Smoleńsk: Dziewiętnaście minut po 8.41

Publikacja w serwisie: 26 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Gdzie był Tupolew przez 30 minut? » Katastrofa prezydenckiego samolotu 10 minut wcześniej niż przypuszczano? » Funcjonariusz BOR: Przyjechaliśmy na miejsce kilka minut po katastrofie » Tłumaczenie filmu z pierwszych minut po katastrofie samolotu prezydenckiego » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Smoleńsk w cieniu skorumpowanego MAK » Sejm nie może nie pytać o Smoleńsk » SMOLEŃSK: ZNIKAJĄCE ZDJĘCIA SATELITARNE » SMOLEŃSK 10/4/10 – PRÓBA PODSUMOWANIA NA DZIEŃ 26.06.2010 » W jakim stanie i miejscu znajdował się kokpit Tu-154 po katastrofie 10 kwietnia ub.r. na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj? » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » Smoleńsk w Kongresie USA » Smoleńsk. Przyczynek do tragedii. » SMOLEŃSK 10.04.2010 – PAMIĘTAMY! » Smoleńsk: niewygodne fakty » Smoleńsk – tło długofalowej strategii (1) » Questions regarding Smolensk air crash » Hiszpania w nagrodę za Smoleńsk » Smoleńsk. La teoria di un complotto » Smoleńsk – nowe fakty » Smoleńsk w wersji niedociekliwej » Turowski – Jakimiszyn – Smoleńsk » Smoleńsk – zaniedbania i przyczyny » Co ma Smoleńsk do wyborów prezydenckich? » GAZPROM – wybory – Smoleńsk » Facebook vs. Smolensk-2010.pl » Smoleńsk to morderstwo z premedytacją? » Smoleńsk. Historia amatorskiego wideo » “Smoleńsk fiction” polskich prokuratorów » Smoleńsk: Pasażerowie Tu-154 powinni przeżyć » Smoleńsk: ekspertyzy “obiektów biologicznych” » Smoleńsk, Krakowskie Przedmieście, Łódź » Smoleńsk: wawelska tablica gotowa » Smoleńsk nie miał danych o przylocie Tu-154? » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » Tęsknimy! Ku pamięci Załogi TU-154 – Smolensk 10.04.2010 » Smoleńsk: Za pięć dwunasta – E. Klich ma pytania. » SMOLEŃSK: NOWY ŚWIADEK, NOWE FAKTY » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Smoleńsk: wersje alternatywne i teorie spiskowe » Smoleńsk – hipoteza zamachu – argumenty w pigułce V2 » Smoleńsk – to mógł być zamach – argumenty w pigułce » Smoleńsk: Hipoteza nr 4. / Nigdy nie uwierzę, że to zrobili Rosjanie. » Amatorski film z miejsca katastrofy – Smoleńsk 10.04.2010. » APEL ANDRZEJA MELAKA KATASTROFA SMOLEŃSK 2010 » SMOLEŃSK: ROSJANIE NISZCZYLI ZAWARTOŚĆ APARATÓW OFIAR » Arabski: Atakują mnie za Smoleńsk, bo tylko ja żyję » Di nuovo le manipolazioni intorno alla catastrofe di Smoleńsk. » [ENGLISH] Smolensk 2010 – PLANE CRASH RESUME » An amateur video from Smoleńsk – an analysis and audio transcription » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Co najmniej jedna z ofiar katastrofy smoleńskiej zmarła od 10 do 19 minut po zderzeniu tupolewa z ziemią. Tak przynajmniej wynika z formalnej rosyjskiej dokumentacji medycznej. W akcie zgonu co najmniej jednego z pasażerów, do którego dotarł “Nasz Dziennik”, widnieje godzina 8.50-9.00 czasu polskiego

Ze stenogramu moskiewskiego MAK wynika, że katastrofa polskiego tupolewa na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj, w której nikt nie przeżył, nastąpiła o 8.41 czasu polskiego. Odgłos zderzenia z masywem leśnym stenogram MAK określa na 8.40, cały zapis urywa się o 8.41.05,4. Z raportu komitetu wynika, że sekundę później nastąpiło rozerwanie kadłuba polskiego Tu-154M z 96 najważniejszymi osobami w państwie. Tymczasem w dokumentacji medycznej sporządzanej przez rosyjskich patomorfologów czas zgonu co najmniej jednej ofiary określony jest na godz. 8.50 do 9.00 czasu polskiego. Co działo się w tym czasie – przez 19 minut? Kłamie MAK czy rosyjscy lekarze sądowi? Ale jeśli godzina zgonu została określona prawidłowo, to znaczy, że pasażer przeżył zderzenie z ziemią i zmarł po 19 minutach, nie doczekawszy pomocy ratowników? Ewa Błasik, żona gen. Andrzeja Błasika, dowódcy Sił Powietrznych RP, powiedziała w rozmowie z “Naszym Dziennikiem”, że czas na zegarku jej męża zatrzymał się na godz. 8.38.
Anna Ambroziak

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100726&typ=po&id=po13.txt

26 lipca 2010

Oceń artykuł:
(4.60)
głosów: 5
tagi: , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • anna :

  Proszę, nie dajmy się zwariować. Protokół określający przypuszczalną godzinę zgonu został sporządzony w czasie, gdy obowiązującą godziną katastrofy była godz. 8:56. Żaden lekarz nie jest w stanie stwierdzić faktycznej godziny śmierci z dokładnością do minuty, lub nawet 5 minut, czy kwadransa. Określanie godziny zgonu po temperaturze zwłok, w miejscu ich odnalezienia, jeśli poddane były działaniu czynników zewnętrznych również obarczone jest błędem-dodatkowe źródło ciepła, lub niska temperatura zakłócają proces naturalnego stygnięcia ciała po śmierci.
  Biorąc pod uwagę ów pierwszy, oficjalnie podany czas katastrofy, czas zgonu, o którym mówi autorka artykułu, to jest godzina 8:50 – 9:00 czasu polskiego jest jak najbardziej realny i nie ma sie tu do czego przyczepić.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • tez Piotr :

  Ja tez nie interpretowalbym tej godziny zgonu doslownie
  ale:
  w swietle wlasnie tego co napisala Anna i zakladajac ze byl to zamach sygnalem dla mnie bylby MOTYW dla ktorego lekarz wypisujacy godzine zgonu napisal wlasnie te godzine; jezeli chcial przekazac jakas wiadomosc to niewiele mogl ale przez podanie wyraznie pozniejszej godziny mogl niepostrzezenie przekazac innym informacje ze byl swiadom tegoz/zamachu i wie o pozniejszym zgonie jakichs ofiar (niekoniecznie tej ktorej zgonu to dotyczylo).
  Podobnie – jako zakamuflowane ostrzezenie dla polskiego pilota – możnaby interpretowac zdanie smoleńskiego kontrolera lotow “a na wojskowym lotnisku ladowaliście?” (w koncowej czesci stenogramow MAK) ktorego celu/sensu nikt pozniej nie mogl zrozumiec.
  W/w uwagi opieram na wierze ze postronni rosyjscy swiadkowie tej tragedii probowali pomoc ofiarom na tyle na ile mogli. Dowodem jest chocby wrzucenie filmu Andreja Mendreja na youtube, czego zapewne dla slawy nie robil, prawda?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters