Rosjanie zmuszają rodziny Ofiar do składania zeznań?

Publikacja w serwisie: 15 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Lista pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej liczy ok. 160 osób i instytucji – Rodziny ofiar proszą o spotkanie z komisją Millera » Rodziny ofiar w miejscu katastrofy » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Polonia: Nie tak traktuje się rodziny ofiar » Rodziny ofiar chcą poznać prawdę » RODZINY OFIAR POZNAJĄ AKTA SMOLEŃSKIEGO ŚLEDZTWA? » “Rodziny ofiar katastrofy 10 kwietnia nie poznają wcześniej raportu Millera” » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej oburzone skandalicznymi słowami Grasia i Tuska » TVP1 – „Bronisław Wildstein przedstawia” – rodziny ofiar o śledztwie; prof. Andriej Iłłarionow » Rosjanie włączali laptopy ofiar » Rosjanie potraktowali ciała ofiar jak odpady » Operat “Logika” zniknął z zeznań kontrolerów » SMOLEŃSK: ROSJANIE NISZCZYLI ZAWARTOŚĆ APARATÓW OFIAR » Rosjanie przeprowadzili sekcje zwłok wszystkich ofiar katastrofy » Rosjanie celowo poinformowali o błędach w identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej » Spotkanie zakończone. Rodziny zadowolone » Prokuratura uznała, że wystarczy to, co robią Rosjanie » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Usłużni dla Rosjan, asertywni wobec rodzin ofiar » Prokuratura przesłuchuje rodziny » Rodziny pokrzywdzone dwa razy » Jak spacyfikować rodziny smoleńskie » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » ROSJANIE PRZEKAZALI NAM “WSZYSTKIE” MATERIAŁY » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Rodziny wystąpią o dane z rejestratorów » Pogrzeb na Wawelu. “To nie był pomysł rodziny” » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Rosjanie planowali porwanie samolotu z Berlina » Rosjanie nie życzyli sobie otwierania trumien » Buzek odsyła rodziny smoleńskie do psychiatry » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Rosjanie nawet błędy popełniają w dobrej intencji » ROSJANIE ODESŁALI UBRANIE ŻAŁOBNE ŚP. PRZEMYSŁAWA GOSIEWSKIEGO » Rosjanie mocno ograniczyli plany polskich archeologów » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » Udokumentowali identyfikację tylko 76 ofiar » KONFERENCJA PRASOWA RODZIN OFIAR SMOLEŃSKA » Śledczy rozwiewają wątpliwości rodzin ofiar » Ciężka sytuacja finansowa niektórych rodzin ofiar » Rzeczy osobiste ofiar katastrofy trafiły do rodzin » Wniosek rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej odrzucony » Archeolodzy znaleźli prawdopodobnie szczątki ofiar i elementy maszyny » Rosjanie nie chcieli świadków » ROSJANIE NAPLULI NAM W TWARZ » Co Rosjanie znaleźliby w Lockerbie? » Rosjanie wybielili kontrolerów » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Niepokojące wieści docierają od rodzin Ofiar smoleńskiej katastrofy. Bliscy bowiem skarżą się, że rosyjscy śledczy chcą ich zmusić do powtórnego składania zeznań

W “Naszym Dzienniku” na zachowanie rosyjskich śledczych skarżą się rodzice Justyny Moniuszki, stewardessy z rządowego tupolewa. - Powiadomiono nas właśnie telefonicznie z warszawskiej prokuratury wojskowej, że strona rosyjska chce ponownie przesłuchać członków rodzin ofiar smoleńskiej tragedii – że dostali z Moskwy zestaw pytań, na które trzeba odpowiedzieć – mówią państwo Moniuszkowie.

- My nie wierzymy, iż rosyjskie władze chcą nam pomóc w dojściu do prawdy, więc chcieliśmy odmówić udzielania odpowiedzi na te dziwne pytania, z którymi już mieliśmy do czynienia, kiedy nas przesłuchiwano zaraz po tragedii. Warszawska prokuratura powiadomiła nas jednak, że strona rosyjska nie uzna naszej odmowy i że musimy koniecznie udzielić odpowiedzi – relacjonują.

Czy rzeczywiście konieczne jest aby rodziny raz jeszcze musiały przeżywać tą traumę i odpowiadały na pytania, na które dawno już udzieliły odpowiedzi?

[MIEŚ, Nasz Dziennik]

http://www.fakt.pl/artykuly,Rosjanie-zmuszaja-rodziny-Ofiar-do-skladania-zeznan-,77179,0,2,1,0,0,0.html

14.07.2010
Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters