Schetyna: Zespół PiS ośmiesza sprawę Smoleńska

Publikacja w serwisie: 22 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » PiS ma zespół ds. katastrofy smoleńskiej » Schetyna: “Konsekwencje? Jakie konsekwencje” » Eksperci z USA wesprą zespół Macierewicza » Zespół Macierewicza przygotuje komputerową rekonstrukcję wraku Tu-154 » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Schetyna o raporcie Millera: Możemy tylko prosić o cierpliwość » Prokuratura zamiata sprawę pod dywan » Sprawę powinna badać międzynarodowa komisja » “Wiedomosti”: zakończmy sprawę anty-Katynia » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » Polski rząd nie podjął żadnych działań, by poruszyć sprawę raporu MAK na arenie międzynarodowej » Prokuratura powoła zespół biegłych » Wizualizacja zaprezentowana 25 listopada w Sejmie podczas wideokonferencji zorganizowanej przez Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza » Zespół biegłych zbada karty podejścia na Siewiernyj, dokumentację fotograficzną lotniska i wyniki analiz rejestratora ATM » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (2 posiedzenie) » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (1 posiedzenie) » Nie ma dotychczas jednoznacznego dowodu, by katastrofa smoleńska była efektem zamachu » Czy Rosjanie, którzy są związani z katastrofą smoleńską, w przeszłości byli w sowieckich służbach specjalnych » Tajemnica Smoleńska » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Smoleńska odpowiedzialność. » Smoleńska elegia » Smoleńska pastorałka » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska? » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » Smoleńska droga podejścia » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Kto wymazał połączenia ze Smoleńska? » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Piszemy do Komisji Europejskiej ws. Smoleńska » Katastrofa smoleńska i zacieranie śladów? » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » ROZMOWA Z KONTROLEREM LOTU ZE SMOLEŃSKA » NIK obciąża Arabskiego za katastrofę smoleńską » Kontroler lotów ze Smoleńska: czy kogoś się boi? » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » MSZ przekazało rodzinom tablicę ze Smoleńska » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » INTERPELACJA WS. SMOLEŃSKA, ODPOWIEDŹ WE WRZEŚNIU » ABW: Nie przetrzymywaliśmy materiałów dotyczących Smoleńska » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna uważa, że powołanie zespołu parlamentarnego ds. zbadania katastrofy smoleńskiej to zły pomysł. Ośmiesza tę sprawę – ocenił Schetyna w rozmowie z dziennikarzami.

Pierwsze posiedzenie, zainicjowanego przez polityków PiS, parlamentarnego zespołu – którym pokieruje poseł Antoni Macierewicz – odbyło się we wtorek.

Zasiadają w nim wyłącznie posłowie PiS. Przedmiotem prac zespołu mają być wydarzenia, które poprzedziły katastrofę pod Smoleńskiem, jej przebieg, a także procedury i działania, które nastąpiły po katastrofie.

- To niepotrzebny, zły pomysł degradujący sprawę i jej powagę – ocenił marszałek Sejmu.

Jak zaznaczył, sprawa katastrofy smoleńskiej jest wyjaśniana przez prokuraturę, a ”opinia publiczna ma prawo wiedzieć, na jakim etapie jest postępowanie”. – Ale robienie zespołu parlamentarnego, który niewiele może, degraduje sprawę i niepotrzebnie wprowadza politykę – uważa.

Zdaniem Schetyny, “niepotrzebnie PiS ośmiesza tę sprawę i pokazuje, jak mało znaczy ta katastrofa i jej skutki”. – Nie pomagają rozwiązać sprawy i dojść do prawdziwych przyczyn katastrofy – mówił Schetyna.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 4
tagi: , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Magdalenka :

  To niepotrzebny, zły pomysł degradujący sprawę i jej powagę – ocenił marszałek Sejmu.

  co by PIS nie zrobił to i tak będzie źle…a wszechwładne PO zawsze ma rację….czyzby tyłki się zaczęły palić,a nuż coś znajdą…..

  Popieram p.Macierewicza w 100%

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • greg65 :

  Grzegorz Schetyna to POlityk ktory boi sie wlasnego cienia. On wydaje sie byc czlowiekiem bez “jaj”. Teraz ostatnio bardzo pobladl i jego oczy sa bardzo czyms zmartwione i wogole jakis taki dziwny on jest od 10 Kwietnia (moze jakies koszmary nocne mu dokuczaja albo duchy znad Smolenska po nocach mu sie snia??).
  Opinie Schetyny na temat komisji dla mnie sa gowno warte i mozna je wrzucic do sedesu.
  Czemu Pan Macierewicz Likwidator W.S.I jest tak nielubiany? Odpowiedz bardzo prosta- On wlasnie reprezentuje ten Ruch Patriotyczny ktory w 1992 chcial oczyscic Polske z agentow ruskich, donosicieli o ksywie TW(Tajny Wspolpracownik SB) i innych zlodzieji ktorzy dzisiaj maja duzy wplyw na caloksztalt POlityki panstwa polskiego.
  POlikot jest wyslanikiem Tuska i innego Zla Wrodzonego po to zeby przeszkadzac w pracach komisji i osmieszac to gremie.
  Prosze zauwazyc jak stacja telewizyjna TVN promuje tego blazna Z Bilgoraja.Jest w tym cel zamierzony po to zeby Polacy a zwlaszcza mlodziez byli zdezorientowani wlasciwym sednem sprawy.
  Moze wreszcze znajdzie sie jakis Posel i jednym prawym sierpowym da mu popalic za jego bezczelne zachowanie!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Brawo greg65,mądrze piszesz:)
  Przerażające jest to do czego się posuwa wszechwładza…jak wpływają na mózgi ludzi,a najlepsze to ze innym zarzucają manipulowanie społeczeństwem…ale cóż grunt to do celu…..nawet po trupach.
  Dokąd idziesz Polsko:(

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • joanna :

  Jak normalni ludzie mogą słuchać wystąpień tego błazna.Moim zdaniem prowokuje i ciągle robi szum ,żeby tamci mogli w spokoju działać i tuszować.Cała komisja to dla mnie odważni i prawi ludzie w obliczu tych dziwnych wypadków i samobójstw.My jako społeczeństwo powinniśmy wkrótce wyjść na ulicę i protestować przeciwko temu bezprawiu na jakie PO sobie pozwala.Ciągle myślę,że wybory były zmanipulowane bo nie wierzę ,że w Polsce mamy tylu ciemnych.Cieszę się natomiast z tych,którzy jasno widzą.Zobaczcie film na stronie http://www.wolnapolska.pl ostateczne rozwiązanie kwestii smoleńskiej.Przerażające

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  “Uderz w stół, a nożyce się odezwą” – obserwujemy to nieustannie od 10 kwietnia, a źródło nieopanowanego wrzasku w związku z “katastrofą” jest zawsze to samo.

  Ledwo powstał zespół parlamentarny ds “Smoleńska”, a rzucono się na Macierewicza (akcja POdlo-gwniano-tvn na uslugach “wladzy”), który miał największy wgląd w służby WSI, przypisując rzekomo przegrane procesy – w rzeczywistości były to procesy wygrane, o których mowa m.in. na niezaleznej

  Wśród wielu wygranych procesów, z przyczyn oczywistych, był ten z Mariuszem Walterem, który stworzył właśnie TVN (celujacy w oczernianiu, jak mówi m.in. małżonka gen. BLASIKA) Jeśli ktoś chce wiedzieć, skąd wziął się taki TVN, niechaj podąży choćby śladem Bronka po najmniejszej linii oporu i zerknie do WIKIPEDII …:D

  Haslo Mariusz Walter:

  “W latach 1967–1983 był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[2][1].

  W lutym 1983 był rekomendowany przez Jerzego Urbana na stanowisko głównego konsultanta w planowanym zespole propagandowym, mającym poprawić wizerunek służb: SB, MO, ZOMO[3]. Koncepcja utworzenia zespołu ds “czarnej propagandy” została odrzucona przez Gen. Kiszczaka.

  W 1983 założył z Janem Wejchertem holding ITI (International Trading and Investment). Firma otrzymała koncesję od władz PRL na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i dystrybucję filmów na kasetach video w Polsce. (…)”

  Tutaj zacytuję wspomniany artykuł o wygranych procesach Macierewicza na dowód oczywistych klamstw niePOlskich “mediow”:

  Antoni Macierewicz (PiS), były szef komisji weryfikacyjnej WSI, od początku lipca wygrał dwie sprawy sądowe – z TVN oraz z Waldemarem Żakiem, szefem wywiadu WSI. Od momentu opublikowania „Raportu z weryfikacji WSI” Macierewicz wygrał blisko 20 spraw, które wytoczyły mu osoby umieszczone w „Raporcie”.

  W poniedziałek 12 lipca 2010 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo o ochronę dóbr osobistych skierowane przez Waldemara Żaka, byłego szefa wywiadu Wojskowych Służb Informacyjnych, przeciwko Antoniemu Macierewiczowi i ministrowi obrony narodowej.

  Pozew został skierowany do sądu w kwietniu 2007 r., po opublikowaniu Raportu o nieprawidłowościach w WSI, w którym znalazło się nazwisko Żaka (w rozdziałach „Penetracja rosyjska: zagrożenia dla wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa”, “Ingerencja WSI na rynku paliwo-energetycznym oraz „Operacja ZEN”).

  Sędzia Tomasz Gal w ustnym uzasadnieniu stwierdził, że działania ówczesnego Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej nie mogą być uznane za działania bezprawne, ponieważ sporządzenie i publikacja „Raportu” była działaniem na podstawie ustawy. Nie można więc mówić o bezprawnym naruszeniu dóbr osobistych, skoro pozwany (czyli Antoni Macierewicz) wykonywał prawo. Waldemar Żak, na którym ciążyło udowodnienie nieprawdy, nie zdołał podważyć prawdziwości „Raportu”.

  Z kolei 5 lipca Sąd Najwyższy oddalił kasację telewizji TVN przeciwko Antoniemu Macierewiczowi. Spółka żądała od Macierewicza przeprosin i wpłaty 100 tys. zł na cel społeczny.

  Przedmiotem sprawy był wywiad Macierewicza dla „Rzeczpospolitej” z 2008 r., w którym polityk PiS stwierdził m.in., że prywatne telewizje „bogacą się, czerpiąc z państwowej kasy, ale nie wypełniają podjętych zobowiązań”. Mówił też, że szef MON Bogdan Klich „przedwcześnie zawarł ugodę z ITI” w procesie, który współwłaściciele ITI (większościowego udziałowca telewizji TVN) wytoczyli MON za stwierdzenia raportu z weryfikacji WSI na ich temat. ITI przegrała z Macierewiczem proces wytoczony mu za raport. W ujawnionym w lutym 2007 r. przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego raporcie autorstwa A. Macierewicza napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL „podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej”. Celem powołania tego rodzaju firmy „miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie”. W raporcie podano, że związany z wywiadem wojskowym dyrektor generalny FOZZ Grzegorz Żemek miał pod koniec lat 80. podjąć na zlecenie wywiadu rozmowy w tej sprawie z firmą ITI i reprezentującymi ją Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem.

  W czerwcu 2008 r. Klich przeprosił Wejcherta, Waltera i grupę ITI za zamieszczenie w raporcie „nieuprawnionych, krzywdzących i podważających wiarygodność biznesową” informacji, iż współpracowali oni z wojskowymi służbami PRL. Był to wynik ugody zawartej w procesach wytoczonych przez nich MON za raport.

  Macierewicz nazwał to zmową i działaniem na szkodę Skarbu Państwa i MON. Wtedy szef MON wstrzymał zapowiadane przeprosiny innych osób z raportu.

  W styczniu 2010 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł prawomocnie, że Macierewicz nie musi przepraszać za swe słowa o związkach ITI i Wejcherta z wojskowymi służbami PRL. Utrzymując wyrok I instancji z kwietnia 2008 r., SA uznał, że Macierewicz działał w granicach prawa jako urzędnik państwowy. Wcześniej prawomocnie oddalono powództwo ITI.

  Dotychczas Antoni Macierewicz wygrał blisko 20 procesów wytoczonych mu w związku z publikacją „Raportu”, m.in. z właścicielem telewizji Polsat Zygmuntem Solorzem–Żakiem, dziennikarzem Edwardem Mikołajczykiem, Piotrem Niemczykiem, wspomnianą telewizją TVN i koncernem medialnym ITI.

  (dk, niezalezna.pl)

  http://niezalezna.pl/article/show/id/36875

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • greg65 :

  MIK–>super komentarz!Gratuluje.
  Oby wiecej takich Polakow jak Ty bylo nad Wisla!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  i vice versa, Greg.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  greg65 uwielbiam konkrety – Twój komentarz jest bardzo trafiony.
  Widać (niestety) jak młodzież się miota w tym wszystkim. Niestety TVN to jedna z główniejszych stacji TV w Polsce. Tych, którzy już przesiąknęli ich propagandą łatwo rozpoznać po chamstwie.

  Magdalenka – “Dokąd idziesz Polsko” – nasza Polska stoi na rozstaju dróg, a ludzie źli chcą ją zwieść na manowce… :(

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters