GENERAŁ NKWD UHONOROWANY W MOSKWIE – Mordował Polaków, zabił 50 tysięcy osób – dostał pomnik

Publikacja w serwisie: 02 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » Putin dostał Nobla » MAK dostał koncesję na “słuszną interpretację” » MAK dostał od Samary 25 milionów dolarów » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » Płk Klich dostał dokumenty dotyczące kontrolerów » Pomnik, ale bez wraku » Minister odsłuchał nagrania, bo dostał taką propozycję » Białystok ma pomnik smoleński » POMNIK OFIAR SMOLEŃSKA… NA WĘGRZECH » “Pomnik postawiony w wyniku nie kalkulacji” – Komorowski » Kłopoty zaczęły się w Moskwie » Akta będą, ale w Moskwie » Prokurator otrzyma w Moskwie 11 tomów akt » Co jeszcze podpisał Miller w Moskwie? » Książka pokładowa została w Moskwie » Ambasada w Moskwie tonie w kwiatach » Co zaniedbali polscy prokuratorzy w Moskwie » Dziennikarze “Naszego Dziennika” zatrzymani w Moskwie » Prokurator wojskowy: W Moskwie nie mieliśmy żadnych problemów » Trzej eksperci dołączyli do polskiej grupy badawczej w Moskwie » Polscy biegli będą pracować w Moskwie dłużej, niż planowano » Naczelnik Biura Ekspertyz Medycyny Sądowej w Moskwie: “Po co określać godzinę śmierci?” » Minęły prawie dwa lata, a broń poległych funkcjonariuszy BOR wciąż jest w Moskwie » Tablica połączy Polaków? » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » Premier Tusk oszukuje Polaków » Michnik skarży się Rosjanom na Polaków » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Pomoc konsularna dla Polaków w Smoleńsku » W pielgrzymce do Smoleńska weźmie udział 175 osób » Bronisław Komorowski wygłosił orędzie do Polaków » Rosjanie piszą do Polaków, Polacy – do Rosjan » Katastrofa pod Smoleńskiem. Wina Rosjan czy Polaków? » Anonsowane z wielkim szumem przez polską prokuraturę protokoły sekcji zwłok zostały jednak w Moskwie » Do katastrofy nie mogło dojść bez udziału osób trzecich. » Lista osób, które były na pokładzie rządowego Tu-154 » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » Katastrofa United Airlines lot 232 w Sioux City (112) – Ocalało 184 osób. » Julia Łatynina: “Rosyjskie ustalenia ws. katastrofy to policzek dla Polaków” » w ręce prywatnych osób trafiło wiele kawałków prezydenckiej maszyny » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Prawdopodobnie 20 osób poniosło śmierć w wypadku z udziałem rosyjskiego ministra » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » [Kłamstwa MAK] Pijany generał » Kim jest Generał Cieniuch ? » Generał Anodina melduje » Generał Czaban odchodzi z wojska » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
Generałowi NKWD Wasilijowi Błochinowi, głównemu katowi Józefa Stalina, wystawiono nowy pomnik na Cmentarzu Dońskim w Moskwie. Niedaleko jego grobu spoczywają prochy tysięcy zamordowanych więźniów politycznych. Błochnin brał udział w organizacji egzekucji polskich oficerów w katyńskich lasach.

Na okazałej płycie nagrobnej z czarnego marmuru wykuto wizerunki Błochina (w generalskim mundurze) i jego żony Natalii. W prawym górnym rogu umieszczono prawosławny krzyż. U podstawy płyty widnieje napis: “Wieczna pamięć”.

Generał NKWD Wasilij Błochin

Ponure zestawienie

Cmentarz Doński to stara nekropolia w centrum stolicy Rosji. Pochowanych jest ok. 8-10 tys. ofiar stalinowskiego terroru jeszcze z lat 30. W 1927 roku uruchomiono tam pierwsze w Związku Radzieckim krematorium. Zostało urządzone w przycmentarnej cerkwi.

Od początku lat 30 kremowano tam zwłoki osób rozstrzelanych przez NKWD oraz więźniów, którzy zmarli w więzieniach. Prochy wsypywano co najmniej do trzech dołów. Nie zachowały się – a przynajmniej nie są publicznie znane – żadne spisy.

Właśnie nieopodal tych zbiorowych grobów znajduje się zadbana mogiła Błochina. To on jako 45-letni major NKWD kierował egzekucją polskich jeńców w Kalininie (obecnie – Twerze). Osobiście zastrzelił tam wielu Polaków.

Niegodny towarzysz

Na Cmentarzu Dońskim znajdują się również symboliczne groby ostatniego dowódcy Armii Krajowej, generała Leopolda Okulickiego “Niedźwiadka” i zastępcy Delegata Rządu RP na Kraj Stanisława Jasiukowicza “Opolskiego”. W czerwcu 1945 roku sądzono ich w Moskwie w procesie szesnastu, pokazowej rozprawie nad politycznymi przywódcami polskiego państwa podziemnego, podstępnie zwabionymi i uprowadzonymi do ZSRR.

Okulicki został bezprawnie skazany na 10 lat łagru, a Jasiukowicz – na pięć lat. Obaj, podobnie jak Delegat Rządu RP na Kraj Jan Stanisław Jankowski, zmarli w sowieckich więzieniach. Prawdopodobnie zostali zamordowani. “Opolski” – 22 października 1946 roku, a “Niedźwiadek” – 24 grudnia tego samego roku. Pozostali z szesnastu wrócili do kraju, gdzie również byli represjonowani.

Seryjny morderca

Błochin, wieloletni szef komendantury NKWD, wykonywał wyroki śmierci od sierpnia 1924 do marca 1953 roku. Zabijał niemal codziennie. Rosyjscy historycy szacują, że własnoręcznie zastrzelił 10-15 tys. osób. To on zastrzelił marszałka Michaiła Tuchaczewskiego, byłego szefa NKWD Nikołaja Jeżowa i pisarza Izaaka Babla.

Po śmierci Stalina przeszedł na emeryturę. Pochwałą za nienaganną służbę żegnał go Ławrentij Beria. Błochin zmarł w lutym 1955 roku.

mk//mat/k

http://www.tvn24.pl/-1,1667602,0,1,mordowal-polakow–dostal-pomnik,wiadomosc.html

2 sierpnia 2010

Śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji”- Donald Tusk

Oceń artykuł:
(4.67)
głosów: 3
tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters