Prokurator Andrzej Seremet na konferencji prasowej: Przybyło nowych słów ważnych dla śledztwa

Publikacja w serwisie: 27 July 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Stenogram konferencji prasowej MAK z 19.05.2010 » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » Andrzej Seremet: To mógł być zamach » Kropka Nad I: Andrzej Seremet (08.07.2010) » Andrzej Seremet: Nie ma pewności, że w Tu-154M rzeczywiście padła komenda “odchodzimy” » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » Andrzej Seremet zaproponował uzupełnienie przepisów konwencji chicagowskiej » Seremet odrzucił zażalenie Pasionka ws. odsunięcia go od smoleńskiego śledztwa » Polacy znają kilkanaście słów więcej z czarnych skrzynek » Prokurator otrzyma w Moskwie 11 tomów akt » Jak nie kupiono nowych samolotów… » Prokurator generalny: Udało się wydobyć 87 z 96 ciał, odnaleziono trzecią czarną skrzynkę » Tajne porozumienie z Rosją? Seremet zaprzecza » MACIEREWICZ O KONFERENCJI PROKURATORÓW » Seremet i Komorowski zabierają się za IPN » Seremet wspiera ruskie kłamstwa ?! » MACIEREWICZ O ROSYJSKIEJ KONFERENCJI » Seremet: Eksperyment z drugim tupolewem w ciągu trzech tygodni » Seremet: Dotąd nie natrafiono na kadr z nagraną rozmową Błasika i Protasiuka » Jesteśmy zdziwieni i poważnie zaniepokojeni przebiegiem śledztwa… » Ktoś powinien dać odpowiedź na pytania, które nie padły na konferencji MAK » Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w obliczu katastrofy samolotu prezydenckiego » Prokurator Putina » Prokurator Jarosław Sej, służba z ojca na syna » Prokurator Rzepa: Monitorowaliśmy pracę rosyjskich śledczych » Prokurator wojskowy: W Moskwie nie mieliśmy żadnych problemów » “Dear Andrzej, what we can do together?” Halicki 10 kwietnia miał telefon z Rosji » Andrzej Melak “Przemówienie premiera to obrona przez atak” » “Gazeta Wyborcza” – Prokurator Pasionek mógł ujawnić tajemnicę służbową » Prokuratura wyklucza, by Tu-154M w chwili katastrofy w Smoleńsku pilotował gen. Andrzej Błasik » Prokurator Marek Pasionek odwołał się decyzji szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej » Kwiatkowski, Seremet i Parulski lecą do Moskwy » Niewygodne śledztwa » SEREMET: Katastrofa zbliżyła nas do siebie i skazała na bliską współpracę » Seremet: Spotkanie w Komitecie “owocne”. Nie potrafię podać daty sprowadzenia wraku samolotu. » Prof. Andrzej Nowak: Tylko całkowite odrzucenie tego raportu, bez żadnej z nim polemiki, jest jedynym sensownym i właściwym działaniem » Koniec śledztwa ws. BOR » Oddanie śledztwa to upokorzenie » Odsunięty od smoleńskiego śledztwa » Remont w trakcie śledztwa » Domagamy się rzetelnego śledztwa » Szef MON zapoznał się z przebiegiem śledztwa » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » Rozmontowywanie każdego z elementów śledztwa » List do Rosjan z zastrzeżeniami co do śledztwa » Kalendarium polskiego śledztwa smoleńskiego » Zawalczą o gwarancje skutecznego śledztwa » Wdowa po J. Kurtyce: to mistyfikacja śledztwa » Ujawniamy zeznania ze śledztwa smoleńskiego » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

– Biegłym badającym stenogramy z kokpitu Tu-154M, udało się odczytać kilkadziesiąt słów, z których część będzie miała poważne znaczenie dla śledztwa – powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej prokurator generalny Andrzej Seremet.

Andrzej Seremet co dwa tygodnie będzie informować o postępach w śledztwie (fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)

Andrzej Seremet poinformował podczas briefingu poświęconemu katastrofie prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku, że co dwa tygodnie będą organizowane konferencje prasowe prokuratury wojskowej, na których podawane będą wszystkie nowe informacje dotyczące śledztwa.

Zapowiedział, że w środę spotka się z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej. Spotkanie poświęcone będzie wynikom śledztwa i przedstawieniu uprawnień jakie przysługują rodzinom.

Seremet dodał, że ma nadzieję, że uda się wyjaśnić wszystkie nieporozumienia jakie zachodzą między rodzinami ofiar a prokuraturą. Jednocześnie podziękował tym wszystkim, którzy publicznie mówiły o zaufaniu do prokuratury.

Szczegółów na temat zapisów odcyfrowanych przez polskich ekspertów Seremet jednak nie ujawnił. Zapewnił natomiast, że będzie sugerował śledczym ujawnienie całości tego materiału po zakończeniu prac, to jest prawdopodobnie w październiku.

Poinformował także, że do tej pory zgromadzono 40 tomów akt, w tym 6 niejawnych, zaś kolejnych 10 ma przyjechać z Rosji w sierpniu. Zeznania złożyło 204 świadków, w tym Jarosław Kaczyński, a prokuratorzy planują przesłuchanie stu osób „w związku z wątkiem wylotu samolotu prezydenckiego”.

Naczelny Prokurator Wojskowy planuje wyjazd do Rosji w sierpniu, Andrzej Seremet ma udać się tam w październiku.

http://www.tvp.info/informacje/polska/przybylo-nowych-slow-waznych-dla-sledztwa/2229686

27 lipca 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • greg65 :

  Przeciez te stenogramy nie stanowia zadnego znaczenia w tym sledztwie!
  Czarne skrzynki–gdzie sa czarne skrzynki?? Pan Naczelny “PREKURATOR” chybva sobie jaja robi z Nas Polakow!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • greg65 :

  Oto kometarz jednego z dociekliwych Polakow z portalu INTERIA- warto go przeczytac:

  Czy dzień przed katastrofą była zakrapiana impreza u Paligłupa i Gajowego z Cudakiem?
  Czy start samolotu opóźnił Arabski zmieniając samolot?
  Czy Komorowski napisał orędzie i zamieścił je w internecie jeszcze przed katastrofą?
  Czy Komorowski przejął władzę bezprawnie bez stwierdzenia zgonu prezydenta, skąd wiedział, że prezydent nie zyje skoro podano że 3 osoby przeżyły?
  Czy Arabski celowo opóźnił godzinę startu?
  Czy Arabski konsultował to z Tuskiem?
  Czy Premier rozmawiał z Putinem przed lądowaniem?
  Czy w kokpicie były osoby postronne m.in. jasnowidz Bolek z Gdańska?
  Czy kontrolerzy w Smoleńsku byli pijani i kierował nimi człowiek Putina?
  Czy piloci
  tajemniczego IŁ 76 wykonywali misję terrorystyczną?
  Czy kontrolerzy uciekli z wieży?
  Czy piloci rosyjskiego IŁ-a, z lotniska w Smoleńsku, wykonali manewry utrudniające lądowanie prezydenckiego TU?
  Czy pilot powiedział, “jak nie wylądujemy, to się zabijemy”?
  Czy piloci zostali wprowadzeni w błąd przez kontrolerów którzy podali im nieprawidłowe dane?
  Czy podczas lotu do Smoleńska były naciski Tuska na Arabskiego?
  Czy Arabski świadomie utrudniał i uniemożliwiał loty prezydentowi?
  Czy Tusk nagrodził medalem pilota który próbował uniemożliwić prezydentowi lot w celu ratowania Gruzji?

  Czy kancelaria premiera wydała świadomie uniemożliwiła przetarg i kupno nowych samolotów?

  Czy POszczaje są rekordzistami świata w ilości kłamstw i oszczerstwa?
  Czy Sawicka ma proces o płatna korupcję?
  Czy Komorowski kłami twierdząc że nie kolaboruje z WSI

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters