WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO

Publikacja w serwisie: 13 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:

Zobacz także:

» "List z Polski" » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » Będą kolejne ekshumacje » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Kto chce blokować ekshumację Anny Walentynowicz? » ROSJANIE ODESŁALI UBRANIE ŻAŁOBNE ŚP. PRZEMYSŁAWA GOSIEWSKIEGO » Zamieniono ciała ofiar katastrofy smoleńskiej? » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Oficerowie BOR bronili ciała prezydenta » Zniknęła próbka ciała prezydenta » Rosjanie potraktowali ciała ofiar jak odpady » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Naczelna Prokurata Wojskowa nie wie, czy ciała oficerów zostały pochowane w mundurach » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Wniosek o przesłuchanie Bronisława K. » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Wniosek o dymisję Bogdana Klicha » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » WNIOSEK DO PROKURATURY BY PRZESŁUCHAĆ EDMUNDA KLICHA » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Potrzebujemy rozmów wieży z Moskwą – Wniosek złożono dwukrotnie » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Wniosek Stefana Hambury do Komisji Europejskiej w sprawie śledztwa » Wniosek o przywrócenie możliwości wykonywania fotokopii z akt śledztwa smoleńskiego » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Wniosek o zweryfikowanie związków ze służbami ZSRR m.in. przedstawicieli MAK, obsługi lotniska Smoleńsk-Siewiernyj oraz ich przełożonych » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W prokuraturze został złożony wniosek o ekshumację zwłok Przemysława Gosiewskiego.

Mecenas Rafał Rogalski – pełnomocnik kilku rodzin ofiar, w imieniu Beaty Gosiewskiej złożył w tej sprawie wniosek do Wojskowej Prokuratury Okręgowej. Jego zdaniem krok ten był konieczny, ponieważ do tej pory Rosja nie przekazała protokołu sekcji zwłok Gosiewskiego, a co za tym idzie “nie można być pewnym, czy w ogóle została ona wykonana i czy spełnia wymagania”.

Beata Gosiewska rozmawiając niedawno z Polską Agencją Prasową powiedziała, że “nie ma pewności co tak naprawdę znajduje się w trumnie”.

- Tym bardziej, że rodzinie nie pozwolono jej otworzyć – podkreślała wdowa, dodając jednocześnie, że po trzech miesiącach Żandarmeria Wojskowa zwróciła jej garnitur, w którym miał zostać pochowany jej mąż i który tuż po katastrofie został zawieziony przez bliskich zmarłego do Moskwy i przekazany pracownikowi konsularnemu.

Beata Gosiewska także zwracała uwagę na fakt, że “do tej pory nie ma informacji na temat sekcji zwłok”.

Złożenie wniosku o ekshumację zwłok ofiar katastrofy pod Smoleńskiem rodziny i ich pełnomocnicy rozważali od kilkunastu dni. W niedzielę bliscy zmarłych spotkali się na Jasnej Górze, gdzie również poruszano tę kwestię.

- Okazało się, że o konieczności przeprowadzenia ekshumacji rodziny mówią jednym głosem – mówi TVN24 mecenas Małgorzata Wassermann, córka zmarłego w katastrofie Zbigniewa Wassermanna. Na razie jednak do wojskowych śledczych trafił tylko jeden wniosek o ekshumację.

nadesłane przez: mik

Oceń artykuł:
(4.60)
głosów: 5
tagi:

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Inka :

  Pani Gosiewska już dawno mówiła w mediach o takim wniosku. Widzę, że dopiero teraz “poszedł dalej”. Mimo iż bardzo chciałaby wierzyć w powodzenie “tej sprawy” wątpię, aby ustawiona prokuratura się zgodziła… Pewnie jak każdy wniosek będzie odrzucony.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Agnieszka :

  Ta prokuratura nie ma nic do powiedzenia w sledztwie, sluzy jedynie przekazywaniu do Rosji wszystkiego, co znajdzie w kraju. To jej jedyna funkcja – DOPELNIACZA: co Ruski przegapi, to Polska Prokuratura znajdzie, a czego uski nie zgubi, to mu w tym pomoze.

  Jeszcze raz BRAWO dla PREMIERA i dla RZADU za tak WSPANIALE SLEDZTWO! Beda sie na was wzorowac w tego typu wypadkach i pewnie powolywac na ekpertow. Kiedy trzeba bedzie kogos zniszczyc a reszte zwariowac, na pewno sie przydacie!
  Kiedy przyznacie sobie medale za tak wspaniala dzialanosc? Czekamy! Teraz narod juz wam przeciez niepotrzeby – pelnia wladzy osiagnieta – wypinajcie piersi po medale i nagrody! Towarzystwo Ogolnego Oglupienia Narodu!
  Ale kilku krawcow w kraju juz wam szyje ubrania na miare wszych czynow! O to mozecie byc spokojni!
  Juz nie tacy jak wy zjechali do rynsztoka historii!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters