Macierewicz: To była zbrodnia

Publikacja w serwisie: 22 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Próba otrucia to nie zbrodnia » Aleksander Ścios – ZBRODNIA SMOLEŃSKA. Anatomia dezinformacji » MACIEREWICZ O ROSYJSKIEJ KONFERENCJI » Nie ma dotychczas jednoznacznego dowodu, by katastrofa smoleńska była efektem zamachu » Macierewicz: nieprawdziwa wersja MAK » Macierewicz o kopiach stenogramów » MACIEREWICZ O KONFERENCJI PROKURATORÓW » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Macierewicz: Co Ewa Kopacz naprawdę widziała? » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Rozmowa Niezależna – Antoni Macierewicz » Antoni Macierewicz – Komisja Obrony Narodowej » Dla nas to była oficjalna wizyta » MAK: Załoga Tu-154 była źle przygotowana » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Macierewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Akcji Krzyż » Brzózka była cieniutka i już ją ścięli » Na miejscu była potworna cisza… » Raport Millera to była świadoma manipulacja » Antoni Macierewicz na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej – 24.09.2010 » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » “Cała sprawa (z krzyżem – red.) to była przemyślana prowokacja.” » Miller: Nie mam pewności, czy była kłótnia Protasiuka z Błasikiem » Kard. Stanisław Dziwisz: Inicjatywa nie była nasza » Gen. Czaban kontruje: załoga była dobrze przygotowana » To była kula z ludzkich ciał. 320 fragmentów 96 ofiar » Świadek katastrofy: w kabinie była jeszcze jedna osoba » Klich: była koncepcja, żeby pokazać winę pilotów » “La Stampa”: Polska przyznaje, że to była wina polskich pilotów » Rosyjska symulacja przeczy słowom Kaczyńskiego: katastrofa Tu-154M była możliwa » Kluczowym elementem była decyzja kontroli lotów lotniska Siewiernyj o sprowadzaniu samolotu na “rozkaz z centrali” [BIAŁA KSIĘGA] » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Macierewicz pyta o podstawy awansu gen. BOR » Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » Antoni Macierewicz komentuje wnioski prokuratury » PiS ma zespół ds. katastrofy smoleńskiej » Sejm nie może nie pytać o Smoleńsk » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“To była zbrodnia” – tak nazwał katastrofę smoleńską szef zespołu powołanego przez PiS w celu jej wyjaśnienia Antoni Macierewicz. Użył takiego sformułowania, choć, jak stwierdził, do tezy tej zespół odniesie się dopiero po przeprowadzeniu dochodzenia.

- Nie mam wątpliwości, iż mamy do czynienia z sytuacją tak straszliwą, że każde słowo, które uwypukla dramatyzm tej sytuacji jest właściwe. To wszystko co mam do powiedzenia. Wrócimy do tej kwestii, kiedy będziemy mieli pełen obraz tych wydarzeń – powiedział Macierewicz.

Już teraz jednak Antoni Macierewicz uważa, że “rząd polski niewątpliwie ponosi olbrzymią odpowiedzialność” za katastrofę, bowiem “przygotowanie jej podróży i jej przebieg był w rękach rządu polskiego”.

Antoni Macierewicz oznajmił, że zespół w swoim dochodzeniu nie wykluczy również hipotezy, według której katastrofa smoleńska była “zamachem terrorystycznym”. Jak przypomniał, hipotezy takiej nie wyklucza również polska prokuratura.

Pierwsze posiedzenie zespołu

W Sejmie odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu parlamentarnego ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Zespół powstał z inicjatywy parlamentarzystów PiS.W posiedzeniu zespołu wzięło udział ponad 100 posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości.

Politycy PiS podkreślali, że do zespołu może przystąpić każdy parlamentarzysta z innego ugrupowania. Jak na razie w skład zespołu wchodzą jedynie politycy PiS.

Pierwsze posiedzenie zostało poświęcone ustaleniu planu prac zespołu. Jego szefem został wybrany Antoni Macierewicz.

Podczas popołudniowego posiedzenia prezydium zespołu wyłonieni zostali trzej wiceprzewodniczący zespołu, którymi zostali: Zbigniew Romaszewski, Stanisław Piotrowicz oraz Jarosław Zieliński. Funkcję sekretarza zespołu objęła Elżbieta Kruk. O tych decyzjach prezydium poinformował Zieliński.

Jak dodał, kolejne posiedzenie zespołu odbędzie się w piątek. Zieliński poinformował, że Romaszewski będzie odpowiadał głównie za sprawy międzynarodowe, w tym dotyczące działań administracji i służb w tej dziedzinie; Piotrowicz – za sprawy prawne; a on sam za działania administracji państwowej, instytucji państwa i służb, w tym specjalnych.

Zieliński mówił dziennikarzom przed wtorkowym posiedzeniem, że w pierwszej kolejności zespół parlamentarny powinien “uporządkować to, co na pewno wiadomo” w sprawie katastrofy i wskazać to, co “nie jest sprawdzone, zweryfikowane”.

- Otrzymujemy sprzeczne informacje, niemal codziennie inne (…). Trzeba wiedzieć na pewno, co Rosja przekazała Polsce dotychczas i nad czym polska komisja badania wypadków lotniczych może pracować; co przekazała polskiej prokuraturze, jakie wnioski o pomoc prawną zostały załatwione, a jakie nie – wyliczał Zieliński.

Jak podkreślał, liczy, że prace zespołu spowodują “większy dynamizm i determinację w pracach polskich instytucji”, w tym polskiego rządu, komisji badania wypadków lotniczych.

- Zorganizowaliśmy się po to, by nasz głos był silniejszy – mówił Zieliński. – Jako posłowie i senatorowie mamy prawo do żądania informacji, stawiania pytań, uzyskiwania na nie odpowiedzi. Nikt nas nie zwolnił z tego, by zaniechać działań (ws. katastrofy-red.), w sytuacji, gdy nie są one satysfakcjonujące – podkreślił poseł.

Posłowie PiS już wcześniej zapowiadali, że zespół będzie dążył do wyjaśnienia przyczyn katastrofy m.in. poprzez analizowanie dokumentów, kontakty z instytucjami zajmującymi się sprawą oraz spotkania z osobami, które mają wiedzę na ten temat.

W związku z powstaniem zespołu parlamentarnego ws. katastrofy smoleńskiej, swoje prace najprawdopodobniej zakończy grupa wewnątrzpartyjna zajmująca się tą sprawą.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

http://fakty.interia.pl/polska/news/pierwsze-posiedzenie-zespolu-ds-katastrofy,1508392

20 lipca 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3
tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters