To kancelaria premiera odpowiadała za bezpieczeństwo lotów VIP-owskich

Publikacja w serwisie: 02 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » NIK: urzędnicy premiera utrudniali kontrolę ws. lotów VIP » FAŁSZYWA WIEŻA KONTROLI LOTÓW » Kontroler lotów ze Smoleńska: czy kogoś się boi? » FAŁSZYWA WIEŻA KONTROLI LOTÓW » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Zapis rozmowy między pilotami Ił-76 a kontrolerami lotów » Analiza wypowiedzi J. Millera w kwestii rejestratora lotów » Oficerowie BOR-u pierwszymi świadkami ws. organizacji lotów z 7 i 10 kwietnia » Wątek nadzoru nad BOR wyłączony ze sprawy organizacji lotów » Rozmowy między pilotami Tu-154, Jaka-40 i wieżą kontroli lotów w Smoleńsku » Szef kontrolerów wieży lotów na lotnisku Siewiernyj trzy dni po katastrofie polskiego Tu-154M przeszedł na emeryturę. » Empatia Premiera Tuska » Sowieckie kłamstwo premiera » Kluczowym elementem była decyzja kontroli lotów lotniska Siewiernyj o sprowadzaniu samolotu na “rozkaz z centrali” [BIAŁA KSIĘGA] » Treść listu gen. Petelickiego do premiera Tuska » Tajemnicza śmierć dyrektora kancelarii premiera » List otwarty do Premiera RP Donalda Tuska » Andrzej Melak “Przemówienie premiera to obrona przez atak” » Raport Millera starannie pomija odpowiedzialność premiera Tuska » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » Raport komisji Millera na biurku premiera, liczy 300 stron » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Petycja o powołanie międzynarodowej komisji u prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » Minęły już trzy miesiące od chwili, gdy – zgodnie z zapowiedzią premiera – posłowie powinni otrzymać odpowiedzi na swoje pytania » Gazeta Wyborcza: Prokuratura nie znalazła osób, które można obarczyć odpowiedzialnością za przygotowanie wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku » Odpowiedź kancelarii premiera na apel Ruchu 10 kwietnia ws. powołania międzynarodowej komisji technicznej badającej przyczyny katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Nikt nie widział zagrożenia » Jak jeden z najsilniejszych samolotów świata utracił skrzydło po uderzeniu w 40-centymetrową brzozę ?! » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

– To kancelaria premiera odpowiadała za bezpieczeństwo lotów VIP-owskich – uważa Antoni Macierewicz. Szef parlamentarnego zespołu do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej powołał się przy tym na instrukcję szefa MON, która ściśle określała procedury bezpieczeństwa. – Wszelkie informacje Macierewicza są poza logiką – odpowiada marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Antoni Macierewicz podkreślił, że według zapisów MON-owskiej instrukcji, dotyczącej lotów o statusie HEAD, główna odpowiedzialność za bezpieczeństwo rejsów powietrznych najważniejszych osób w państwie spada na ściśle określone podmioty. Wśród nich wyliczył ministra obrony Bogdana Klicha i szefa kancelarii premiera – Tomasza Arabskiego.

Szef parlamentarnego zespołu do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej powołując się na zapis dokumentu resortu obrony powiedział, że Bogdan Klich ponosi również odpowiedzialność za zaniechania mające wpływ na bezpieczeństwo lotu o statusie HEAD.

W jego ocenie dotyczy to sytuacji, w której zgodnie z zapisami instrukcji samolot VIP-owski powinien przed odbyciem swojego głównego lotu odbyć rejs komisyjny na głównym i zapasowym statku. Macierewicz dodał, że dzieje się tak w sytuacji, w której samolot ma 48-godzinną przerwę w lotach.

Antoni Macierewicz podkreślił, że ta instrukcja jest dowodem na to, iż nieprawdziwe są zarzuty jakoby za bezpieczeństwo lotu odpowiadała kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział w poniedziałek, że nie będzie odnosił się do słów Macierewicza. – Wszystkie informacje, komentarze ze strony posła Macierewicza są poza logiką normalnego funkcjonowania, dochodzenia i oceny postępowania tej sprawy – mówił dziennikarzom Schetyna.

Dodał, że on osobiście czeka na środowe spotkanie prokuratorów z sejmową komisją sprawiedliwości. – Tam na pewno dowiemy się i nowych rzeczy i będziemy mogli ocenić, jaki jest stan prowadzonego śledztwa – dodał marszałek Sejmu.

http://www.tvp.info/informacje/polska/rzad-odpowiada-za-bezpieczny-lot-vipa/2286108

2 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters