“Możliwa prowokacja” ws. krzyża

Publikacja w serwisie: 10 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,
Ciąg dalszy sporu w sprawie krzyża smoleńskiego przed Pałacem Prezydenckim. Dziś w nocy ma się odbyć demonstracja przeciwników krzyża – pisze “Rzeczpospolita”. Choć zgłoszona do władz miasta demonstracja ma mieć charakter pokojowy, to zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy krzyża przed Pałacem mówią o “możliwej prowokacji”.

Dominik Taras, organizator dzisiejszej demonstracji, zapowiada, że planowane jest wręczenie funkcjonariuszom BOR petycji przypominającej, że krzyż jest samowolą budowlaną. Demonstranci chcą także porozmawiać z obrońcami krzyża oraz śpiewać piosenki o miłości.

Taras dodaje jednak, że nie gwarantuje bezpieczeństwa demonstracji, “ze względu na stronę przeciwną, która pozostaje w lokalizacji zdarzenia” – czytamy w “Rzeczpospolitej” w tekście autorstwa Sylwii Szparkowskiej.

Jeden z obrońców krzyża, Dariusz Wiernicki, mówi natomiast, że on i pozostałe osoby z “obrońców” czują się zagrożone i obawiają o swoje bezpieczeństwo.

Cały tekst w dzisiejszej “Rzeczpospolitej”.

9 sierpnia 2010

http://wiadomosci.onet.pl/2207736,11,mozliwa_prowokacja_ws_krzyza,item.html

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.



Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winni



Biedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaci



Głupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzy



Młodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzy



Dlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal



- Erich Fried -
free counters