TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU

Publikacja w serwisie: 16 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Złamał konstytucję – powinien stanąć przed Trybunałem Stanu » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Departament Stanu USA o Smoleńsku » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » CZYSTKA przed pałacem Prezydenckim » Co może “autorytet” » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Nie może być rodzin lepszych i gorszych » Sejm nie może nie pytać o Smoleńsk » “Wypożyczyć” może znaczyć odtajnić » Sędzia we własnej sprawie nie dopełnił obowiązków przed i w trakcie katastrofy smoleńskiej? » Gaz z polskich łupków może ogrzać pół Europy » Co Tu-154M może zrobić bez końcówki skrzydła? » Edmund Klich: to może potrwać nawet rok » TUSK POD SĄD » W ciągu miesiąca może dojść do ekshumacji Zbigniewa Wassermana » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » [TVN24] – Załodze Jaka-40 może grozić wydalenie ze służby » Tusk zaorał specpułk » Tusk straszy wojną » Tusk kłamał w prokuraturze » Co ukrywa premier Tusk? » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Premier Tusk oszukuje Polaków » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Hipoteza, którą może podjąć międzynarodowa komisja śledcza ds. katastrofy (jeżeli powstanie) » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Premier Donald Tusk marszczy brew » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Szef BOR w urzędowym dokumencie: “przestrzeganie zasad nie może godzić w potrzeby, oczekiwania i interesy najwyżej usytuowanych” » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Błąd rządowych legislatorów może zaprowadzić premiera przed Trybunał Stanu – podaje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Biuro Analiz Sejmowych uznało, że rozporządzenie, na podstawie którego została powołana rządowa komisja wyjaśniająca przyczyny katastrofy smoleńskiej, zostało wydane z naruszeniem prawa – czytamy w “Dzienniku Gazecie Prawnej”. Rozporządzenie nie może zmieniać przepisów ustawy, a jedynie precyzować jej zapisy. Zdaniem konstytucjonalisty prof. Marka Chmaja – którego “DGP” poprosił o opinię – to “rażące naruszenie konstytucji”.

Intencją było, aby skład komisji badania wypadków lotniczych powołał Donald Tusk. Stąd pośpiech i błąd legislacyjny. Sprawa trafi zapewne do Trybunału Konstytucyjnego.

To uchybienie prawne może mieć poważne konsekwencje. Dotychczasowe prace komisji mogą stać się nieważne, trzeba będzie powołać nową komisję i zacząć całą sprawę do początku. TK z drugiej strony może orzec, że prace komisji są legalne.

Dziennik Gazeta Prawna” zastanawia się, czy w tym wypadku chodzi tylko o pośpiech i brak kompetencji, a może także o działanie pod presją.

W skład polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem, na czele której stanął szef MSWiA Jerzy Miller, wchodzi 34 ekspertów wojskowych i cywilnych – poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak. Jak dodała, są to eksperci badający wypadki wojskowe oraz cywilne, prawnicy specjalizujący się w międzynarodowym i polskim prawie lotniczym, piloci latający samolotami pasażerskimi oraz osoby zajmujące się problemami bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.

(“Dziennik Gazeta Prawna”)

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 14
tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Tymczasowy :

  Rosjan tez mozna postawic przed sadem. Oto fragment Aneksu nr 13 do Konwencji Chicagowskiej z 7 XII 1944 r. W punkcie 5.1 “The State of Occurence” czytamy:
  “…but it may delegate the whole or any part of the conducting of such investigation to another State by mutual arrangement and consent. In any event the State of Occurence shall use every means to facilitate the investigation”.
  Otoz w tym przypadku,Panstwo Na Ktorego Terenie Wydarzyl sie Wypadek Lotniczy uzylo wielu srodkow nie po to by przyspieszyc sledztwo, tylko je opoznic.
  Juz daruje sobie pierwsza czesc cytatu, wedlug ktorego Ruscy mogli delegowac calosc sledztwa innemu panstwu, na przyklad Polsce, w drodze wzajemnego porozumienia. O tym Pan Prokurator Seremet nie wspom,nial w wywiadzie z dziennikarka TV o nazwisku Olejnik.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 4 Thumb down 0

 • Balbi :

  TUSK PRZED TRYBUNAŁ STANU! RAZEM Z KOMOROWSKIM! OBY JAK NAJSZYBCIEJ!

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

 • freedom :

  To kolejni, o których upomni się wreszcie sprawiedliwość. Dołączą do zbrodniarzy wojennych Aleksandra K. i Leszka M.

  Komentarz lubiany przez innych czytelników: Oceń go. Thumb up 5 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters