ŚP. ALEKSANDER SZCZYGŁO O ZANIECHANIACH RZĄDU

Publikacja w serwisie: 15 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Pożegnanie ministra Aleksandra Szczygło » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI W “KROPCE NAD I” » W trosce o odpowiednie wnioski – Aleksander Ścios » Fundament. Rzecz o nienawiści – Aleksander Ścios » Aleksander Ścios – ZBRODNIA SMOLEŃSKA. Anatomia dezinformacji » Tajne kody, jawne pytania – Aleksander Ścios » Kogo przekonały kłamstwa rządu » Błędne porozumienie rządu Polski z Rosją » Doradca rządu RFN dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską » Ewa Błasik – “PROTESTUJĘ PRZECIW BIERNOŚCI RZĄDU TUSKA” » Na pogrzebie pilota Tu-154 nie było nikogo z rządu Tuska » Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » Akt oskarżenia przeciwko gen. Pawłowi Bielawnemu, byłemu wiceszefowi Biura Ochrony Rządu » RZECZNIK RZĄDU: “Dlaczego w zderzeniu z brzozą odpadło skrzydło Tu-154M? – Bo ktoś je nadpiłował.” » Polityka obecnego rządu wobec Rosji przypomina bardziej postawę zbłąkanego ślepca » Rosja nie chce oddać nam broni oficerów Biura Ochrony Rządu, którzy zginęli w Smoleńsku » Polscy śledczy uznali wreszcie fakt obecności oficerów Biura Ochrony Rządu na Siewiernym » Niechęć polskiego rządu i prezydenta do podjęcia stosownych działań które mogłyby wyjaśnić przyczyny tragedii smoleńskiej.. » Apel do obywateli USA, którzy mają prawo na mocy ustawy do dostępu do wszelkich dokumentów będących właśnością rządu USA. » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » 10 kwietnia: średni stopień zagrożenia » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Jeszcze raz przypominamy niepublikowany przed 10 kwietnia fragment archiwalnego (luty 2010 r.) wywiadu ze śp. Aleksandrem Szczygłą. Były szef BBN mówi w nim o zaniechaniach rządu Tuska ws. kupna nowych rządowych samolotów. Zaprzecza tym samym słowom Radosława Sikorskiego, który dziś właśnie śp. Aleksandra Szczygłę obwinia o wstrzymanie przetargu.

Według słów ministra Szczygły:
- po przejęciu MON od Radosława Sikorskiego stwierdził nieprawidłowości w przetargu na nowe samoloty rządowe
- w ciągu 3 miesięcy rozpisał nowy przetarg
- w ciągu 4 miesięcy były zatwierdzone warunki techniczne na samoloty średnie
- w ciągu 8 miesięcy byłyby zatwierdzone na duże samoloty.
Gdyby minister Klich zachował tempo pracy ministra Szczygły, to przetargi na średnie i duże maszyny powinny być już rozpisane do października 2008 r.

Aleksander Szczygło mówi też o tym, że Embraery, które minister Bogdan Klich chciał wyleasingować od LOT, nie mają “specjalnych zabezpieczeń przed atakami lub rakietami”.


Niezależna TV, 14-07-2010 12:00

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters