Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa

Publikacja w serwisie: 03 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Edmund Klich 18 października leci do Moskwy » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » EDMUND KLICH – Co miałem zrobić – wysłać GROM, żeby opanował MAK? » CO MÓWIŁ EDMUND KLICH » Kogo tak naprawdę reprezentuje Edmund Klich? » płk Edmund Klich wydał książkę o badaniu katastrof » Edmund Klich: Likwidacja 36. pułku to słuszna decyzja » “JAK WALNĘŁO, TO SIĘ URWAŁO” – ROZBRAJAJĄCO SZCZERY EDMUND KLICH » Edmund Klich przekazał polskiej komisji uwagi do raportu MAK » Chi in veritá rappresenta Edmund Klich? » Edmund Klich: to może potrwać nawet rok » Edmund Klich – Rosjanie ukrywają bardzo ważne dane? “Taśma się zacięła” » SEREMET: Katastrofa zbliżyła nas do siebie i skazała na bliską współpracę » Polscy śledczy liczą na przełom we współpracy z Rosjanami » Z Rosjanami tylko na piśmie » Arabskiego nieformalne spotkania z Rosjanami » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Bielan: to Klich kazał lądować w Tbilisi; Klich: to kłamstwo » Klich traci grunt pod nogami » Klich: Do raportu MAK odniosę się do końca listopada » Klich dostanie w Rosji egzemplarz raportu MAK » Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Klich pojedzie do Brukseli? » E. Klich : “Kłamstwa, bzdury, manipulacje” » Klich: Jutro przekazanie projektu raportu MAK » E. Klich: Współpraca z Rosją dobra do czasu ujawnienia rozmów w kabinie » Domagamy się rzetelnego śledztwa » Szef MON zapoznał się z przebiegiem śledztwa » To Polacy powinni być gospodarzami śledztwa » PROKURATOR GENERALNY RELACJONUJE TOK ŚLEDZTWA » Kongresmen chce międzynarodowego śledztwa ws. Smoleńska » Mecenas Rafał Rogalski zarzuca stronie rosyjskiej utrudnianie śledztwa przez zacieranie śladów przestępstwa. » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Klich szuka immunitetu » Klich obwinia pilotów » Petelicki and Szeremietiew on Klich » KLICH O NACISKACH NA KONTROLERÓW » Klich sam wchodził do kokpitu » Minister Klich traci generałów » „Początkowo Klich »rżnął głupa«” » Klich czeka na kolejną katastrofę » Polecenie lądowania w Tbilisi wydał Klich » Płk Klich dostał dokumenty dotyczące kontrolerów » Smoleńsk: Za pięć dwunasta – E. Klich ma pytania. » Bogdan Klich: CHODZIŁO O SKOMPROMITOWANIE POLSKI » Le 121 vittime del Ministro Della Difesa di Bogdan Klich » Bogdan Klich mataczy w sprawie generała Błasika » Odkryto ze Klich byl na liscie pasazerów samolotu: nie polecial. » Szeremietiew: Minister Klich powinien podać się do dymisji » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Edmund Klich skarży się na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Kilka dni temu Klich wysłał list do szefowej Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego w Moskwie, w którym narzeka na utrudniony dostęp do akt śledztwa.

Jak twierdzi “Gazeta Wyborcza”, Klich zarzuca Rosjanom, że opóźniają przekazywanie polskiej prokuraturze informacji o przyczynach katastrofy. Potrzebnej wiedzy nie ma także polska komisja zajmująca się badaniem wydarzeń z 10 kwietnia.

Tę wersję potwierdza szef komisji Jerzy Miller. – Mamy istotne luki w dokumentacji w rosyjskim śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji. Do tej pory komisja, na podstawie zapisów z rejestratorów prezydenckiego samolotu i zgromadzonych w Polsce dokumentów, wykluczyła usterkę jako przyczynę katastrofy. – Doszło do istotnych przeszkód w kontynuowaniu badań przez polski zespół – dodaje Miller.

- Jeżeli jest taka sugestia ze strony Edmunda Klicha to znaczy, że rzeczywiście to postępowanie powinno być bardziej intensywne i otwarte – mówi marszałek Grzegorz Schetyna.

Na razie nie wiadomo czy Klich otrzymał od szefowej Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego odpowiedź.

Źródło: gazeta.pl

mm

http://www.polskatimes.pl/aktualnosci/289420,edmund-klich-narzeka-na-wspolprace-z-rosjanami-ws-sledztwa,id,t.html

2 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(3.00)
głosów: 2
tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • anna :

  Szanowny Adminie ten najnowszy artykuł z Bibuły, rozmowa z rosyjskim emerytowanym pilotem zasługuje na osobny artykuł. Podaję link :
  http://www.bibula.com/?p=25133

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • admin :

  Szanowna Anno, oto zaproponowany przez Ciebie art.:
  Największym błędem polskiego rządu było oddanie śledztwa MAK

 • anna :

  Zdawałoby się, że nastąpił jakiś rodzaj przyspieszenia, czy też zagęszczenia akcji wokół wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Można było nawet sądzić, że to przyspieszenie zostało wymuszone przez powołanie sejmowego zespołu pod przewodnictwem Macierewicza. Okazuje się jednak, że to kolejna sztuczna mgła, czy zasłona dymna. Dokładna analiza wypowiedzi urzędników, w tym prokuratora Seremeta udowadnia jednak, że nasi prokuratorzy poruszają się w tej mgle ze sprawnością niemowlęcia. Oto tekst z Bibuły, analizujący sens kolejnych wypowiedzi prokuratorów, dowodzący, że rzeczywiście nasi urzędnicy nie wiedzą co robią, co zrobili i co jeszcze będą robili. A jeszcze mniej wiedzą, co mówią. To jest chyba jednak fragment większej całości. A także dowód na nieprofesjonalność i nieudolność naszego państwa, które ta tragedia przerosła pod względem organizacyjnym, politycznym, moralnym i informacyjnym. Tego problemu nie da się rozwiązać przy pomocy zaprzyjaźnionej sondażowni i zgrabnie skomponowanego przemówienia w sejmie. Król jest nagi. Obecne przyspieszenie pseudo informacyjne, to tylko próba szycia niewidzialnych szat.
  Oto link do wspomnianego tytułu :
  http://www.bibula.com/?p=25195

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • siagout :

  Hipokryzja nie mająca równych sobie w skali światowej.
  Jeślibym urodził się wczoraj, to najpewniej mamrotanie współzamachowca Schetyny, gdyż w zaplanowanym zamachu zacieranie śladów jest równie istotnym, co i techniczne jego wykonanie oraz szubrawca, “pierwszego tłoczenia” p. Mundka Klich odebrałbym jako faktyczny niepokój i troskę w dążeniu do wyjaśnienia okoliczności zamachu. Nadmienię, że p. Mundek Klich fałszywie oskarżył pilotów o doprowadzenie do katastrofy, zaś kolesie p. Schetyny wczoraj odrzucili wniosek Tośka Maciarewicza w sprawie, UWAGA, zwrócenia się do Jego Ochrypłości Tuska, o przejęcia od MAK dochodzenia w sprawie wyjaśnienia zamachu.
  Biłbym brawo mataczącym tylko wówczas, kiedy byłbym “z metra ciętym”, przeciętnie ogłupionym zwolennikiem lub członkiem PO.
  Żaden myślący i obiektywny obserwator rzeczywistości nie znajdzie łagodniejszego określenia, wobec poczynań “zatroskanych chłopaków”, niż hipokryzja.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters