Szczątki tupolewa wrócą do Polski

Publikacja w serwisie: 21 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rzeczy wrócą do rodzin » Zidentyfikowano wszystkie ofiary katastrofy; wrócą w piątek » Wrak tupolewa przykryty brezentem » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Czy śledczy wiedzą, co wyciekło z tupolewa? [wywiad z Siergiejem Amielinem] » Kolejne szczątki odnalezione » Szczątki mieszają się ze śmieciami » Tam wciąż są ludzkie szczątki » Archeolodzy znaleźli ludzkie szczątki? » Był głuchy stuk, płomień i roztrzaskane szczątki » W katalogu Maksymienkowa były szczątki z lampasami » Znaleziono szczątki ofiar w miejscu katastrofy w Smoleńsku » Szczątki znalezione w zalewie należą do Eugeniusza Wróbla » Archeolodzy odnaleźli w Smoleńsku szczątki ofiar katastrofy Tu-154M » Archeolodzy znaleźli prawdopodobnie szczątki ofiar i elementy maszyny » Trzecia czarna skrzynka w nocy dotrze do Polski » Kto uziemi tupolewa » Hangar czeka na wrak tupolewa » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Dymiący nagan a papiery pokładowe Tupolewa » Los drugiego tupolewa pozostaje bliżej nieokreślony » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » Nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » Rosyjscy kontrolerzy ani razu nie poinformowali załogi polskiego tupolewa, że schodzi ze ścieżki i kursu » To urzędniczka Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazała załodze tupolewa nieczynne lotnisko w Witebsku, jako zapasowe » Najnowsza symulacja katastrofy prezydenckiego tupolewa. Maszyna ścinała skrzydłami drzewka na wysokości zaledwie 2,5 metra (wideo) » Zginęła elita Polski » Raport MAK nie wiąże Polski » Jak ściągnąć czarne skrzynki do Polski » Polski punkt konsularny w Smoleńsku » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Szczątki prezydenckiego tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku, zostaną sprowadzone do Polski i poddane tu badaniom – ujawnił w rozmowie z reporterem RMF FM prokurator generalny. Niestety, Andrzej Seremet nie potrafił podać dokładnej daty przekazania fragmentów samolotu.

Jednak w kontekście tego, co powiedział wczoraj minister sprawiedliwości Rosji, może się okazać, że na szczątki nie trzeba będzie czekać długo. Aleksandr Konowałow nie wykluczył, że przekazanie materiałów będzie się odbywać z pominięciem zwykłej praktyki międzynarodowej.

Jak zaznaczył Seremet, samo fizyczne przekazanie szczątków tupolewa to tylko kwestia techniczna. Ważne jest to, co będzie się z nimi działo później – otóż zajmą się nimi biegli. – To rzecz niezbędna do badań przez biegłych. Jestem przekonany, że będzie to materiał istotny – stwierdził prokurator generalny.

Polscy eksperci po otrzymaniu wszystkich części samolotu ułożą je w zbiór przypominający całość maszyny. Specjaliści wykonają pracę bardzo podobną, o ile nie identyczną do Rosjan, badając każdą część z osobna.

Samolot Tu-154M, wiozący delegację na rocznicę zbrodni katyńskiej, rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. W katastrofie zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, parlamentarzyści, najwyżsi dowódcy wojska, duchowni i przedstawiciele rodzin polskich obywateli pomordowanych przed 70 laty w Katyniu.

źródło informacji: RMF

http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/rmf-szczatki-tupolewa-wroca-do-polski,1508329

20 lipca 2010

Oceń artykuł:
(4.00)
głosów: 2
tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters