Krzyż po pielgrzymce wróci pod Pałac?

Publikacja w serwisie: 02 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Bronisław Komorowski „powinien uszanować wielką tradycję, której częścią stał się krzyż przy Krakowskim Przedmieściu” – uważają władze PiS, które chcą, by krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego po pielgrzymce na Jasną Górę powrócił na dotychczasowe miejsce. Według polityków Prawa i Sprawiedliwości, krzyż powinien znajdować się tam aż do czasu wybudowania stałego pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

Krzyż zostanie przeniesiony we wtorek do kościoła św. Anny, skąd w czwartek poniosą go do Częstochowy uczestnicy XXX Jubileuszowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Po zakończeniu pielgrzymki symbol ma powrócić do Kaplicy Loretańskiej w kościele św. Anny.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że wprost z Jasnej Góry krzyż powinien powrócić na dotychczasowe miejsce i trwać tam aż do czasu wybudowania stałego pomnika ofiar kwietniowej katastrofy” – napisali w oświadczeniu, członkowie Komitetu Politycznego PiS.

„Nie kwestionując prawa urzędu Prezydenta RP do dysponowania Pałacem Namiestnikowskim i przyległymi dziedzińcami, ze zdumieniem i dezaprobatą musimy odnieść się do decyzji, której skutkiem będzie trwałe usunięcie krzyża w związku z rozpoczęciem kadencji Prezydenta Bronisława Komorowskiego” – czytamy w oświadczeniu.

Według władz Prawa i Sprawiedliwości, Komorowski powinien „rozumieć historyczny i aktualny kontekst tej sprawy”. „Powinien uszanować wielką tradycję, której częścią stał się krzyż przy Krakowskim Przedmieściu. Powinien też wystrzegać się wszystkiego, co będzie uznane za przejaw małoduszności wobecpamięci o jego wielkim poprzedniku i wszystkich ofiarach smoleńskiej tragedii” – podkreślili politycy PiS.

http://www.tvp.info/informacje/polska/krzyz-po-pielgrzymce-wroci-pod-palac/2286707

2 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • mik :

  “Kto chce przenieść krzyż spod Pałacu Prezydenckiego?

  nspirowany filmem zamieszczonym przez blogerkę “Rebeliantka”
  w jej felietonie zatytułowanym przez nią:
  “Stowarzyszenie Ziemiańskie w obronie Krzyża”, wysmażyłem swój mały tekścik.

  http://niepoprawni.pl/blog/417/stowarzyszenie-zi...

  Oraz poprzez obejrzenie filmu:

  http://www.youtube.com/watch?v=dQ1HlI9HMkg&featu...

  Bardzo dobre pytanie.

  Komu przeszkadza ten krzyż?

  Bezmyślnym lemingom?

  Co. Tusk & Komorowski & Spółce nie chodzi o to o co tak często wielu z Was drodzy niepoprawni prosicie i oczekujecie po nich chrześcijańskich odruchów, iż jak będą patrzeć się na ten krzyż to będzie ich gryzło sumienie. Oni już wcześniej zapowiedzieli, że Kaczyńscy odejdą w kompletnym zapomnieniu (takie były ich plany, przecież w tej katastrofie mieli zginąć obydwaj), i że Polacy nie będą o nich po ich odejściu ze sceny politycznej dobrze mówić. Jednak stało się zupełnie inaczej.

  Teraz chcą, aby poprzez usunięcie krzyża z tego miejsca Polacy o Lechu Kaczyńskim zupełnie zapomnieli oraz o tych ludziach, którzy lecieli 10 kwietnia 2010 roku do Katynia. Oni chcą wymazać z pamięci Polaków to czego w swoim życiu ci ludzie dokonali dla Polski, którzy zginęli w tej niby katastrofie. Oni nie mają sumień ani honoru, tak więc odwoływanie się do ich zasad, sumienia, poczucia przyzwoitości oraz do naszej tożsamości narodowej nie ma żadnego sensu. Oni naszą tożsamość narodową i tych ludzi mają w dupie!

  Z miejsc publicznych mają zniknąć krzyże, tak jak zniknął kiedyś z naszego herbu narodowego. Czy Polacy chcieliby, aby z ich krajobrazu zniknęły krzyże? Nawet ci niewierzący, ale kochający Polskę oraz jej historię. Przecież nawet Rosjanie wrócili do swoich chrześcijańskich korzeni, powrócili do herbu Romanowów oraz coraz częściej widać na ich szyjach ich prawosławne krzyże. Mimo to, że większość z nich jest ateistami, a ich przodkowie mordowali duchowieństwo rosyjskie, niszczyli swoje miejsca kultu, rosyjskie kościoły prawosławne, a samą rodzinę Romanowów w bestialski sposób ich rodzime lemingi zamordowały. Ale kto nimi wtedy manipulował, tak jak w dzisiejszych czasach polskimi lemingami? Kosmici?

  Krzyż był kiedyś symbolem Polski i wszystkich Polaków, dzisiaj już takie symbole IM nie są do niczego potrzebne.

  Jeszcze raz zadaję to pytanie dyskutantom w tym wątku:

  Komu zależy na tym, aby ten krzyż zniknął z tego miejsca i dlaczego?

  Czy Państwo nie potrafią tych onych nazywać po imieniu?
  Kto dokładnie, lemingi?

  Lemingi bez wyraźnego rozkazu z góry nie potrafią nawet znaleźć ubikacji, aby tam załatwić swoje fizjologiczne potrzeby, a Państwo od nich wymagacie tak skomplikowanych dla nich sformułowań i podjęcia decyzji o usunięciu krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego?

  Kto spowodował, że z polskiego herbu narodowego zniknęły koniczynki oraz zamknięta korona uwieńczona krzyżem świętym?

  Lemingi już wtedy w Polsce żyły oraz ich przywódcy stada, Co. Komorowski & Tusk & Spółka?!

  p.s.

  Jeszcze jedną sprawę chciałbym poruszyć. Często słyszymy w rozmowach Polaków o tym Krzyżu, że ten krzyż postawili polscy harcerze. Jacy harcerze, którzy dokładnie harcerze postawili ten krzyż, przecież jest kilka organizacji harcerskich, strzeleckich i skautowskich w dzisiejszej Polsce!? Przecież polskie harcerstwo zresztą tak jak polskie społeczeństwo jest podzielone, trzeba sobie z tego zdawać sprawę, to samo dotyczy polskiego Kościoła. Generalnie polskie harcerstwo po wojnie zostało całkowicie zniszczone przez polskich i sowieckich komunistów, a na dodatek przed wojną również dzieliło się na dwa obozy, które ze sobą rywalizowały, ale na zasadach zdrowej konkurencji i w poszanowaniu polskiej tradycji i tożsamości.

  Przecież Polacy ci świadomi Polacy wreszcie powinni sobie z tego zdać sprawę, że Gajcy, Zawadzki, Bytnar, Dawidowski należeli do zupełnie innego harcerstwa niż na przykład Baczyński. Teraz w świadomości Polaków, którzy mówią na innych Polaków, że ci są lemingami, wypowiadając te słowa nie zdają sobie chyba zupełnie z tego sprawy kim był przed wybuchem wojny Gajcy, a kim był na przykład Baczyński i do jakiego harcerstwa oni należeli oraz do jakich organizacji paramilitarnych? Ci ludzie przypominają mi trochę z tego powodu bardziej rozgarniętych lemingów. Nie wiem skąd u tych ludzi w takim razie taka pycha oraz zupełny brak pokory oraz ta wyższość wykazywana przez nich nad tymi “właściwymi lemingami”?

  Myślę jednak mam taką nadzieję, że ta świadomość w polskim społeczeństwie z dnia na dzień będzie się rozwijała i zmieniała na lepsze.

  Wojna domowa i walki między Polakami to ostateczność, proszę o tym pamiętać. Mam nadzieję, że nie znajdziemy się w kolejnej historycznej matni w jakiej znaleźli się Polacy już wielokrotnie w naszej historii, a z której nie będzie tak jak kiedyś dobrych wyjść i w efekcie tego trzeba będzie znowu zginąć w beznadziejnej walca o naszą ukochana Ojczyznę Polskę. Trzeba wszystko zrobić, aby tak się nie stało.

  Ci młodzi ludzie zbierający podpisy pod ich petycją o to, żeby ten krzyż zniknął spod Pałacu Prezydenckiego to anarchiści finansowani przez różne klony światowego postkomunizmu.

  Oni przed niczym się nie cofną. Jednym z ugrupowań tych skrajnie lewackich organizacji, które dążą do zniszczenia Polski jest ANTIFA.

  To jedna z wielu ich akcji:

  To właśnie oni oblewają farbą i fekaliami pomniki pomordowanych żołnierzy podziemia patriotycznego walczącego z rodzimymi zdrajcami i sowieckim okupantem po 45 roku, najczęściej oblewają te pomniki pomarańczową farbą, robią to w różnych miejscach w Polsce, dochodzi do większych zniszczeń tych miejsc pamięci narodu polskiego niż samo oblewanie ich farbą. Policja polska oraz prokuratura nie robi w tym celu nic, aby tych sprawców wykryć, a potem ich ukarać, media polskojęzyczne najczęściej nic na ten temat nie mówią. To właśnie ANTIFA oraz tzw. pokojowo nastawieni anarchiści zwolennicy Owsiaka, zwolennicy miłości każdego z każdym niszczą pomniki żołnierzy AK, WiN czy NSZ. Myślę, że świadomi Polacy powinni o tym wiedzieć, że naszą polską młodzież organizacje antypolskie ich własnymi dziećmi i młodzieżą polską manipulują oraz napuszczają TYCH MŁODYCH NIEŚWIADOMYCH MŁODYCH LUDZI na innych Polaków i wykorzystują ich do zbierania podpisów pod tą niepolską inicjatywą.

  Kto ich opłaca i inspiruje do tych haniebnych czynów przeciwko naszej Ojczyźnie Polsce?

  Polacy? ”

  http://niepoprawni.pl/blog/1098/kto-chce-przeniesc-krzyz-spod-palacu-prezydenckiego

  Poza tym tekstem, opatrzonym tez komentarzami, jest sporo ciekawych materialow na niepoprawni.pl

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Sorry, zabraklo linku youtube pod zdaniem “To jedna z ich wielu akcji”. Video jest zawarte w oryginalnym materiale.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • mik :

  Przeczytajcie jeszcze w/w tekst “Rebeliantki”… ADMINIE, czy ponizszy list mozna zamiescic na portalu?

  “Stowarzyszenie Ziemiańskie w obronie Krzyża

  Otrzymałam od Rafała Gawrońskiego, Prezesa Stowarzyszenia Ziemiańskiego w Polsce, oświadczenie w sprawie obrony Krzyża postawionego przez harcerzy pod pałacem prezydenckim:

  Oświadczenie Stowarzyszenia Ziemiańskiego w Polsce w obronie krzyża w Polsce i na świecie.

  Po zamachu na samolot Prezydenta RP, w którym zginął Śp. Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz towarzyszący mu najwyżsi dostojnicy państwowi i wielu przedstawicieli organizacji pozarządowych, Polskę zakrył mrok i zamarł krzyk naszego orła białego.

  Historia osądzi kiedyś tych, którzy spełnili swe groźby wobec Prezydenta RP i wypełnili rolę współczesnej Targowicy. Znów nasz Naród stanął nad przepaścią zepchnięty przez odwiecznych wrogów. Kolejny raz w historii plugawe ręce zdrajców otworzyły bramę naszej twierdzy podpisując polecenie prowadzenia śledztwa dotyczącego zamachu pod Smoleńskiem przez Rosjan, mimo, że brak jest podstaw prawnych ze względu na charakter wojskowy misji Prezydenta RP na groby pomordowanych polskich oficerów w Katyniu oraz innych Polaków w czasie II wojny światowej.

  Pod miejscem zamieszkania Prezydenta RP na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stanął krzyż, który został zrobiony przez harcerki i harcerzy.

  W dniu 10 lipca 2010 Polacy przyszli pod krzyż w celu zmówienia modlitwy i w jego obronie. Po uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa tuż obok Pałacu Prezydenta pod przewodnictwem brata tragicznie zmarłego Prezydenta RP Pana Jarosława Kaczyńskiego oraz rodzin innych ofiar tej tragedii, broniąc godności Polski, zmówiono skromną modlitwę w obronie tego symbolicznego krzyża harcerskiego.

  Obecna administracja Rządowa pod przewodnictwem potomka germańskiej diaspory w Polsce Tuska oraz potomkowie dawnego państwa totalitarnego zdecydowanie przeciwstawiają się chrześcijańskim symbolom religijnym w Polsce. Do tego stopnia że próbowano zniszczyć ten krzyż podczas kampanii wyborczej o Urząd Prezydenta RP.

  Tylko dzięki zdecydowanemu działaniu Pana Janusza Zielińskiego i powołanego Stowarzyszenia Obrony Krzyża symbol chrześcijaństwa powrócił po kilku dniach nieobecności na swoje miejsce.

  Ci, których z nadzieją w sercu wybraliśmy na obrońców praw w Polsce, pogrążyli się w ciemności, albowiem jak pisał do Efezjan Św. Paweł aby być synami światłości nie wystarczy „prawo i sprawiedliwość”, ale konieczna jest jeszcze prawda!

  Zostaliśmy perfidnie oszukani według zasad obcych naszej kulturze. Nie traćmy „Ducha” albowiem w tym samym liście Św. Paweł napisał : „Niech nikt was nie zwodzi próżnymi mowami, bo to staje się powodem gniewu Bożego, który spada na buntowników. Dlatego nie bratajcie się z nimi. Bo tego bądźcie całkiem pewni: żaden rozpustnik lub bezwstydnik, żaden chciwiec, to znaczy bałwochwalca nie ma udziału w królestwie Chrystusa i Boga”.

  Jakże znamienne są to słowa, ci, bowiem, którzy z bezwstydu i wygody popierają rozwiązłość i dewiację, akceptują aborcję, a nawet eutanazję, reaktywują, jak wyrażał się Jan Paweł II, zorganizowane struktury grzechu (przestępstw), ci, którzy z chciwości władzy lub pieniądza ze służby swojej czynią zdradę nie zbudują królestwa Bożego na ziemi, ani też nie zasłużą na nie w Niebie. Ich królestwo rozpadnie się wcześniej niż sądzimy pod własnym ciężarem przerośniętej biurokracji, a upadek ich będzie wielki.

  Czy chcemy oddać się w niewolę, zapomnieć o ludzkiej godności przysługującej dzieciom Bożym, stać się wyrobnikami u innych narodów? Pozbyć się wszelkich praw ? Wyzbyć się wiary ojców i służyć obcym ideologiom? Utrzymywać wydumaną totalitarną machinę? Wyzbyć się naszych skromnych majętności, a z tych które nam jeszcze zostały płacić drakoński haracz? Czy komunizm nas niczego nie nauczył? A obecna ideologia jest gorsza!

  „Ocknij się ty, który śpisz !
  Powstańże z martwych,
  gdy Chrystus cię oświeci
  Polska promienieć będzie jutrzenką wolności!
  Brońmy krzyża i naszej godności.”

  „Baczcie zatem pilnie na swe postępowanie ! Niech nie będzie bezrozumne, lecz zgodne z mądrością. Wykorzystujcie sposobną chwilę, bo nadeszły złe czasy. Nie bądźcie nierozumni, a chciejcie zrozumieć, jaka jest wola Pańska.”
  Św. Paweł list do Efezjan.

  Krzyż jest symbolem chrześcijaństwa i nie tylko katolicyzmu. Głoszenie zatem swojej historii stało się w Polsce zakazane i zwalczane poprzez usuwanie krzyży.

  Ogłośmy swą niepodległość od libertyńskiego systemu pseudowartości, bowiem od tego zależy, czy jest się li tylko zwierzęciem żyjącym jedynie dla zaspokajania swych najbardziej podstawowych potrzeb i natychmiastowej gratyfikacji, czy też człowiekiem na wzór i podobieństwo Boże.

  Nie pozwólmy barbarzyńcom ponownych szturmów na naszą cywilizację chrześcijańską i likwidacji krzyży w Polsce i na świecie.

  Gawroński Rafał
  Prezes Stowarzyszenia Ziemiańskiego w Polsce.

  Warszawa, dnia 10 lipca 2010 r.

  (…) ” Ponizej tekstu widnieja zdjecia z uroczystosci.

  http://niepoprawni.pl/blog/417/stowarzyszenie-ziemianskie-w-obronie-krzyza

  Pozdrowienia dla wszystkich.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters