Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu

Publikacja w serwisie: 13 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Premier i ministrowie pełnili wartę przy trumnie prezydenta » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Premier Donald Tusk marszczy brew » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Donald Tusk – Polska buduje status państwa mocnego, z którym Rosja się liczy » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Ciało Marii Kaczyńskiej złożono w kaplicy » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » Jeżeli w czasie pobytu polskich ekspertów w Smoleńsku wystąpią obfite opady deszczu, lub spadnie śnieg, prace zostaną wstrzymane. » “Znalezione w Wiśle zwłoki to ciało Stefana Zielonki” » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Oficerowie BOR bronili ciała prezydenta » MIEDWIEDIEW STWIERDZIŁ ZGON PREZYDENTA » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » TUSK POD SĄD » Tusk zaorał specpułk » Tusk straszy wojną » Tusk kłamał w prokuraturze » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Co ukrywa premier Tusk? » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Premier Tusk oszukuje Polaków » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » BOR naraził życie prezydenta » BOR naraził życie Prezydenta?! » “I co, Polacy, nie uchroniliście prezydenta?” » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Sylwetka prezydenta Lecha Kaczyńskiego » Zniknęła próbka ciała prezydenta » Obecność prezydenta decyzją rodzin » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
Tak ostro politycy o katastrofie smoleńskiej chyba się jeszcze nie wypowiadali. – Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w błocie (…) w ruskiej trumnie na deszczu. (..) Taki premier nie zasługuje na mój szacunek – mówił w ostrych słowach Joachim Brudziński (PiS) w “Kropce nad i” w TVN24. Poseł PiS opisywał po raz pierwszy, co działo się w Smoleńsku 10 kwietnia tuż po katastrofie.

Joachim Brudziński przytaczał pytanie, jakie miało się pojawić wśród najbliższych współpracowników Donalda Tuska po przybyciu na miejsce tragedii: “Którym wejściem będzie wchodził Kaczor?”, i odpowiedź: “Tym? To my spie… tamtym”. – Premier ścigał się z nami w drodze na miejsce tragedii, a potem, pod namiotem, odsłonięty przed deszczem ściskał się z Putinem, a ciało prezydenta zostawił w ruskiej trumnie na deszczu – mówił wzburzony Brudziński.

- Żeby nie zażądać od Putina, żeby rozpostarł namiot nad ciałem Lecha Kaczyńskiego, żeby nie było kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego – taki premier nie zasługuje na mój szacunek – powiedział poseł PiS. Brudziński dodał także, że “Putin oszukiwał Jarosława Kaczyńskiego, że będzie mógł zabrać do Polski ciało brata”.

Brudziński zarzucił również premierowi Donaldowi Tuskowi, że “nie zażądał od Putina, żeby ciało polskiego prezydenta wróciło do Polski w polskiej trumnie”.

- Pan premier powinien na trwałe zniknąć z życia publicznego przez akt wyborczy – zakończył Brudziński. Poseł podkreślił, że “poziom agresji sprzed 10 kwietnia spowodował to, że do tej tragedii (katastrofy smoleńskiej – red.) w ogóle doszło”. – Gdyby nie było dezawuowania głowy państwa w polskim życiu politycznym, tego wszystkiego by nie było – mówił Brudziński w TVN24.

http://wiadomosci.onet.pl/2197324,11,tusk_zostawil_cialo_prezydenta_w_ruskiej_trumnie_na_deszczu,item.html 13 lipca 2010

TVN24
Oceń artykuł:
(4.33)
głosów: 6
tagi: , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  Widać, że Pan Joachim był poruszony i zdenerwowany, ale jestem dumna z Jego słów. Wszystkim takie bezpośrednie słowa (do Tuska) cisną się na usta, ale mało kto je wypowie.
  Dzięki ludziom, którzy MÓWIĄ, ujawniając sprawę “od kuchni”, widać jaki Tusk miał szacunek, nie tylko do Pana Prezydenta.

  Cały świat powinien zakrzyczeć drania!

  Thumb up 1 Thumb down 1

 • Pazur :

  Oglądam na TVP info reakcje polityków na tę wypowiedź. Przerażająca jest skala obłudy ze strony PO, ale także i innych polityków np SLD.
  Jak można nazwać tę wypowiedź nienawistnym atakiem PIS? Moim zdaniem pewnie lepiej by było, gdyby pan Brudziński mimo wszystko wypowiedział się w konwencji “polityki miłości” np. w stylu Palikota i zgłosił wniosek o obdarcie Tuska ze skóry. Wszak zgoda buduje, a głównym budowniczym w PO jest fachowiec od rozpijania narodu (jeszcze zarabia na tym kasę!), z racji swojego zajęcia podejrzewający wszystkich, że są na”bani”.
  I wymowna wypowiedź jakiegoś z “lewicy” – że to jest cyniczne granie kartą smoleńską w polityce! Nic dodać-nic ująć. Cały okres wyborczy się o katastrofie prawie nie mówiło (wiadomo wybory), czas ucieka, patrzeć a za chwilkę okaże się,że tym to już zajmą się historycy. Skok na państwo już się dokonał. Teraz najważniejsze, żebyśmy nie zapomnieli, żebyśmy domagali się wyjaśnienia a nie ogólników, żebyśmy nie odpuścili.
  W swoim czasie telewizja wyemitowała program o ŚP. Panu Prezydencie i bardzo podobało mi się jego zdanie – opowiadała bodajże pani Romaszewska o przepychankach w sprawie samolotu do Brukseli – Ja muszę tam pojechać, ponieważ sprawa jest zbyt poważna i dotyczy mojego narodu. Nie dbam o to, czy to wygląda śmiesznie, czy nie – muszę patrzeć Tuskowi na ręce.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • Agnieszka :

  Dokladnie o to chodzi. Trzeba kazda probe dotarcia do prawdy opatrzyc “odpowiednim komentarzem” w stylu “ataku PIS”. Kto ich takiego szczekania nauczyl? Mam nadzieje, ze ich matki sie ich wstydza. Takiej bandy to juz od czasow jawnej komuny w Polsce u wladzy nie bylo.
  Mam nadzieje, ze wszystkie podjete przez nich dzialania doprowadza ich do miedzynarodowej kompromitacji i ze kiedys przyjada takie czasy, kiedy beda musieli wszystko odszczekac – przed tymi samymi ludzmi, ktorzy teraz poddali sie manipulacji i ich poparli.

  Wszyscy patrzymy Tuskowi na rece. Na jego miejscu nie mialabym spokojnch snow.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Oj ja też dzisiaj oglądałam wypowiedzi polityków i dziennikarzy….i wiecie co..PO już normalnie przegina,dziennikarz jakiś z TVN-u zapytał kogoś z PIS-u(nie pamiętam nazwiska) czy wypowiedź p.Brudzińskiego to nie jest chwyt przed wyborami,no bo niedługo wybory parlamentarne…no nie jakby się wypowiedzieli przed prezydenckimi to by było ze specjalnie,że łapią wyborców na tragedię itp.a teraz to ze już pracują na kolejne wybory…jak to mówią “kiepskiej baletnicy to i spódnica w tańcu przeszkadza” PO nie ma argumentów…więc próbują zakrzyczeć,stłamsić,wyszydzić…..wstyd..”trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść…”

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anna :

  Przed chwilą Julia Pitera w TVN24, w rozmowie z Wierzejskim z PIS zaprzeczyła wczorajszym słowom Joachima Brudzińskiego. Jak zwykle używała swego napastliwego tonu, jako posiadaczka 1500 % racji. Stwierziła, że to nieparwda, że trymna z ciałem Prezyenta leżała na folii, twierdziła, że ciało ( choć Brudziński mówił o trumnie leżącej na folii ) leżało na noszach. Oto film z momentu złożenia ciała Lecha Kaczyńskiego do trumny. Wzdragałam się przed poruszaniem tego tematu, ale film jest dostępny na youtube, więc tylko podaję link. Rzecz jest zresztą prawdopodobnie dobrze znana.
  http://www.youtube.com/watch?v=-Cs61DgbPXI

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anna :

  Przepraszam za literówki, ale to emocjonalne. Chciałam tylko dodać, że uważam, iż sam moment składania ciała Prezydenta do trumny nie miał właściwej oprawy i to jest dokładnie widoczne na tym filmie.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anna :

  Natomiast kontratak PO, której tubą propagandową jest TVN24 jest przerażąjący. Oto informacja o rzekomych słowach kapitana Protasiuka, które to słowa miałyby dowodzić, że kapitan wojskowego samolotu mógł się obawiać najgorszych konsekwencji, gdyby mu się nie udało wylądować. W tym samym duchu teraz wypowiada się Gromosław Czempiński w Fakatch po fakatch. Czy my, Polacy naprawdę musimy to wszystko znosić?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Ciala ś.p.prezydenta,Putin nie chciał wydac pewnie po to zeby zrobić oficjalne pożegnanie przed kamerami,co by udowodnić swiatu jak to się Rosjanie świetnie zachowali..wszystko pod publiczkę…

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • pik :

  Witam was wszystko ok ale czy ktoś mi powie jedno w necie jest jedna debata a w tv jest cisza nikt tej strony niezna mało nic się niemówi moim zdaniem ja też chcę prawdy dlatego się udzielam ale w tv na temat strony http://www.smolensk-2010.pl jest cisza młąo ludzi słyszy że cos takiego jest.
  1. oszustwa w odczytach
  2.z filmu z smoleńska ludzie co pracują w Mon niepotrafią odrużnić strzału z pistoletu od wybuchu byłem w wojsku i nikt mnie nieprzekona że to strzały z pistoletu na wode lub “wsytarzł magazynku”
  3. coś im wiecznie znika to stenogramy itd.
  4.albo głoy państwa coś ukrywają albo się czegoś boja normalne skoro zgoda buduje? to powinno się robić wszystko w tej sprawie.
  5.jeszcze niewidziałem aby ktoś przekopał ziemie na tak dużym odcinku na głębokość 1 m przez sita wiadomoe kto to publicznie powiedział!
  Chce prawdy !!!!!!!!!!!!
  ps.niedawno był program w discovery jak samlot explodował i wpadł do morza 1 tydzień zajeło USA wydobycie go 2 tygodnie zajeło złożeni go do normalnego wyglądu czyli 3D i odrazu został postawiony wniosek że został rozerwany z powodu wybuchu oparów paliwa czyli mała bomba.
  2ps.jeżeli komuś to pzreszkadza że pisze prosze napisać do admina aby usunoł wcale się niegniewam a Panie Mik- czytałem i popieram Twją wypowiedż wiadome o co biega:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Pik dlaczego miałoby przeszkadzać komuś Twoje pisanie??

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • pik :

  Inka miałem usuniete raz posty więc wole napisać otwarcie :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters