CZY KTOŚ PRZEŻYŁ MOMENT KATASTROFY?

Publikacja w serwisie: 27 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Nie widziałem, by ktoś strzelał do ofiar katastrofy » Wstrząsająca “relacja” strażaka z katastrofy Tu-154M – od razu było jasne, że nikt nie przeżył. » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » NIKT NIE PRZEŻYŁ » Ktoś mógł przeżyć katastrofę? Kto i dlaczego strzelał? » Katastrofa samolotu prezydenta. Nikt nie przeżył » Ktoś powinien dać odpowiedź na pytania, które nie padły na konferencji MAK » RZECZNIK RZĄDU: “Dlaczego w zderzeniu z brzozą odpadło skrzydło Tu-154M? – Bo ktoś je nadpiłował.” » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » MILLER: “Ja z reguły nie komentuję wiadomości, które są wyssane z palca; z niesmakiem przeczytałem, że ktoś będzie przetrzymywał raport na okres powyborczy, i to jest cały mój komentarz” » Do katastrofy nie mogło dojść bez udziału osób trzecich. » Zdjęcia z katastrofy » Mapa katastrofy Tu-154 » PiS ma zespół ds. katastrofy smoleńskiej » Zdjęcia z miejsca katastrofy Tu-154 » Przyczyny katastrofy samolotu tu-154 » Kolejna rocznica katastrofy » Ił-76 i godzina katastrofy w Smoleńsku » Mogli uniknąć katastrofy Tu-154 » Satelitarne zdjęcie katastrofy Tu-154 » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » Mam wrażenie, że mataczą ws. katastrofy smoleńskiej » Telefony dla rodzin ofiar katastrofy » Raport MAK: bezpośrednie przyczyny katastrofy » Kolejne materiały w sprawie katastrofy » Rodziny ofiar w miejscu katastrofy » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » Pierwsza ugoda ws. katastrofy smoleńskiej » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » “Nie ma jedynej przyczyny katastrofy smoleńskiej” » Satelitarne zdjęcie z miejsca katastrofy » Rosja: to my jesteśmy winni katastrofy » Prokuratura: 4 wersje przyczyn katastrofy » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » UK: protest ws hołdu dla ofiar katastrofy » Pierwsze pogrzeby ofiar katastrofy Tu-154 » “Nieznane fakty ws. katastrofy smoleńskiej” » Komisja ds. katastrofy działa bezprawnie? » PETYCJA DO KONGRESU USA WS. KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM » Premier współwinny katastrofy smoleńskiej » Są kolejni winni smoleńskiej katastrofy » MAK: W raporcie 72 wnioski o przyczynach katastrofy » Bez czarnych skrzynek nie wyjaśnimy tej katastrofy » “Przeszukajmy ponownie miejsce katastrofy” » Akta katastrofy NIE MUSZĄ być tajne » 96 ofiar katastrofy, 320 protokołów sekcji » Armenia: nabożeństwo żałobne za ofiary katastrofy » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Dzisiaj pożegnamy osiem ofiar katastrofy » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W akcie zgonu co najmniej jednej z ofiar katastrofy W Smoleńsku widnieje godzina 8.50-9.00 czasu polskiego – pisze “Nasz Dziennik”. Wynikałoby stąd, że jedna z ofiar katastrofy smoleńskiej zmarła od 10 do 19 minut po zderzeniu tupolewa z ziemią. Potwierdza to niepokojące informacje “Gazety Polskiej”.

Ze stenogramu moskiewskiego MAK wynika, że katastrofa polskiego tupolewa na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj, w której nikt nie przeżył, nastąpiła o 8.41 czasu polskiego. Tymczasem w dokumentacji medycznej sporządzanej przez rosyjskich patomorfologów czas zgonu co najmniej jednej ofiary określony jest na godz. 8.50 do 9.00 czasu polskiego.

Co działo się w tym czasie – przez 19 minut? Kłamie MAK czy rosyjscy lekarze sądowi? Ale jeśli godzina zgonu została określona prawidłowo, to znaczy, że pasażer przeżył zderzenie z ziemią i zmarł po 19 minutach, nie doczekawszy pomocy ratowników? - pyta “Nasz Dziennik”.

Według niepotwierdzonych informacji, jakie już w maju dotarły do „Gazety Polskiej” od osoby, która była na miejscu tragedii i potem rozmawiała z rodzinami ofiar, przynajmniej jeden z pasażerów chwilę po katastrofie jeszcze żył i zaraz po rozbiciu się maszyny wykonał lub próbował wykonać połączenie telefoniczne (więcej szczegółów w najbliższym wydaniu papierowym “GP”). Nie udało nam się tego oficjalnie potwierdzić, dlatego dotąd o tym nie pisaliśmy.
Obecnie sprawą połączeń telefonicznych pasażerów Tu-154 z osobami spoza samolotu zajmuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, więc, jeśli nie była to informacja fałszywa, może pomóc ABW w wyjaśnieniu okoliczności katastrofy.

Leszek Misiak
Grzegorz Wierzchołowski

http://niezalezna.pl/article/show/id/37006

26 lipca 2010

nadesłane przez: Mik

Oceń artykuł:
(4.00)
głosów: 4
tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters