsku i okolice) – szereg komentarzy w tej sprawie (łącznie z oświetleniem, które dokładnie pokazano i omówiono czemu służy) – jednakże wyraźnie było widać, że żadna lampa się nie świeci. Nawet okienko w wieżyczce było ciemne.
5. Zarówno na lotnisku jak i jego okolicy nie było nikogo !!!! Dosłownie pustka. Żadnych samochodów ani autokarów aby uczestników dowieżć na miejsce uroczystości  (mój komentarz – pomyślałem wówczas jak ten żul z MSZ traktuje POLSKICH PREZYDENTÓW – że zmusza ich do drałowania pieszo przez las a tu jest blisko 100 letni starzec – Kaczorowski)
6. W studio komentowano, że w Smoleńsku jest mgła – widoczność 500 m.
7. Pokazano jak z tego lotniska wystartował jakiś (rosyjski) samolot.
8. Pokazano, że właśnie ląduje samolot ale okazało się, że to nie nasz tylko rosyjski wojskowy. Jednak odmówiono mu prawa lądowania tutaj z powodu mgły. Miał lecieć na lotnisko zastępcze.
9. Pokazano faceta który chodził przy lotnisku (miejscowy?)- mówił poprawnie bez akcentu po polsku. Zapytano go co tu robi a on odpowiedział, że się przygląda i fotografuje. Powiedział “ja jestem taki pies ogrodnika” – jak to rozumieć ?
10.Nareszcie pokazano nasz samolot powiedzieli, że schodzi do lądowania. Latał nad lotniskiem, już był nad pasem ale się poderwał skręcił trochę w bok zaczepiając skrzydłem o mur ogradzający lotnisko i przewody na których były zawieszone osłony (pomarańczowe) lamp. Odleciał jeszcze kawałek i upadł. Kołami w
dół (nie było ich widać !!!) Pokazał się ogień na ogonie, póżniej nad dziobem. Samolot był cały.
W tej sytuacji przełączyłem na TVN24 i tu pokazano samolot w kawałkach, bez kadłuba (kiedy kadłub się rozleciał ????)
Sorry, że opisuję tak szczegółowo to co widziałem i chyba nie tylko ja. Ale ktoś nas – Naród Polski robi w bambuko !!! Władza nie wie o której godzinie była katastrofa !!!. Międzynarodowe komisje debatują, szukają satelitów amerykańskich a wystarczy zbadać taśmy z reportażem, gdzie jest dokładny czas i przebieg katastrofy !!!
Moje próby dojścia do upublicznienia tych informacji nie dały żadnego rezultatu. Może ktoś, kto ma większą siłę przebicia niż ja zorganizuje zbiorowe żądanie ponownego wyświetlenia tego reportażu aby wszystcy mogli zobaczyć jak to naprawdę było.
Niech ujawnią dziennikarza – autora reportażu. Dlaczego ta osoba milczy ??? – to nie był W.Bater.
Szkoda czasu na domysły, dywagacje, opinie różnych pseudo specjalistów. Znak zapytania dlaczego stacje POLSAT NEWS i TVN 24 zamknęły pyski, udają głupków robiąc różne wywiady i publikacje a cały czas posiadają dowody (choćby dokładny czas katastrofy) Moim zdaniem nie możemy wybierać nowego Prezydenta bez pełnej informacji o wypadku. O co do wszystkich bez względu na opcje polityczne – apeluję. To jest POLSKA RACJA STANU. Musimy poznać przynajmniej podstawowe fakty przed wyborami.

Co to jest? Wizja szaleńca? Prowokacja? Czy KTOKOLWIEK to jeszcze widział???

Alfred

aktualizacja 10 lipca 2010:

O rozsądek apeluję

Skoro zostałem wywołany do odpowiedzi z imienia i nazwiska….

Jako człowiek związany z Polsat News bardzo bym chciał, by stacja miała takie zdjęcia. Pomijając już aspekt społeczny i możliwość niezwykłej pomocy jaką taki film uczyniłby wszystkim, którzy prowadzą śledztwo i prawdziwie wyjaśniają tę katastrofę, a nie doszukują się scenariuszy ze spiskiem w tle. Gdybyśmy mieli takie zdjęcia, to na pewno Polsat News emitowałby je w tamtym czasie niemal non-stop. Takie są reguły. Telwizja, która ma lepsze zdjęcia – wygrywa.
Nie mamy takich zdjęć i ich nigdy nie mieliśmy. Przede wszystkim i właściwie tylko dlatego, że nasz reporter nie miał tego dnia dyżuru na polu w okolicach Smoleńska. Musiałby wiedzieć, że to tam spadnie samolot. A n ie wiedział, bo czekał na prezydenta w zupełnei innym miejscu, na co sa oczywiście świadkowie, w tym zagraniczni dziennikarze.
Ktoś już pisał wcześniej o zasadach technicznych i technologicznych. A w tym wypadku o mocnych ograniczeniach. Z braku zdjęć, na początku wszystkie stacje (w tym moja) puszczały zdjęcia archiwalne, które mogły sprawiać wrażenie mętliku.
Nie mamy i nie mieliśmy takich zdjęć. Choć wiem, że moje zapewnienia nic tu nie dadzą, bo ci którzy chcą wierzyć w spisek, a nawet zamach i tak wiedzą swoje, i tak będą przekonani, że widzieli coś czego widziec nie mogli.

http://sprawa.salon24.pl/195621,polsat-news-czy-nagral-na-zywo-moment-zamachu#comment_2806741 (2010-06-22)

marekkacprzak.salon24.pl

Marek Kacprzak: Dziennikarz. Gospodarz programu Nowy Dzień z Polsat News

Oceń artykuł:
(4.82)
głosów: 11
tagi: , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • mik :

  dodam, ze ten komentarz przytaczajacy slowa alfreda zostal zamieszczony ponad miesiac temu (bodaj 3.06)
  http://smolensk-2010.pl/2010-06-02-linia-enargetyczna-na-wysokosci-400-metrow.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • rejtan :

  Znalazłem bodaj trzy linki wskazujące,że jakaś transmisja w Polsat News była np.pt.”Katastrofa w Smoleńsku-Audycja na żywo w Polsacie” ale niestety wszystkie są usunięte z Youtube’a..(www.youtube.com/watch?v=9jBaOJgEDXo&feature=related)

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 0

 • rafal35 :

  Czytalem wypowiedzi chyba dwoch osob, ze widzialy te osoby ten reportaz. Jedna z nich pisala na niepoprawni.pl
  pozdr.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 0

 • rafal35 :

  Nie chce tez uchodzic za szalenca, ale czytalem jakis blog, w ktorym dyskutowano na temat tajemniczych wypadkow smierci w ostatnim czasie.. W jednym z nich byla mowa (wsrod wielu innych), o Krzysztofie Knyz, jego zagadkowej smierci, wkrotce po jego filmie, (jako pierwszy film – przy jego nazwisku byla taka wzmianka), ze Smolenska. Czyzby to on byl autorem widzianego filmu?
  (Tylko spekuluje).
  Pozdr.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Komentarz odrzucony przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 0 Thumb down 4

 • Magdalenka :

  Więc była ta relacja czy nie????

  Na jednym z forów znalazłam jeszcze coś takiego…
  cytuję:

  *
  Autor
  Moja mama, wiekowa, ale umysłowo bardzo sprawna osoba, oglądająca w telewizji tylko sport i politykę, twierdzi z uporem, że 10 kwietnia widziała w telewizji jak prezydencki samolot najpierw przechylił się na skrzydło a potem spadł. Zaraz zadzwoniła do mnie, mówiąc, że samolot spadł. Mówi również, że nie pomyślała w tamtej chwili, żeby ktokolwiek mógłby zginąć. Nie wierzyłem jej. Mówiłem, że coś musiała pokręcić. Nie dawała za wygraną. Widziałam i tyle. Szukałem potwierdzenia tej informacji w necie. Nic, cisza. Do dzisiaj. Teraz wierzę mamie. Koniecznie trzeba dotrzeć do tego nagrania.
  2010-06-22 09:01
  Samotnik 0 3

  to by była już 3 osoba która widziała tą relację…..

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 0

 • mik :

  http://patrz.pl/filmy/pierwsze-relacje-o-katastrofie-w-smolensku-tvn24

  jedna z pierwszych relacji tv, o ktorej mowa w komentarzu na przytoczonym wyzej salonie24, cytuje:

  “Prosze zwrocic uwage na pierwsza relacje TVN24 http://www.facebook.com/l/289b6zPAdA_3BPAD6BvNjFmflXQ;patrz.pl/filmy/pierwsze-relacje-o-katastrofie-w-smolensku-tvn24 dotyczaca oficjalnie potwierdzonej informacji o katastrofie samolotu specjalnego Jak-40, na pokladzie z prezydencka para i goscmi, ktorych prezydencka para zabrala na poklad. Informacja POTWIERDZONA PRZEZ RZECZNIKA MSZ i AGENCJE REUTERA, powolujaca sie na przedstawiciela lotniska wojskowego w Smolensku.
  30 min. pozniej informacja oficjalna o Jak-40 zostala ZASTAPIONA informacja o katastrofie Tu-154. Tej sztuczki informacyjnej nie nalezy bagatelizowac i wrzucac do smierdzacego wora z napisem “pomylka” tym bardziej, ze nie ma ani czarnych skrzynek, ani nawet zapisu z czarnych skrzynek, sa natomiast manipulacje wewnatrz zapisow a na dowod tego, dwie rozne TRAJEKTORIE”
  2010-06-22 04:47
  seaclusio

  http://sprawa.salon24.pl/195621,polsat-news-czy-nagral-na-zywo-moment-zamachu#comment_2806741

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • mik :

  Pierwszy moj koment na moderacje, wiec to jest PS.: to, ze jakis dziennikarz “z imienia i nazwiska” zaprzecza, nie jest zadnym dowodem. Dziennikarze od dawien dawna racza nas najrozniejszymi bzdurami w ramach dezinformacji, wiec powiedzmy sobie jasno: ich slow sie nie bierze powaznie. Swiadkow emisji tego materialu jest wiecej i trudno juz uznac, ze sie im zbiorowo przywidzialo. Nie wierze, zeby nie bylo nikogo, kto chcial sfilmowac przylot Prezydenta i wszyscy sobie czekali w Katyniu. Dziennikarze z JAK-a mogli tam sie udac, ale nie wszyscy. Ktos musial tam cos krecic, chocby po to, by miec “unikalny material”, bo inni filmuja co innego. Chyba, ze z gory zalozono, ze bedzie “katastrofa” i filmowac “nielzia” (niektorzy w Polsce mieli, jak sie zdaje, informacje z wyprzedzeniem).

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Oczywiście że nie jest dowodem,chyba ze na “zacieranie śladów”,ogolnie mnie dziwiło że ani z wylotu ,ani z lądowania nie było zadnej relacji,do tej katastrofy wszystkie loty prezydenta były filmowane…choćby krótko a tu nic,cisza…dziwne….

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 6 Thumb down 0

 • mik :

  Pytanie do analizujacych film Koli i zdjecia satelitarne: jesli przyjmiemy opis Alfreda – samolot (…)zahaczyl o MUR i linie wys. napiecia, po czym SPADL (byl caly, ogien na ogonie i nic wiecej)- to w ktorym miejscu (na zdjeciu) mogl spasc w kontekscie tego muru lotniska? Czy mogl sie znalezc az w lasku znanym z filmu Koli?

  w tym temacie http://smolensk-2010.pl/2010-06-01-czy-nadal-nikt-nie-dostrzega-problemu.html – jest kilka koncepcji, ktore moga sie z tym wiazac.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • 3toto :

  Myślę, że nie jest to wizja szaleńca. Wiktor Bater, który niemal zaraz po katastrofie tajemniczo zniknął i Krzysztof Knyż (operator) który tuż po katastrofie zginął – byli na lotnisku w Smoleńsku! Ponadto Bater powiedział, że informację o katastrofie otrzymał telefonicznie od jednego z członków oficjalnej delegacji (domniemam znajdującego się na pokładzie Tu-154) o 8.40! Baterowi zakazano mówić, że cokolwiek widział dlatego w swych relacjach mówił, że był w tym czasie w Katyniu. Jego kolega mówił coś zupełnie innego.
  Link do wypowiedzi Batera tuż po katastrofie
  http://www.youtube.com/watch?v=_96X6s2eRvI
  Link do wypowiedzi jego kolegi Pawła Włodarczyka (ważny moment 2min45sek)
  http://www.youtube.com/watch?v=OFBy8xmAo1w&feature=related
  Ktoś kłamie, ale kto i dlaczego? – wnioski wyciągnijcie sami!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 7 Thumb down 0

 • mik :

  Podnosze temat w zw. z niemieckim filmikiem ze Smolenska i dostrzegalnym tam osobliwym samolotem niemal w calosci. Ponawiam pytanie do tych, ktorzy dokladnie analizowali topografie lasku i lotniska – (ten mur, czy jest w poblizu tego, co widzimy na niemieckim filmiku?)
  “…jesli przyjmiemy opis Alfreda – samolot (…)zahaczyl o MUR i linie wys. napiecia, po czym SPADL (byl caly, ogien na ogonie i nic wiecej)- to w ktorym miejscu (na zdjeciu satelitarnym) mogl spasc w kontekscie tego muru lotniska?”

  Anno, licze na Ciebie i na wszystkich, ktorzy to badali (jak np. brzoze)

  Thumb up 4 Thumb down 3

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters