Beata Gosiewska: mamy projekt pomnika upamiętniającego tragedię Tu-154M

Publikacja w serwisie: 09 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Jest projekt pomnika ofiar katastrofy Tu-154 » Beata Gosiewska: rząd do dymisji » Warszawa: w maju sondaż w sprawie pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy » Mnożą się projekty pomnika » Obrońcy krzyża zaprezentowali projekt obelisku ku czci ofiar katastrofy » Gosiewska: Trwa zacieranie śladów » PiS apeluje w sprawie pomnika » Tablica zamiast pomnika » MANIFESTACJA: „11.09.2001 – 10.04.2010 DWIE TRAGEDIE – JEDNO KŁAMSTWO!” » Gosiewska: The traces keep being erased » Nie mamy waszego samolotu, i co nam zrobicie? » Były trzy telefony satelitarne. Nie mamy żadnego » Rosja: Mamy wiele pytań ws. Smoleńska do strony polskiej » Kolejny ’sukces’: 14 miesięcy po katastrofie mamy zgodę na zabezpieczenie terenu » MAK przekazał projekt raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » List Komitetu Społecznego na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar katastrofy pod Smoleńskim » Węgry: Na uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy pod Smoleńskiem nie było przedstawiciela ambasady, bo konsul wolała być na… wyścigach Formuły 1 » Prezydencki Tu-154M nr 101 » Zginęli w katastrofie Tu-154M » Załoga samolotu Tu-154M » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Tu-154M Landing Procedure » Tu 154M został rozerwany » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Co jeszcze szwankowało w rządowym Tu-154M? » Rejestrator Tu-154M z polskiej firmy » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » ATM QAR z Tu-154M – czyli kolejna ściema » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » MAK udostępnił raporty z remontu Tu-154M » Prokuratura: Tu-154M był prawidłowo wyważony » Macierewicz: Tu-154M nie uderzył w drzewo » Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M » Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102 » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » Lustracja pilotów TU-154M. IPN ujawnia szczegóły » Dezinformacje na temat odzyskania wraku Tu-154M » Kpt. Aleksandr Muramszczikow – katastrofa TU-154M dezinformacje! » ABW bada film z miejsca katastrofy Tu-154M » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » Fragment Tu-154M w sukience Matki Bożej » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Tu-154M to przerobiony bombowiec, nie mógł się rozsypać » Macierewicz: kontrolerzy winni katastrofy Tu-154M » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK
Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej wstępnie zaakceptowały projekt pomnika upamiętniającego tragedię, który mógłby stanąć przed Pałacem Prezydenckim – poinformowała Beata Gosiewska – wdowa po szefie klubu PiS Przemysławie Gosiewskim. Gosiewska brała udział w posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej.

Gosiewska podkreśliła, że autorem monumentu miałby być Maksymilian Biskupski – twórca m.in. warszawskiego pomnika Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. – Poprosiliśmy, żeby w ramach wypełniania apelu harcerzy, który jest na tym krzyżu, czyli budowy pomnika upamiętniającego właśnie w tym miejscu śmierć 96 ofiar katastrofy, zaproponował jakąś pracę. Pan Maksymilian zaproponował wstępnie przez nas jako rodziny zaakceptowany obelisk, który nazwał “obeliskiem wierności ojczyźnie” – podkreśliła. Dodała, że obelisk ma przedstawiać “96 dłoni w różnych gestach”.

- Prosiliśmy o symbol uniwersalny, który będzie do zaakceptowania dla harcerzy, tych którzy protestują i dla tych, którzy nie chcą tam krzyża – podkreśliła Gosiewska. Żona tragicznie zmarłego posła PiS wyraziła również nadzieję, że projekt zakończy spory i godnie upamiętni ofiary katastrofy.

http://www.wprost.pl/ar/204718/Beata-Gosiewska-mamy-projekt-pomnika-upamietniajacego-tragedie-Tu-154M/

5 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(2.33)
głosów: 3
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters