Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej

Publikacja w serwisie: 27 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Sławomira Skrzypka pożegnał Jarosław Kaczyński » Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Jarosław Kaczyński nad trumną brata » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » Wniosek o przesłuchanie Bronisława K. » Prokuratura powinna wnioskować o przesłuchanie Putina » Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej » Ekspertyza ws. Wassermanna już w prokuraturze » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Tusk kłamał w prokuraturze » Jest zielone światło dla likwidacji Prokuratury Wojskowej » Dane o pogodzie przygotowywane są w odległej o 320 kilometrów jednostce wojskowej w Twerze » Rosjanie nie przekażą polskiej prokuraturze oryginałów czarnych skrzynek » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Prokurator Marek Pasionek odwołał się decyzji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej » Komitet Śledczy przy Prokuraturze Generalnej FR kontynuuje szopkę pojednania » Jest wniosek o przesłuchanie Tuska » Poważniejszy problem to przesłuchanie Klicha » Lech Kaczyński – Akt zgonu nr 923 » Czy Lech Kaczyński ma krew na rękach? » LECH KACZYŃSKI W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE » Kaczyński: akcja policji to fortel » PREZYDENT LITWY: KACZYŃSKI NIE ROZKAZYWAŁ PILOTOM » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » Prokuratorzy Karol Kopczyk i Jarosław Sej jadą do Moskwy » Jarosław Olechowski, dziennikarz TVP Info Czułem zapach paliwa lotniczego » Background about Kaczynski activity » Kaczyński wczoraj i dziś » “Źródłem decyzji był Kaczyński” » Nie ustają protesty. “Kaczyński na Powązki” » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Genitalia tak, Kaczyński nie – Mirosław Kokoszkiewicz » L. Kaczyński w Gruzji: jesteśmy tu po to, by walczyć » Robert Pazik kontra śp. Lech Kaczyński » L’omicidio di Kaczyński é nello stile di Piutin » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » [English] Romanian Global News: Both Brothers Kaczyński Were to Die » Lecha Kaczyńskiego identyfikowano w obskurnej budzie » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prezes Prawa i Sprawiedliwości złożył zeznania w sprawie smoleńskiej katastrofy, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. W Wojskowej Prokuraturze Okręgowej Jarosław Kaczyński był przesłuchiwany w charakterze świadka.

Kaczyński przyjechał przed godziną 10.00. Wyszedł tuż po 13.00. – To było przesłuchanie, jakiego można było się spodziewać – powiedział dziennikarzom po wyjściu z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak dodał, „nic podczas przesłuchania, ani trudnego, ani niezwykłego, się nie zdarzyło”. Nie chciał udzielać innych informacji na temat złożonych zeznań.

Poza polską prokuraturą śledztwo w sprawie katastrofy prowadzi też prokuratura rosyjska, dlatego w ramach wtorkowego przesłuchania był realizowany także rosyjski wniosek o pomoc prawną, a pytania zadawano na potrzeby obu postępowań.

Przesłuchanie Kaczyńskiego to kolejne przesłuchanie bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej. Do tej pory śledczy przesłuchali już m.in. syna senator Janiny Fetlińskiej, brata prezydenckiego tłumacza Aleksandra Fedorowicza oraz wdowę po pośle PiS Przemysławie Gosiewskim.

Zdaniem pełnomocnika sześciu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, mecenasa Rafała Rogalskiego, Jarosław Kaczyński miał dużo do powiedzenia zarówno o tym, co działo się w trakcie przygotowań do wizyty prezydenta w Smoleńsku jak też po katastrofie.

Przed przesłuchaniem Rogalski mówił, że śledczy będą zapewne pytać między innymi o przebieg rozmowy Jarosława z bratem – ś.p. Lechem Kaczyńskim. – Ja już znam przebieg tej rozmowy i z pewnością będzie to istotne dla całej sprawy – powiedział mecenas.

http://www.tvp.info/informacje/polska/jkaczynski-o-ostatniej-rozmowie-z-bratem/2228838

27 lipca 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters