Macierewicz: Co Ewa Kopacz naprawdę widziała?

Publikacja w serwisie: 22 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Smoleńskie sekcje zwłok: dlaczego Ewa Kopacz kłamała » “Ja nie jestem za to odpowiedzialny, naprawdę” » KTO TAK NAPRAWDĘ PRZE DO WOJNY » Polska prokuratura nie starała się nawet zweryfikować, co naprawdę robili rosyjscy śledczy » Polscy lekarze nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – Ewa Kopacz » MACIEREWICZ O KONFERENCJI PROKURATORÓW » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Naprawdę centymetr po centymetrze » Kopacz spotka się z Putinem » Kogo tak naprawdę reprezentuje Edmund Klich? » Opowieść Kopacz jest nieprawdziwa » Kopacz: Mam dosyć teorii spiskowych » MACIEREWICZ O ROSYJSKIEJ KONFERENCJI » Macierewicz: nieprawdziwa wersja MAK » Macierewicz: To była zbrodnia » Macierewicz o kopiach stenogramów » Rozmowa Niezależna – Antoni Macierewicz » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » Antoni Macierewicz – Komisja Obrony Narodowej » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska » Macierewicz pyta o podstawy awansu gen. BOR » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » Antoni Macierewicz komentuje wnioski prokuratury » SMOLEŃSK: ZNIKAJĄCE ZDJĘCIA SATELITARNE » NOCNE POROZUMIENIE PROKURATORÓW » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Jak jeden z najsilniejszych samolotów świata utracił skrzydło po uderzeniu w 40-centymetrową brzozę ?! » Mogli skonać po katastrofie » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Szef parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zwrócił się w środę do premiera Donalda Tuska z pytaniem, czy również on został “wprowadzony w błąd” przez minister zdrowia Ewę Kopacz w sprawie pracy polskich patomorfologów w Rosji.

Macierewicz przywołał na konferencji prasowej w Sejmie fragment rozmowy z rzecznikiem Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk. Zbigniewem Rzepą zamieszczony w środowej “Gazecie Wyborczej”. Rzepa pytany tam, czy polscy prokuratorzy i patomorfolodzy uczestniczyli w sekcjach zwłok ofiar smoleńskiej katastrofy, odpowiedział, że nie.

- Okazuje się z wypowiedzi prokuratury wojskowej, że wbrew temu o czym nas zapewniano przez ubiegłe, blisko już cztery miesiące, nie było prokuratorów i nie było patomorfologów przy sekcji zwłok ofiar katyńskich. To rzeczywiście jest samo w sobie szokujące, ale trzeba do tego jeszcze dodać, że przecież my wszyscy, na posiedzeniu Sejmu, przez panią minister Kopacz, która robiła to na polecenie pana premiera Tuska, byliśmy zapewniani, że właśnie byli – prokuratorzy i zwłaszcza patomorfolodzy – powiedział Macierewicz.

Poseł PiS cytował też fragment wystąpienia sejmowego Ewy Kopacz z 29 kwietnia podczas dyskusji nad informacją rządu o śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej.

“Z wielką uwagą obserwowałam pracę naszych patomorfologów przez pierwsze godziny. Pierwsze godziny nie były łatwe i to państwo musicie wiedzieć. Przez moment nasi polscy lekarze byli traktowani jako obserwatorzy tego, co się dzieje. To trwało może kilkanaście minut, a potem, kiedy założyli fartuchy i stanęli do pracy razem z lekarzami rosyjskimi, nie musieli do siebie nic mówić” – cytował poseł PiS.

Macierewicz pytał więc, co Ewa Kopacz “naprawdę widziała”. Zwrócił się też z pytaniem do premiera Donalda Tuska: “czy tylko opinia publiczna była wprowadzona w błąd, czy także on został wprowadzony w błąd?”. – I prosimy o odpowiedź – dodał Macierewicz.

Członkowie zespołu ds. katastrofy smoleńskiej poinformowali też o mailu, który otrzymali w środę od członków rodzin kilku ofiar katastrofy smoleńskiej.

“My rodziny tragicznie zmarłych członków delegacji prezydenckiej udającej się na uroczystości do Katynia 10 kwietnia 2010 roku zrzeszeni w stowarzyszeniu “Katyń 2010″ z ogromną nadzieją w sercu przyjmujemy informację o powołaniu Zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy prezydenckiego samolotu TU-154, którym kieruje poseł Antoni Macierewicz. Deklarujemy swoje pełne poparcie dla tej inicjatywy, wierząc że działania tego zespołu będą istotnym wsparciem dla nas, a zwłaszcza dla wyjaśnienia tragedii smoleńskiej” – czytamy w liście, pod którym podpisali się: Zuzanna Kurtyka, Andrzej Melak, Magda Merta oraz Beata i Jadwiga Gosiewskie.

- Nas ta reakcja bardzo cieszy dlatego, że jest to pierwsza odpowiedź dla tych, którzy wątpili w sens powołania zespołu parlamentarnego, który rozpoczął swoją działalność intensywnie w dniu wczorajszym. Jak widać jest to nadzieja dla wielu ludzi, a nas szczególnie zobowiązuje to, że daliśmy nadzieję rodzinom osób, które zginęły – mówił wiceszef zespołu, poseł PiS Jarosław Zieliński.

Dodał, że posłowie postarają się tej nadziei nie zawieść i będą pracować “z całą mocą”.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

http://fakty.interia.pl/polska/news/macierewicz-co-ewa-kopacz-naprawde-widziala,1509256

22 lipca 2010

Oceń artykuł:
(4.43)
głosów: 7
tagi: , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • anna :

  Czytałam felieton Stanisłąwa Michalkiewicza, który-od razu dodam-nie ejst moim faworytem politycznym i nie z tego powodu wspominam o tym tekście. Felieton ten zamieszczony jest m.in. na Bibule, pod poniższym linkiem:
  http://www.bibula.com/?p=24749
  Znajduje sie tam taki passus:”…jako dowodu na całkowity rozkład państwa, to znakomitą ilustracją jest komisja, która pod kierunkiem posła Antoniego Macierewicza próbuje wyjaśnić okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem. Już pierwszego dnia udało się przyłapać panią minister Ewę Kopacz na konfabulacji. Pani Kopacz pierwotnie publicznie twierdziła, że „widziała” polskich lekarzy i prokuratorów pracujących wraz z rosyjskimi lekarzami i prokuratorami przy sekcjach zwłok ofiar, podczas gdy wygląda na to, iż nie mogła tego widzieć, bo wspólna praca nie miała miejsca. W tej sytuacji trzeba wyjaśnić, na jakiej podstawie pani minister Kopacz skonfabulowała sobie tę historię…”
  Poszukałam więc wypowiedzi Ewy Kopacz na ten temat, bo pamięć jest krótka, a w zalewie informacji-dezinformacji można się pogubić.
  Oto fragment wywiadu radiowego Ewy Kopacz dla Echa Dnia.
  No niestety, słychać wyraźnie, jak Kopacz kłamie, czytaj konfabuluje na zlecenie:

  Wypowiedź jest datowana na 16 kwietnia.
  Słuchajmy własnymi uszami, patrzmy własnymi oczami, myślmy własnymi mózgami.Właśnie to jest dla kłamców najbardziej niepokojące.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • siagout :

  Kopacz widziała to samo, co widzi niebywałej głupoty mistrz Mundek Klich – to, co mu Tusk widzieć kazał, czyli NIC!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters