Czy w Polsce obowiązuje prawo rosyjskie?

Publikacja w serwisie: 07 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Szefowie MSWiA i BOR złamali prawo » W MON złamano prawo » Prawo do rzygania, czyli o radości pod krzyżem » Apel do obywateli USA, którzy mają prawo na mocy ustawy do dostępu do wszelkich dokumentów będących właśnością rządu USA. » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Graś przeprasza rosyjskie ZOMO » Rosyjskie materiały ze śledztwa są sfałszowane » Sekcje zwłok i inne rosyjskie kłamstwa » Wikileaks: rosyjskie głowice nuklearne są wycelowane w Polskę » Rosyjskie służby bezpieczeństwa wymknęły się spod kontroli » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem: Zareagowały myśliwce NATO » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Julia Łatynina: “Rosyjskie ustalenia ws. katastrofy to policzek dla Polaków” » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » Kolejne protokoły przekazane Polsce » Debata “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce” » Materiały z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej są już w Polsce » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Petycja do OBWE o szczególny nadzór nad wyborami prezydenckimi w Polsce » MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron » Raport Millera wywołał w Polsce trzęsienie ziemi i szok » Rosyjskie tajne służby mają dostęp do nośników danych należących do tragicznie zmarłych dowódców wojskowych. » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Barack Obama grał w golfa, gdy w Polsce chowano Marię i Lecha Kaczyńskich » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » Rosyjscy śledczy: Istniała możliwość przeprowadzenia ekspertyz medycznych w Polsce. Prokuratorzy polscy nie skorzystali » “Moskowskije Nowosti”: rządzącej obecnie w Polsce koalicji PO-PSL udało się znacząco poprawić relacje z Moskwą » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » W POLSCE SKANDAL ZA SKANDALEM A DYMISJI BRAK…CZYLI HONORU BRAK » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » Gosiewska: Trwa zacieranie śladów » Mogli skonać po katastrofie » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Prokuratura nie powinna zezwolić na pochowanie ofiar katastrofy smoleńskiej, bo nie przeprowadzono rzetelnej sekcji zwłok

- Nie zobaczyłam żadnej jednoznacznej dokumentacji, że w trumnie jest ciało mojego męża – powiedziała na posiedzeniu parlamentarnego zespołu smoleńskiego Beata Gosiewska, wdowa po polityku PiS. Podkreśliła, iż rodziny ofiar nie wiedzą, kto identyfikował ciała ich bliskich.

Gosiewska powiedziała posłom, że jedynym dokumentem, jaki otrzymała, był akt zgonu, który wręczono jej na lotnisku w momencie przywiezienia trumny do kraju. Wdowa po Przemysławie Gosiewskim oznajmiła, że nie wie, w co zostało ubrane ciało jej męża, ponieważ garnitur, w który miał być ubrany po śmierci, po kilku tygodniach wrócił do niej. Gdy próbowała się dowiedzieć, dlaczego tak się stało, urzędnicy powiedzieli jej, żeby w tej sprawie zwróciła się do premiera. Gosiewska jest także zaskoczona, że nie pozwolono rodzinom ofiar po powrocie trumien z Rosji na ich otworzenie. – Nikt nie poinformował rodzin, że po przylocie nie będzie można otworzyć trumien. To było duże zaskoczenie – mówiła. Relacjonowała, iż jedna z rodzin, która nie była w Moskwie na identyfikacji, szczególnie zabiegała o otwarcie, ale urzędnicy powiedzieli jej, że nie jest to możliwe. Użyto także argumentu, że “nawet Marta Kaczyńska, która o to zabiegała, nie mogła”. Gosiewska podkreśliła, że padały nawet takie uzasadnienia, iż Rosjanie tego sobie życzyli. – Pytanie: czy w Polsce obowiązuje prawo rosyjskie? – komentował Marek Suski (PiS). Towarzyszący wdowie mecenas Rafał Rogalski powiedział, że otwarcie trumien jest możliwe w sytuacjach nadzwyczajnych, m.in. kiedy zachodzą wątpliwości co do osoby złożonej w trumnie. – Te wątpliwości teraz się uzewnętrzniły – ocenił.

- Dziwi mnie, że jeśli prokuratura polska nie miała dokumentów z sekcji zwłok, dopuściła do pochówku – zaznaczyła Gosiewska. Podkreśliła, iż nie wiadomo, czy i w jaki sposób była wykonana sekcja zwłok i czy była ona rzetelna. I dlatego złożyła wniosek o ekshumację ciała męża. Senator Ryszard Bender (PiS) podkreślił, że bez otwarcia trumien będziemy się ciągle gubili w hipotezach, i należy niezwłocznie przeprowadzić ekshumacje.

Gosiewska poinformowała także, że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej wstępnie zaakceptowały projekt pomnika upamiętniającego tragedię, który mógłby stanąć przed Pałacem Prezydenckim. Głównym jego elementem będzie 96 dłoni w różnych gestach.

Parlamentarny Zespół ds. Wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej spotkał się także z byłym wiceministrem obrony narodowej Jackiem Kotasem. Poinformował on, że wbrew stwierdzeniom polityków PO to nie nieżyjący Aleksander Szczygło unieważnił przetarg na samoloty dla VIP-ów, tylko szef Agencji Mienia Wojskowego. – Byliśmy świadkami podłego ataku na człowieka, który już nie może się bronić, i obarcza się go winą i odpowiedzialnością za brak samolotów dla VIP-ów – stwierdził Kotas. Podkreślił, że przetarg był źle przygotowany i preferował samoloty o niskim stopniu bezpieczeństwa i wysokim zużyciu paliwa.

Szef zespołu smoleńskiego Antoni Macierewicz (PiS) powiedział, że “strona rządowa” wiedziała o problemach z przygotowaniem lotniska w Smoleńsku, na którym miała wylądować delegacja z Lechem Kaczyńskim. – Strona rządowa była poinformowana o kłopotach na lotnisku Siewiernyj, że być może jest ono w złym stanie, a być może nie będzie mogło być czynne – stwierdził poseł. Zwrócił uwagę, iż kilkakrotnie odkładano wizytę specjalnej grupy roboczej powołanej przez ministra Andrzeja Przewoźnika, która miała zlustrować stan lotniska. Mają o tym świadczyć e-smaile pracowników Kancelarii Prezydenta. Gdy w końcu ta wizyta się odbyła, to według Macierewicza, “wszystko wskazuje na to, że nie wpuszczono grupy roboczej na lotnisko Siewiernyj”.

- 24 marca strona rządowa wie, że lotnisko jest prawdopodobnie zamknięte i nie ma jasności, czy w ogóle zostanie otwarte. Te informacje pokazują, że strona rządowa była poinformowana o kłopotach na lotnisku Siewiernyj i nie dopełniła staranności, żeby tę kwestię wyjaśnić i uporządkować – mówił Macierewicz. A z korespondencji między MSZ a Kancelarią Prezydenta wynika, iż w dniach 7-10 kwietnia na potrzeby uroczystości katyńskich będzie uruchomione dotychczas zamknięte lotnisko w Smoleńsku.

Zenon Baranowski

http://www.bibula.com/?p=25285

5 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 5
tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters