KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 1)

Publikacja w serwisie: 21 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » KRÓTKI TEKST O zabijaniu. (częśc 2) » Szokujący tekst Walerii Nowodworskiej (grani.ru) [wersja polska] » “Arcyboleśnie prosta sprawa” – część 1 » PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZĘŚĆ 2. » Generał Anatol Czaban odchodzi z wojska – pełny tekst oświadzczenia » Zbawcy i amatorzy Część I – Zbawcy » Część pielgrzymów wróciła do Warszawy » Widziałem ludzi we wraku, których nikt nie wydobywał » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Gruppenführer KAT » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Ich człowiek w Warszawie » To wygląda jak zacieranie śladów » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Druga część “białej księgi” ws. katastrofy smoleńskiej » Część rodzin smoleńskich pisze do prezydenta ws. uroczystości » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Zbawcy i amatorzy Część II – Amatorzy » Deklaracja Miedwiediewa w świetle prawa międzynarodowego jest wiążąca » SMOLEŃSK 10 kwietnia 2010 – podsumowanie na dzień 9.07.2010 » Kalendarium zaniedbań w sprawie katastrofy polskiej delegacji na uroczystości 70. rocznicy mordu na polskich oficerach w Katyniu » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » DEZINFORMACJA – BY ZABIĆ PRAWDĘ. » Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności » KOMPROMITACJA MAGDALENY BAJER » UMOWA GAZOWA – SYMBOLIKA WASALI » 10 kwietnia: średni stopień zagrożenia » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » Argumenty w pigułce » Luka po państwie » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Wszystko zmienił telefon Putina? » Zbliżenie pod bronią » OFICER CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK » PRAWDĘ O SMOLEŃSKU MUSI USŁYSZEĆ POLSKA I CAŁY ŚWIAT » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » Śledczym zginął rejestrator » Smoleńsk- Kto był organizatorem wyjazdu oraz dokonania B. Klicha i M. Janickiego. » KTO TAK NAPRAWDĘ PRZE DO WOJNY » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » Do zobaczenia w sądzie » Miedwiediew spotkał się z Tuskiem » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » TO BOR NIE DOPEŁNIŁ OBOWIĄZKÓW » Smoleńsk – to mógł być zamach – argumenty w pigułce » Lepiej nie wiedzieć nic » KTO ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJANOM? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Minęło ponad 3 miesiące od pamiętnej daty 10.04.2010. Dla wielu osób ta data była i jest przełomem w ich życiu. Taki przełom dokonał się także w moim życiu.

Wydarzenia z 10.04.2010 a szczególnie fakty po 10.04.2010 uświadomiły, że wolna Polska to fikcja. Komentując tekst Łażącego Łazarza

http://antydziad.salon24.pl/209803,tragedia-smolenska-zbudowala-zgode-narodowa#comment_2971387

napisałem:

Stopień zużycia porównuje się według wzorca.

Kłamstwo najlepiej widac gdy stawia się je przy prawdzie.

To co jest zrobione widac najlepiej, gdy pokazuje się co powinno byc zrobione.

Na pocieszenie można dodac starą zasadę.

- gdy ciemnośc podchodzi do światła to nie jest w stanie go zgasic.

- gdy światło podchodzi do ciemności to robi się jasno.

Czyli potrzeba dużej ciemności aby zgasic światło ale wystarczy mały płomyk aby rozświetlił ciemnośc.

Dlatego postanowiłem przedstawićw tym wpisie krótkie podsumowanie wydarzeń w Smoleńsku, które bedzie zawierało propozycję listy istotnych pytań na które rząd Polski powinien odpowiedzieć. Podsumowanie to podzieliłem na 3 grupy, które także są zarazem odzwierciedleniem zainteresowań sejmowego zespołu do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Częśćomawianych wydarzeń będzie obejmowała zasięgiem zarówno czas przed 10.04.2010 jak i czas po 10.04.2010 roku. Wszystkie prezentowane wątki posiadają szereg tajemniczych nieścisłości i podejrzanych decyzji, które wydaję mi się, że powinny być szczególowo wyjaśnione.

 1. Wydarzenia przed 10.04.2010
 1. Przebieg katastrofy
 1. Wydarzenia po 10.04.2010 roku.

1. GENEZA – WYDARZENIA PRZED 10.04.2010 ROKU.

Umowa Gazowa pomiędzy Rosją i Polską oraz linia kredytowa.

Poniżej fragement wpisu:

http://ndb2010.salon24.pl/209148,zyski-zamachowcow-oraz-geneza-i-przebieg-zamachu

19 lipca 2009 roku.

Prezydent L.Kaczyński rozpoczyna zainteresowanie kontraktami gazowymi.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydent-chce-znac-szczegoly-w-sprawie-kontraktow-gazowych-1988078.html

Prezydent chce znać szczegóły w sprawie kontraktów gazowych
Prezydent zwrócił się do rządu o udostępnienie kontraktu na skroplony gaz z Kataru, oraz instrukcji na negocjacje z Gazpromem – nieoficjalnie dowiedział się ’Wprost”.

Oba wnioski trafiły na biurko premiera Donalda Tuska.

To był początek wydarzeń, których najbardziej dramatyczna częśćrozegrała się 10.04.2010 roku w Smoleńsku ale konsekwencje trwają do dziś.

Kilka tygodni póżniej 8 sierpnia 2009 roku W.Putin potwierdził przylot do Polski na obchody 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-putin-w-polsce-na-obchodach-rocznicy-wybuchu-ii-wojny,nId,134325

W trakcie wizyty 1 września 2009 roku W.Putin i D.Tusk odbyli niespodziewaną i bardzo dziwną 30 minutową rozmowę bez obecności dziennikarzy i tłumaczy na sopockim molo.

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090901/KRAJSWIAT/955669386

Nikt nie wie jaka była treśćrozmowy ale jej zarys możemy się domyślaćpo komunikatach końcowych.

Gaz i Katyń.

Jak relacjonował 1 września portal Dziennik.pl, W.Putin i D.Tusk nie potrafili się dogadaćw sprawach politycznych ale znakomicie dogadali się w sprawach gospodarczych.

Gaz

W.Putin obiecuje Polsce gaz.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/94260,putin-zapewnimy-polsce-gaz.html

Natomiast 27 września 2009 roku pojawiła się mediach następująca informacja.

Katyń

D.Tusk i W.Putin spotkają się w Katyniu. Pomysł strony polskiej.

http://www.polityka.pl/kraj/302710,1,tusk-z-putinem-w-katyniu.read

Informacja pochodzi z dobrze poinformowanego kompetentnego źródła. Spotkanie byłoby kulminacyjnym punktem obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej. Jak się dowiedzieliśmy, strona rosyjska pozytywnie odniosła się do pomysłu.

Dalej w listopadzie 2009 prezydent Lech Kaczyński oraz poseł PiS Aleksandra Natalii – Świat gwałtownie zaprotestowali przeciwko planowanej umowie gazowej.

W odpowiedzi 5 grudnia 2009 roku radca ambasady Rosji Dmitrij Polianski poinformował, że W.Putin najprawdopodobniej przyjmie zaproszenie D.Tuska i spotka się z nim w Katyniu.

11 grudnia 2009 roku Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło również zaprotestował przeciwko podpisaniu planowanej umowy gazowej.

14 grudnia 2009roku protest wyraziła także kancelaria prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

21 stycznia 2010roku kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego grozi Komisją Śledczą jeśli rząd D.Tuska umorzy Gazpromowi 1.2 milarda długu i podpisze wyjątkowo niekorzystną dla Polski umowe gazową.

27 stycznia 2010roku nowa umowa gazowa pomiedzy Rosją i Polską zostaje podpisana. Jednocześnie następuje także umorzenie 1.2 miliarda złotych długu Gazpromu.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/108573,polska-umorzy-wielki-dlug-gazpromu.html

10 luty 2010 roku Rząd D.Tuska zatwierdził umowę gazową z Rosją.

http://www.tvp.info/informacje/biznes/rzad-zatwierdzil-umowe-gazowa-z-rosja

Rada Ministrów zatwierdziła umowę gazową z Rosją – poinformował w środę rzecznik rządu Paweł Graś. Chodzi m.in. o zwiększenie dostaw gazu do Polski, przedłużenie obowiązywania umowy gazowej oraz o rozliczenia za tranzyt gazu przez Polskę na zachód Europy. Uchwała rządu zatwierdza przygotowane w grudniu porozumienie międzyrządowe dotyczące dostaw gazu z Rosji do Polski.

18 lutego 2010 roku doradca Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oświadcza, że podpisanie nowej umowy gazowej z Rosją ustalającej nowy zysk spółki EuRoPol gaz spowodowuje ogromne straty polskiej społki. Straty te wyniosą około 14 miliardów złotych.

http://gazownictwo.wnp.pl/doradca-prezydenta-europol-gaz-straci-co-najmniej-14-mld-zl-zysku,102261_1_0_0.html

23 lutego 2010 roku szef BBN Aleksander Szczygło ponownie krytykuje rząd za politykę związaną z dostawą rosyjskiego gazu.

23 lutego Andrzej Kremer kieruje do Kancelarii Prezydenta pismo gdzie pada pierwszy raz data 10 kwietnia i kategoryczne wymuszenie (ze względów organizacyjnych) potwierdzenia tej daty wylotu.

http://www.wprost.pl/G/elements_gallery/4_1273412256.jpg

2 marca 2010 roku marszałek sejmu Bronisław Komorowski przesyła do prezydenta Lecha Kaczyńskiego pismo, w którym prosi aby prezydent zabrał na pokład samolotu, którym będzie leciał posłów i senatorów, którzy wyrażają chęc udziału w uroczystościach rocznicy zbrodni katyńskiej.

3 marca 2010 roku W.Putin daje D.Tuskowi propozycje rozdzielenie uroczystości w Katyniu.

http://wiadomosci.onet.pl/2136671,11,item.html

4 marca 2010 roku D.Tusk nie czekając na grupę roboczą, która wybierała się w następnym tygodniu do Moskwy aby ustalac szczegóły uroczystości w Katyniu podjął samodzielną decyzję o rozdzieleniu uroczystości .

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/112702,to-juz-pewne-tusk-jedzie-do-katynia.html

Pod koniec marca pojawia się niespodziewana dla wielu informacja o decyzji Prezesa NBP Sławomira Skrzypka o nieprzedłużaniu przez Polskę linii kredytowej, której koszt miał wynosic od maja 2010 roku około 200 milionów złotych. S.Skrzypek swoją decyzję motywował tym, że udało mu się zgromadzic duże rezerwy finansowe, które powodowały, że linia kredytowa jest zupełnie niepotrzebna. Rezerwy te były największe w historii i według informacji prasowych ciągle wzrastały:

06 listopada 2009 roku.

Rezerwy walutowe Polski największe w historii

http://www.rp.pl/artykul/19420,388586.html

„…Oficjalne aktywa rezerwowe Narodowego Banku Polskiego miały w końcu października wartość najwyższą w historii – było to niemal 56,4 mld euro…”

5 marca 2010 roku

REZERWY WALUTOWE POLSKI NADAL ROSNĄ

http://www.nbpnews.pl/pl/akt/wiadomosci/rezerwy-03-10

„…W końcu lutego stan oficjalnych aktywów rezerwowych liczonych w euro wyniósł ponad 62,6 mld euro, o 2,8 proc. więcej niż przed miesiącem.

Dane opublikowane 5 marca przez NBP potwierdzają, że Polska ma wysoki poziom rezerw walutowych. Rezerwy te są gwarantem bezpieczeństwa finansowego naszego kraju w relacjach zewnętrznych…”

7 kwietnia 2010 roku w prasie pojawiają sie 3 informację.

 1. Pierwsza mówi o tym, że rządowa umowa gazowa zostanie podpisane w przyszłym tygodniu.

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul157558.html

 1. Druga informacją mówi o ponownym spotkaniu w cztery oczy W.Putina i D.Tuska.

http://www.tvn24.pl/0,1651085,0,1,tusk-i-putin-w-katyniu,wiadomosc.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7739768,Tusk_zaprosil__Putin_przyjal_zaproszenie.html

Rozmawialiśmy ze sobą o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości jak przyjaciele– mówi Donald Tusk.

3. Trzecia informacja jest taka:Rosja wyraża zgodę na propozycję rządu D.Tuska.

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/swiat/putin-obiecal-dlugoterminowe-dostawy-gazu,56350,1

Po środowych uroczystościach rocznicowych w Katyniu Władimir Putin umówił się z Donaldem Tuskiem na długoterminowe dostawy do Polski rosyjskiego gazu.

Rosyjski premier poinformował na konferencji prasowej w Smoleńsku, że dostawy do Polski gazu będą zapewnione do 2037 roku, a kontrakt tranzytowy na dostawy gazu do Europy – do 2045 roku. – Strona polska od dawna wysuwała tę sprawę- podkreślił Putin.

8 kwietnia 2010 rokuspór o linie kredytową się zaostrza:Minister gospodarki popiera działania S. Skrzypka natomiast D.Tusk jest przeciwny rezygnacji z linii kredytowej.

http://www.tvn24.pl/12692,1651262,0,6,pawlak-przyznaje-racje-skrzypkowi,wiadomosc.html

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7746535,Spor_o_kredyt_z_MFW__premier_za_przedluzeniem

**********************************************************************************

10 kwietnia 2010 roku giną wszyscy wspomniani przeze mnie w tekście przeciwnicy umowy gazowej. Ginie także przeciwnik przedłużenia linii kredytowej, prezes NBP Sławomir Skrzypek.

STRATY POLSKI W ZWIĄZKU Z PRZEDŁUŻENIEM NIEPOTRZEBNEJ LINII KREDYTOWEJ wynoszą 200 MILIONÓW ZŁOTYCH ROCZNIE.

STRATY POLSKI NA SKUTEK UMOWY GAZOWEJ Z ROSJĄ wynoszą 15 MILIARDÓW ZŁOTYCH

Wbrew informacjom pózniejszym nie była to wizyta prywatna o czym świadczy powyższy cytat.

http://wiadomosci.onet.pl/2136671,11,1,1,item.html

Prezydent został oficjalnie poproszony przez administrację rządową, konkretnie przez MSZ, o przewodniczenie polskim uroczystościom państwowym, głównym, które będą organizowane 10 kwietnia – podkreślił szef Kancelarii Prezydenta.

- Współdziałamy przy tym, ustalamy harmonogram, ustalamy scenariusz, wsparcie dla tego całego przedsięwzięcia – powiedział Stasiak, odnosząc się do uroczystości planowanych na 10 kwietnia. Jak podkreślił, w piśmie do prezydenta napisano, że właśnie tego dnia organizowane są oficjalne, państwowe uroczystości w Katyniu.

Cytowany fragment wypowiedzi szefa Kancelarii Prezydenta pokrywa się z informacją z dnia 23 lutego 2010 roku wysłaną przez Ministerstwo Sprawa Zagranicznych.

http://www.wprost.pl/G/elements_gallery/4_1273412256.jpg

Fragment ten podkreśla, że jest to oficjalna wizyta delegacji państwowej do udziału, której zaproszeni są przedstawiciele środowisk rodzin katyńskich, duchowieństwa, Wojska Polskiego oraz innych grup społecznych i instytucji. Pismo to wymusza także potwierdzenie przez prezydenta przewodniczenia delegacji polskiej złożonej przez wyżej wymienione grupy osób. Widac więc wyrażnie, że decyzja kto leci z prezydentem została podjęta przez rząd D.Tuska.

Osoby, które zginęły wraz z prezydentem:

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul153440.html

1. Lech Kaczyński, prezydent RP

2. Maria Kaczyńska, małżonka prezydenta RP

3. Ryszard Kaczorowski, były prezydent RP

4. Joanna Agacka-Indecka, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

5. Ewa Bąkowska, członkini Federacji Rodzin Katyńskich z Krakowa, wnuczka gen. Mieczysława Smorawińskiego zamordowanego w Katyniu

6. Gen. broni Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych

7. Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP

8. Anna Maria Borowska, wiceprzewodnicząca gorzowskiej Rodziny Katyńskiej

9. Bartosz Borowski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich

10. Gen. dyw. Tadeusz Buk, dowódca Wojsk Lądowych

11. Gen. bryg. abp Miron Chodakowski, prawosławny ordynariusz WP

12. Czesław Cywiński, prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK

13. Leszek Deptuła, poseł PSL, lekarz-weterynarz

14. Ppłk Zbigniew Dębski, członek Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari

15. Grzegorz Dolniak, poseł PO, ekonomista

16. Katarzyna Doraczyńska, Kancelaria Prezydenta

17. Edward Duchnowski, sekretarz generalny Związku Sybiraków

18. Aleksander Fedorowicz, tłumacz przysięgły języka rosyjskiego

19. Janina Fetlińska, senator PiS, pielęgniarka

20. Ppłk Jarosław Florczak, funkcjonariusz BOR, w służbie od 21 lat

21. St. chor. Artur Francuz, funkcjonariusz BOR, w służbie od 18 lat

22. Gen. Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego WP

23. Grażyna Gęsicka, posłanka PiS, socjolog

24. Gen. brygady WP Kazimierz Gilarski, dowódca Garnizonu Warszawa

25. Przemysław Gosiewski, poseł PiS, prawnik

26. Ks. prałat Bronisław Gostomski, kapelan Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Wielkiej Brytanii, dziekan Dekanatu Londyn-Północ

27. Mariusz Handzlik, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta

28. Ks. prałat Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta

29. Por. Paweł Janeczek, funkcjonariusz BOR, w służbie od 17 lat

30. Dariusz Jankowski, pracownik Biura Obsługi Kancelarii Prezydenta RP

31. Izabela Jaruga-Nowacka, posłanka, wiceprzewodnicząca klubu Lewicy

32. O. Józef Joniec, prezes Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza

33. Sebastian Karpiniuk, poseł PO, prawnik

34. Wiceadm. Andrzej Karweta, dowódca Marynarki Wojennej

35. Mariusz Kazana, dyrektor Protokołu Dyplomatycznego w MSZ

36. Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich

37. Gen. bryg. Stanisław Nałęcz-Komornicki, kanclerz Orderu Wojennego Virtuti Militari

38. Stanisław Jerzy Komorowski, wiceminister obrony narodowej

39. Chor. Paweł Krajewski, funkcjonariusz BOR, w służbie od 14 lat

40. Andrzej Kremer, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, prawnik

41. Ks. Zdzisław Król, kapelan warszawskiej Rodziny Katyńskiej w latach 1987-2007

42. Janusz Krupski, kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

43. Janusz Kurtyka, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, historyk

44. Ks. Andrzej Kwaśnik, kapelan Federacji Rodzin Katyńskich

45. Gen. Bronisław Kwiatkowski, dowódca operacyjny Sił Zbrojnych

46. Wojciech Lubiński, lekarz prezydenta, zastępca Komendanta Centralnego Szpitala Klinicznego MON, rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego

47. Tadeusz Lutoborski, były przewodniczący warszawskiej Rodziny Katyńskiej

48. Barbara Mamińska, dyrektor biura kadr i odznaczeń w Kancelarii Prezydenta RP

49. Zenona Mamontowicz-Łojek, przewodnicząca Polskiej Fundacji Katyńskiej

50. Stefan Melak, przewodniczący Komitetu Katyńskiego

51. Tomasz Merta, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków

52. Stanisław Mikke, wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

53. Aleksandra Natalli-Świat, ekonomistka, posłanka, wiceprezes PiS

54. Janina Natusiewicz-Mirer, osoba towarzysząca

55. Ppor. Piotr Nosek, funkcjonariusz BOR, w służbie od 15 lat

56. Piotr Nurowski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, prawnik

57. Bronisława Orawiec-Loeffler ze Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich z Podhala, bratanica Franciszka Orawca, oficera zamordowanego w Katyniu

58. Ks. ppłk Jan Osiński, kapłan Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego

59. Ks. płk Adam Pilch, p. o. Naczelny Kapelan Wojskowego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce

60. Katarzyna Piskorska z warszawskiej Rodziny Katyńskiej

61. Maciej Płażyński, poseł, prezes Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”

62. Gen. dyw. bp Tadeusz Płoski, biskup polowy Wojska Polskiego

63. Gen. dyw. Włodzimierz Potasiński, dowódca Wojsk Specjalnych RP

64. Andrzej Przewoźnik, sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

65. Krzysztof Putra, wicemarszałek Sejmu RP

66. Ks. prof. Ryszard Rumianek, rektor UKSW, teolog, biblista

67. Arkadiusz Rybicki, poseł, działacz samorządowy, historyk

68. Andrzej Sariusz-Skąpski, prezes Federacji Rodzin Katyńskich

69. Wojciech Seweryn, przedstawiciel Rodzin Katyńskich

70. Sławomir Skrzypek, prezes NBP

71. Leszek Solski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich

72. Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta RP

73. Chor. Jacek Surówka, funkcjonariusz BOR, w służbie od 9 lat

74. Aleksander Szczygło, szef BBN

75. Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Sejmu RP

76. Jolanta Szymanek-Deresz, posłanka, prawnik

77. Izabela Tomaszewska, dyrektor zespołu protokolarnego Kancelarii Prezydenta RP

78. Chor. Marek Uleryk, funkcjonariusz BOR, w służbie od 12 lat

79. Anna Walentynowicz, działaczka Wolnych Związków Zawodowych

80. Teresa Walewska-Przyjałkowska, wiceprezes Fundacji Golgota Wschodu

81. Zbigniew Wassermann, poseł, prawnik

82. Wiesław Woda, poseł, inżynier rolnik

83. Edward Wojtas, poseł, ekonomista

84. Paweł Wypych, minister w Kancelarii Prezydenta

85. Stanisław Zając, senator, adwokat

86. Janusz Zakrzeński, aktor, członek Związku Piłsudczyków

87. Gabriela Zych, prezes zarządu kaliskiego Stowarzyszenia Rodzina Katyńska

88. Kpt. Dariusz Michałowski, funkcjonariusz BOR, w służbie od 16 lat

89. Mł. chor. Agnieszka Pogródka-Węcławek; funkcjonariuszka BOR, w służbie od 8 lat

Oprócz pasażerów na pokładzie samolotu było także 7 członków załogi.

90. Arkadiusz Potasiuk, kapitan

91. Robert Grzywna, członek załogi

92. Andrzej Michalak, członek załogi

93. Artur Ziętek, członek załogi

94. Barbara Maciejczyk, stewardessa

95. Natalia Januszko, stewardessa

96. Justyna Moniuszko, stewardessa

http://ndb2010.wordpress.com/pamieci-tym-ktorzy-zgineli-w-smolensku/

Po 10 kwietnia Polska się zmieniła. Rozpoczęła się gra, którą można śmiało nazwac wojną o sumienia narodu polskiego. Każdy dzień jest ciężką bitwą, która wymusza obronę przez kłamstwem.

Zanim rozpocznę kontynuację wątku umowy gazowej chciałbym przedstawic w jaki sposób w ciągu 2 tygodni to co było nazwane przez A.Kramera i B.Komorowskiego oficjalną wizytą delegacji państwowej zamieniło się w prywatną wizytę prezydenta, którą miało zabezpieczac…2 oficerów BOR.

A. Kramer zginął 10.04.2010 wraz z prezydentem L.Kaczyńskim więc tylko B.Komorowski ma wiedzę na temat czy szef BOR-u został poinformowany, że wizyta Prezydenta L.Kaczyńskiego była oficjalną wizytą delegacji państwowej.

Według szefa BOR-u M.Janickiego w dniu 10.04.2010 roku generałowie (wszyscy najważniejsi dówódcy wojska polskiego) mieli się chronic sami, gdyż nie został wysłany ani jeden żołnierz żandarmerii wojskowej, która według szefa BOR-u była odpowiedzialna za ochronę dowódców i oficerów wojska polskiego. Tekst jest tak ważny, że wymaga szczegółowego przedstawienia.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,BOR-wizyta-prezydenta-w-Katyniu-nie-byla-oficjalna,wid,12220307,wiadomosc.html?ticaid=1a8f0&_ticrsn=3

Wnioski z wypowiedzi szefa BOR-u Mariana Janickiego są następujące.

 • Wizyta nie była oficjalna w związku z tym była ochraniana tylko przez dwóch oficerów BOR-u
 • Szef BOR-u nie miał pełnej wiedzy kto leci z prezydentem
 • Minister Obrony Narodowej z rządu D.Tuska – B.Klich nie wiedział, że na pokładzie samolotu prezydenta znajdują się generałowie, którzy powinni otrzymac ochronę żandarmerii wojskowej.

 • Szef BOR-u M.Janicki dwukrotnie wspomina o awarii samolotu.
 • Szef BOR-u mówi, że grupa rekonesansowa, która miała sprawdzic bezpieczeństwo lotniska i jego okolic informację czerpała z dat przed 7 kwietnia 2010 roku (wizyty premiera D.Tuska). Z wypowiedzi M.Janickiego nie wynika, żeby pomiędzy 7 kwietnia 2010 roku a 10 kwietnia 2010 roku były wykonane dodatkowe badania bezpieczeństwa lotniska i jego okolic.
 • Szef BOR-u mówi, że grupa rekonesansowa informację na temat bezpieczeństwa lotniska i okolic czerpała od Rosyjskiej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Z tekstu nie wynika, żeby polska grupa przeprowadziła własne badania bezpieczeństwa lotniska i okolic.
 • Grupa rekonansowa (sprawdzająca zagrożenia) wysłana była tylko 7 kwietnia przed wizytą D.Tuska.
 • Lotniska zapasowe w Mińsku i Moskwie nie były chronione i zabezpieczane przez nikogo i szef BOR-u nie wie przez kogo powinny byc chronione. Szef BOR-u twierdzi, że on odpowiada tylko za lotnisko docelowe. Lotniska zapasowe nie leżą w zakresie jego kompetencji
 • Szef BOR-u jeszcze raz podkreśla, że to nie była wizyta oficjalna? Ale jednocześnie pokazuje jaki powinien byc standard gdyby była to wizyta oficjalna.

Monika Olejnik:: A jaki to jest standard, jak jest oficjalna wizyta państwowa?

Marian Janicki:: To jest samochód opancerzony w przypadku pana prezydenta, pana premiera, samochody ochronne dla naszej stosownej ilości oficerów ochrony. To jest samochód protokołu dyplomatycznego, to są mikrobusy, to są autokary, to wszystko zależy od ilości osób ochranianych i członków delegacji nieochranianych.

 • Szef BOR-u nie miał żadnych informacji na temat opóznienia samolotu.
 • Szef BOR-u mówi, że wczęśniej były plany że również były jakieś plany, żeby polecieli wszyscy: szefowie służb MSWiA, czyli komendant główny policji, straży granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i BOR.
 • Szef BOR-u mówi, że pomimo wcześniejszej wiedzy o tym, że mieli leciec wszyscy główni przedstawiciele instytucji państwowych on nie znał listy pasażerów. Tłumaczy się tym, że przekazanie jemu tej informacji leży w kompetencjach jego zastępcy pułkownika Pawła Bielawnego.
 • Szef BOR-u nie jest w stanie odpowiedziec czy BOR-u otrzymało listę osób znajdujących się w samolocie prezydenckim. Szef BOR-u stwierdził, że gdyby znał skład delegacji to by została przydzielona większa ochrona.
 • Szef BOR-u stwierdził, że ochrona dowódców wojskowych leży w kompetencji Ministra Obrony Narodowej- B.Klicha, który powinien wysłac oficerów żandarmerii wojskowej.
 • Szef BOR-u stwierdził, że do Smoleńska nie został wysłany ani jeden żołnierz żandarmerii wojskowej w związku z tym główni dowódcy wojska polskiego byli pozbawieni ochrony.

Dla przypomnienia w tym miejsciu podam jeszcze listę dowódców wojskowych, którzy 10.04.2010 roku byli pozbawieni ochrony

Szef Sztabu Generalnego WP Franciszek Gągor
Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych generał Bronisław Kwiatkowski
Dowódca Sił Powietrznych RP generał broni Andrzej Błasik
Dowódca Wojsk Lądowych RP generał dywizji Tadeusz Buk
Dowódca Wojsk Specjalnych generał dywizji Włodzimierz Potasiński
Dowódca Marynarki Wojennej generał Andrzej Karweta
Dowódca Garnizonu Warszawa generał brygady Kazimierz Gilarski

 • Szef BOR-u powiedział, że żadne polskie służby nie zabezpieczały terenu lotniska ponieważ nie leży to w ich kompetencji.
 • Szef BOR-u mówi, że dwóch oficerów BOR-u, obecnych na lotnisku nie zabezpieczało niczego a jedyne ich zadanie to pomoc w identyfikacji zwłok.

Myślę, że pora teraz wrócic do wątku umowy gazowej i wątku linii kredytowej a dokładnie do wydarzeń, które nastąpiły po śmierci wszystkich najważniejszych przeciwników umowy gazowej z Rosją, przeciwników umorzenia długu Gazpromu, który wynosił 1.2 miliarda złotych oraz śmierci przeciwnika przedłużenia linii kredytowej.

20 kwietnia 2010 roku.

Michał Kwiatkowski, przeciwnik umorzenia długu Gazpromowi i podpisania nowej umowy gazowej z Rosją został odwołany ze stanowiska.

http://gazownictwo.wnp.pl/miroslaw-dobrut-nowym-szefem-europol-gazu,107719_1_0_0.html

21 kwietnia

Nowa umowa gazowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. Zarząd EuRoPol gazu zmieniony.

http://www.qazeta.pl/gospodarka/nowa-umowa-gazowa-z-rosja/

30 kwietnia 2010 roku

Rząd się upiera a NBP broni strategii S. Skrzypka

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;upiera;sie;przy;linii;kredytowej;mfw,63,0,615743.html

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nbp;za;rezygnacja;z;elastycznej;linii;kredytowej,252,0,615676.html

05 maja 2010 roku.

Rząd się upiera a NBP broni strategii S. Skrzypka część 2.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zielone;swiatlo;dla;przedluzenia;linii

5 maja 2010 roku

Komisja Europejska zaniepokojona nową umową gazową. Początek spięć.

http://gazownictwo.wnp.pl/ustalenie-terminu-podpisania-umowy-gazowej-z-rosja-czasowo-wstrzymane,108972_1_0_0.html

13 maja 2010 roku

Nowy prezes NBP przed wyborami? Komorowski rozpoczął konsultacje

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7878235,Nowy_prezes_NBP_przed_wyborami__Komorowski_rozpoczal.html

19 maja 2010 roku.

Czy to Nowy „ekspert prawa Unii Europejskiej” i polskiej konstytucji?

Wiceszef Gazpromu: umowa gazowa Polski z Rosją zgodna z prawem UE

http://www.wprost.pl/ar/195751/Wiceszef-Gazpromu-umowa-gazowa-Polski-z-Rosja-zgodna-z-prawem-UE/

21 maja 2010 roku

Sejm znowelizował ustawę o Narodowym Banku Polskim

http://biznes.onet.pl/sejm-znowelizowal-ustawe-o-nbp,18493,3228819,3207666,177,1,news-detal

27 maja 2010 roku

Bronisław Komorowski: Marek Belka kandydatem na szefa NBP

http://www.polskatimes.pl/rzeszow/pieniadze/261831,bronislaw-komorowski-marek-belka-kandydatem-na-szefa-nbp,id,t.html

10 czerwca 2010

Marek Belka wybrany nowym prezesem NBP

http://banki.wp.pl/kat,60916,title,Marek-Belka-prezesem-NBP,wid,12355943,wiadomosc.html?ticaid=1a6f5

15 czerwca 2010 roku (5 dni przed I turą wyborów prezydenckich)

Decyzja S. Skrzypka zmieniona. Marek Belka podpisuje wniosek o przedłużenie linii kredytowej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,77367,8019256,Nowy_wniosek_o_linie_kredytowa

16 czerwca 2010 roku

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przyjął polski wniosek.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/428915,mfw_przedluzy_polsce_dostep_do_elastycznej

16 czerwca 2010 roku.

Polska przekaże 115 mld zł na ratowanie krajów strefy euro?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,8010271,Polska_przekaze_115_mld_zl_na_ratowanie_krajow_strefy.html

„…Polska przekaże 115 mld zł na ratowanie krajów strefy euro?

Taką kwotę wyliczył bank Goldman Sachs opierając się na wysokości zebranych przez nasz kraj rezerw walutowych – pisze „Rzeczpospolita”…”

27 czerwca 2010 roku

Bronisław Komorowski w debacie prezydenckiej uchyla się od jasnej odpowiedzi na temat umowy gazowej z Rosją.

http://wybory.gazeta.pl/wybory/10,106974,8070930,Umowa_gazowa_z_Rosja__B__Komorowski_.html

29 czerwca 2010 roku

Umowa gazowa z Rosją to kwestia tygodni.

http://www.wprost.pl/ar/200254/Pawlak-umowa-gazowa-z-Rosja-to-kwestia-tygodni/

29 czerwca 2010 roku.

Umowa gazowa. Czy Bronisław Komorowski kłamał czy nie wiedział?

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/komorowski_nie_wiedzial_o_umowie_gazowej_146421.html

02 lipca 2010 roku (dwa dni przed II turą wyborów prezydenckich)

MFW przedłużył Polsce linie kredytową, której koszt wynosi 200 milionów złotych.

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article638493/Linia_kredytowa_dla_Polski

Myślę, że w tym miejscu należy zadac szereg pytań, które wynikają z tej części.

1.  Czyim pomysłem było spotkanie D.Tuska i W. Putina w Katyniu?

2.  Kto, kogo i kiedy zaprosił na spotkanie w Katyniu? D.Tusk zaprosił   W.Putina czy W.Putin zaprosił D.Tuska?

3.  W przypadku zaproszenia, jaki charakter miała wizyta władz polskich na terenie Rosji?

4. Jaki charakter miała wizyta polskiej delegacji przed rozdzieleniem?

5. Kiedy rozpoczęły śię przygotowania strony polskiej do przeprowadzenia wizyty dużej liczby osób należących do ścisłych władz państwowych

6. Jakie były początkowe procedury jeśli chodzi o bezpieczeństwo i logistykę wizyty przed rozdzieleniem?

7  Kto i kiedy podjął decyzję o rozdzieleniu obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej?

8  W jaki sposób wpłynęło to na oznaczenie charakteru i znaczenia wizyty?

9  Czy zainteresowane strony (min.BOR, Kancelaria Prezydenta, służby wywiadu) oraz wszyscy zainteresowani zostali poinformowani o ewentualnej zmiania charakteru wizyty oficjalnej delegacji polskiej w dniu 10.04.2010 roku?

10 Jaki charakter miała wizyta Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i którzy członkowie delegacji podlegali ochronie?

11 Kto był odpowiedzialny za przekazaniu szefowi BOR-u listy pasażerów w celu przydzielenia odpowiedniej liczby ochrony osobistej dla wszystkich przedstawicieli władz państwowych, którym ta ochrona się należała?

12 Kto z Minsterstwa Obrony Narodowej był odpowiedzialny za zapewnienie ochrony wszystkim dowódcom wojskowym znajdującym się na pokładzie?

13 Jakie było planowene rozmieszczenie poszczególnych grup osób w samolotach: min. władze państwowe, wojsko, dziennikarze? Ile samolotów miało wyleciec do Smoleńska w dniu 10.04.2010 roku?

14. Jakie zmiany zostały dokonane w rozmieszczeniu poszczególnych grup osób w poszczególnych samolotach?

15. Kto kiedy i na jakiej podstawie dokonał tych zmian?

16.  Kto i na jakiej podstawie podjął decyzję o zaniechaniu dodatkowego sprawdzenia bezpieczeństwa lotniska i okolic przed wizytą prezydenta Polski oraz kilkudziesięciu wysokich przedstawicieli rządu Rzeczypospolitej Polski?

17.Czy standardem jest, że grupa rekonesansowa wysyłana w celu sprawdzenia bezpieczeństwa wiedzę czerpie tylko od miejscowych służb i nie dokonuje własnych inspekcji?

18.Kto odpowiadał za zapewnienie ochrony lotnisk zapasowych i czy lotniska te były chronione?

19.Czy w przypadku lotu na lotnisko zapasowe były przygotowane gotowe procedury, sprzęt i ludzie, którzy mieli umożliwic sprawne kontynuowanie podróży przez oficjalną delagację polską składającą się z prezydenta oraz kilkudziesięciu najważniejszych urządników państwowych w tym głównych dowódców wojska polskiego, którzy podlegali dodatkowej ochronie?

20. Kto był odpowiedzialny za monitoring przebiegu i przygotowania lotu samolotu prezydenckiego i kto był odpowiedzialny za przekazywanie informacji o opóznieniu samolotu lub innych informacjach, które mogły wpłynąc na bezpieczeństwo przelotu?

21.Kto zajmował się i kto powinien zając się zabezpieczaniem przedmiotów (telefonów, dokumentów,laptopów), które zawierały ważne dla obronności państwa informację?

22.W związku z punktem 21 – jakie procedury przygotowawcze były opracowane na wypadek katastrofy i wymogu zabezpieczenia danych i przedmiotów o szczególnym znaczeniu dla obronności państwa?

Dalsze pytania dotyczą umowy gazowej i linii kredytowej, które można ewentualnie zadac w dalszej części procesu badania katastrofy w Smoleńsku.

23.Kto był głównym orędownikiem podpisania nowej umowy gazowej na takich warunkach. Czy była to strona polska czy rosyjska?

24.Jeśli orędownikiem była strona polska (wypowiedz W.Putina z 7 kwietnia 2010 roku), kto personalnie odpowiadał za podejmowanie decyzji ze strony rządu?

25.Kto i na jakiej podstawie: prawnej, ekonomicznej podjał decyzję o podpisaniu tej umowy gazowej?

36.Kto i kiedy opracował ekspertyzy prawne ( prawa Unii Europejskiej oraz prawa konstytucyjnego), które stanowią ważny punkt przygotowywania i negocjacji umów ekonomicznych?

27. Kto i kiedy opracował ekspertyzy ekonomiczne dotyczące planowanej nowej umowy gazowej?

28. Kto miał wgląd do tych ekspertyz?

29. Jaką wiedzę na temat umowy gazowej miał marszałek sejmu i członek Platformy Obywatelskiej B.Komorowski?

30. Jaka jest sytuacja prawna i ekonomiczna umowy gazowej na dzień 21 lipca 2010 roku?

31. Kto i kiedy wydał ekpertyzy dotyczące przydatności przedłużenia linii kredytowej

W związku z tym, że jest to dopiero pewna częśc opracowania uwzgledniająca tylko 2 wątki:

- zabezpieczenia wizyty

- działań ekonomicznych związanych z osobami, które zginęły w katastrofie.

Postanowiłem podzielic ten wpis na części. Dalsza częśc będzie wkrótce.

Proszę się też zapoznac ponownie z tekstem Łażącego Łazarza, który jest znakomitym uzupełnieniem tego wpisu.

http://lazacylazarz.blogspot.com/2010/06/gruppenfuhrer-kat.html

źródło: http://ndb2010.salon24.pl/210074,krotki-tekst-o-z-czesc-1

21 lipca 2010

Oceń artykuł:
(4.68)
głosów: 40
tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Alicja :

  Nogi się pode mną ugięły, niby wszystko mniej więcej wiedziałam, ale wszystko poukładane chronologicznie i logicznie układa się w wyraźną całość i jak na dłoni widać kto i dlaczego, tylko jak można wytłumaczyć to “dlaczego”?, czym trzeba człowieka skusić, żeby namówić go do tylu przestępstw względem ojczyzny, ludzi i wreszcie też względem siebie/bo o tym, co zrobili , nie zapomną nigdy/.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • Tymczasowy :

  Zamordowali naszych i tyle! przy udziale polskich sprzedawczykow, korych nigdy w dziejach Polski nie brakowalo.
  Zwykle za ruible sie sprzedawali. Dzis lujki za Euro robia.
  Szkoda, ze za czapke sliwek sprzedaje ten czy ow skurwiel Polske Ojczyzne Nasza.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • greg65 :

  Bardzo pouczajacy tekst. Widac ze autor ma glowe na karkui i mysli logicznie.Z tego tekstu wynika jasno ze znamy juz politycznych sprawcow tego zamachu. Mysle ze nikt z tych POlitykow nie poniesie zadnych konsekwencji–za duze pieniadze za nimi stoja>

  Thumb up 2 Thumb down 0

 • norbertrabarbar :

  Dużo o tym wszystkim ostatnio myślałem i doszedłem do wniosku, że mądrość Boga jest nieskończona – jeżeli Lech Kaczyński zginął to musimy to przyjąć. Nie powinniśmy mu teraz stawiać krzyży i pomników bo wygląda to jakbyśmy byli ślepi na wolę Boga.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Dla mnie to jasne..dziwi mnie tylko że są ludzie którzy wciąz szukają winy pilota lub co gorsza,kogoś z pasażerów.Otwórzcie oczy ludzie!!!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Inka :

  Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi!
  Pieniądze i władza tylko to jest celem naszego rządu (czytaj) “po trupach do celu”.
  Nie mogę uwierzyć, że ludzie tak bardzo bili brawo, okazywali radość i zadowolenie kiedy wygrał Komorowski. Z czego się tu cieszyć?
  aaa..no, bo zapomniałam… zgoda buduje przecież, prawda?

  Ciężko jest żyć z taką świadomością.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Tymczasowy :

  A co zrobic z osobnikami piszacymi na stronie GW, ktorzy wyrazali radosc, ze komisja parlamentarna nie ma uprawnien, a na zwyrodnialca mowia: “Janusz”?. Podobno bombe rzucil i rozwalil “kaczyzm”. Kto tych zwyrodnialcow wychowal? Sa chyba jacys nauczyciele ze szkol:podstawowych i srednich. Sa tez Przyglupy z uniwersytetow. Syf i malaria. Polska publiczna zwariowala. Zawsze jednak byla ta druga, prawdziwsza Polska. O niej pisal kiedys profesor Wyka.
  Dzis za profesora robi Baroszeski, ktory nawet nie potrafil dobic sie do stopnia magistra. Natomiast Pan Prezydent Lech Kaczynski, ktory byl profesorem prawa zawsze byl opluwany przez “Warszawke” jako “Kaczor”.
  Chcialoby sie napisac: “Jechal ich pies” Tyle, ze jaki pies chcialby jechac palikotow i wajdow?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • Inka :

  Tymczasowy na takie komentarze jaki opisałeś szkoda słów. Kolejna propaganda mająca na celu zdeptanie “kogoś/czegoś” w zarodku.
  Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy biorą to “przez palce” i wciąż mają swoje zdanie!
  Masz rację “Jechał ich pies”!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • greg65 :

  Ludzie stala sie przeciez straszna rzecz!!
  Zabili nam Prezydenta i Elite ludzi ktorzy byli odpowiedzialni za POLSKE. To byl zamach stanu. Polskie wladze -ktore defacto sa nie naszymi wladzami powinny byc podane do sadu w Strasburgu. Mowie to powaznie, poniewaz to co sie stalo 10 Kwietnia w Smolensku wola o pomste do NIEBA!!Nasza Ojczyzna stala sie posmiewiskiem na arenie miedzynarodowej za przyczyna Tuska i jego “Ekipy”.Dlaczego?? Zapytajcie obcokrajowcow (tylko nie ze wschodu) oni nie moga zrozumiec dlaczego premier Tusk oddal w rece ruskich prowadzenie sledztwa??Ten fakt rzuca na cala “EKIPE” Tuska obciazenie za ten zamach!! Oddanie wrogiemu panstwu sledztwo jest zbrodnia na Narodzie polskim!!Ta sytuacja nie miesci sie w normalnych kanonach zycia politycznego.Nasz kraj juz zaczynaja zauwazac jako kraj typu Bialorusi czy Ukrainy.
  Naprawde tak jest!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • sfun :

  Witam Wszystkich!

  Każdy racjonalnie myślący człowiek widzi ‘gołym okiem’, że:

  - nikt (nawet ruscy) nie zmontowali mgły na lotnisku gęstej na 50 m widoczności – stanowiącej ogromne zagrożenie przy lądowaniu,

  - nikt (nawet ruscy) nie mógł zmusić do lądowania w Smoleńsku – to była decyzja podjęta na pokładzie,

  - nikt (nawet ruscy) nie wsadził na siłe całą śmietankę z Prezydentem na czele do jednego samolotu – to decyzja naszych polityków.

  Dlatego teorie spiskowe z ruskimi tworzone są dla ludzi z ‘powaloną optyką’.
  Dodam, że jestem 100% zwolennikiem działań Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jeśli chodzi o obronę naszych interesów gazowych!!!
  Uważam podobnie jeśli chodzi o zaniedbania dot. śledztwa i sądze, że wyjaśnienie przyczyn niekoniecznie przysporzy PiSowi wyborców.
  The End.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 • Alicja :

  @ Sfun.Jakoś mnie nie przekonałeś, mój racjonalny tok myślenia mówi mi, że; mgła mogła być “zmontowana”, to nie była decyzja o lądowaniu, ale podejście sprawdzające, przed ewentualnym lądowaniem, a całą śmietankę z prezydentem na czele wsadzili do jednego samolotu, owszem, możliwe, że ruscy, rękami naszych polityków rodem z PO.Co do zaniedbań dotyczących śledztwa, tylko ludzie z “powaloną optyką” mogą uważać, że PiS jest ich winien.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • ndb2010 :

  http://www.ndb2010.salon24.pl/217003,szyfrant-s-zielonka-zapomniana-obietnica-pulkownika-i-szelaga

  Wydaje mi się, że temat pokrewny – opracowanie dotyczące szyfranta Zielonki, jeśli ktoś jest zaintersowany.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters