W śledztwie smoleńskim są luki. Napotkaliśmy istotne przeszkody

Publikacja w serwisie: 03 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » WSI w śledztwie smoleńskim » Ponad 360 świadków przesłuchanych w śledztwie smoleńskim » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » FSB TRZYMA ŁAPĘ NA ŚLEDZTWIE » FSB z karabinami w smoleńskim hotelu » Kto i co robił na smoleńskim “Korsarzu” » Buzek: PE nie zajmie się smoleńskim śledztwem » Generał NATO zaniepokojony śledztwem smoleńskim » Były doradca Putina w parlamentarnym zespole smoleńskim » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » List Komitetu Społecznego na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar katastrofy pod Smoleńskim » “Taka osoba absolutnie nie powinna brać udziału w tym pozorowanym i manipulowanym śledztwie” » TVP1 – „Bronisław Wildstein przedstawia” – rodziny ofiar o śledztwie; prof. Andriej Iłłarionow » Rosja nie jest wiarygodna w tym śledztwie – Mariusz Pilis, reżyser filmu “List z Polski” » Lista pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej liczy ok. 160 osób i instytucji – Rodziny ofiar proszą o spotkanie z komisją Millera » Rosja pomogła w śledztwie Rosja pomoże w walce z powodzią … » Odgłos zderzenia z drzewami » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » Prokuratura: Nie rezygnujemy z przesłuchań kontrolerów » Za mało czasu na odpowiedź » Miller z Klichem jadą do Moskwy » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Kontrolerzy rozmawiali z “jakimś generałem” » Konwencja a status lotu – Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem w świetle prawa międzynarodowego » Śledztwo we mgle » Edmund Klich narzeka na współpracę z Rosjanami ws. śledztwa » Klich: Do raportu MAK odniosę się do końca listopada » Klich traci grunt pod nogami » Okoliczności lotu 10 kwietnia w rękach komisji Millera » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

- Mamy istotne luki w dokumentacji w rosyjskim śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller w poniedziałek podczas konferencji prasowej.

- Doszło do istotnych przeszkód w kontynuowaniu badań przez polski zespół – wyjaśniał Miller. Jest to komentarz do zażalenia, jakie wystosował Edmund Klich do Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego w Moskwie (MAK), który wyjaśnia przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Klich, jako przedstawiciel Polski akredytowany przy MAK powinien mieć dostęp do wszystkich materiałów, które posiadają Rosjanie. Okazuje się jednak, że istnieje problem z szybkością przekazywania dokumentów ze śledztwa, co uniemożliwia pracę polskim śledczym.

http://www.polskatimes.pl/fakty/289405,w-ledztwie-smole-skim-s-luki-napotkali-my-istotne-przeszkody,id,t.html

2 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 2
tagi: , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters