Tusk po rozmowie z Putinem: Drobny kryzys

Publikacja w serwisie: 10 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Kopacz spotka się z Putinem » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » Tusk – NIE JESTEM ZDRAJCĄ – Nie negocjowałem z Miedwiediewem » Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie na deszczu » TUSK POD SĄD » Co ukrywa premier Tusk? » Tusk straszy wojną » Tusk kłamał w prokuraturze » Tusk zaorał specpułk » Macierewicz: Tusk wie więcej, niż mówi » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Premier Tusk oszukuje Polaków » 1/3 POLAKÓW – TUSK JEST ZDRAJCĄ! » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Premier Donald Tusk marszczy brew » “TUSK ODPOWIADA ZA RAPORT MAK” – pikieta pod Kancelarią Premiera » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Czy Donald Tusk przeprosi rodziny ofiar Tragedii Smoleńskiej? » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » Tusk powinien odejść z polskiej sceny politycznej – uważa lider PiS » Tusk po dopalaczach: Polska buduje status państwa, z którym Rosja się liczy » Tusk “nie powinien brać własnej propagandy za rzeczywistość. Po raporcie MAK w głębi duszy i tak jest pewnie rusofobem” » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Zbliżenie pod bronią » Konwencja a status lotu – Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem w świetle prawa międzynarodowego » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Cztery miesiące po katastrofie… miejsce katastrofy zaczyna porastać trawą » Odgłos zderzenia z drzewami » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » Tusk błądzi na osi czasu » Tusk, tupolew i rosyjska gra » Tusk chroni szefa BOR » Rosyjska prasa: Tusk nie wytrzymał » “Tusk nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności za katastrofę” » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Tusk w Brukseli – „Projekt raportu MAK nie do przyjęcia” » Tusk – W Rosji są zainteresowani tym, by cała prawda nie wyszła na jaw » Tusk: “Nie zaproponuję żadnych zmian do raportu ws. Smoleńska” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“Drobny kryzys” w współpracy polsko-rosyjskiej dotyczącej śledztwa po smoleńskiej katastrofie, zdaniem Donalda Tuska ma się zakończyć. Polski premier rozmawiał telefonicznie z swoim rosyjskim odpowiednikiem w poniedziałek.

Premier Tusk powiedział zaś w poniedziałek dziennikarzom, że rozmowa z Putinem dotyczyła między innymi śledztwa w sprawie katastrofy oraz wzajemnej pomocy w walce z klęskami żywiołowymi nawiedzającymi oba kraje.

Nie było źle, ale…

Tusk dodał, że do tej pory komunikacja polsko-rosyjska w tej sprawie nie była zła.

- Natomiast nie wszystkie dokumenty, których oczekiwał akredytowany przez rząd polski przy rosyjskiej komisji Edmund Klich, spływały w takim tempie jak nam się wydawało, że powinny – powiedział Tusk.

Kryzys minął

Tusk dodał, że odnosi wrażenie, iż po wizycie szefa MSWiA Jerzego Millera w Moskwie w minionym tygodniu i po jego wtorkowej rozmowie z Putinem “wszystko wróci do normy”.

- Rozmawiałem dziś po południu z premierem Putinem, wcześniej minister Miller był w Moskwie i wydaje się, że ten drobny kryzys, jeśli chodzi o systematyczne dostarczanie dokumentów, się zakończy – powiedział polski premier.

mk//mat

http://www.tvn24.pl/-1,1668589,0,1,tusk-po-rozmowie-z-putinem-drobny-kryzys,wiadomosc.html

9 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(4.50)
głosów: 2
tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • 3toto :

  Te słowa to kpina z narodu! Panie premierze przypominam panu, że Prokuratura do dnia dzisiejszego nie wykluczyła kwestii zamachu! Jak pan sądzi, kogo o ten zamach można podejrzewać? Jeśli pan nie wie, to radzę dopytać i zastanowić się czy swoimi decyzjami nie uczestniczy pan w przestępstwie i ewentualnym pomocnictwie w zacieraniu śladów. Jeśli pan i Putin jesteście kryształowi w tej sprawie, to obu wam powinno zależeć na bezstronnym międzynarodowym śledztwie! Dlaczego obaj chcecie mieć na niego wpływ tego nie wiemy, możemy się jedynie domyślać. Skandal za skandalem, a pan to nazywa drobnym kryzysem. Ja nie jestem takim hipokrytą jak pan i nie nazwę pańskich działań w tej sprawie zwykłą nieudolnością, lecz ZDRADĄ interesów państwa polskiego i za to powinien pan stanąć przed Trybunałem Stanu!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • tupki :

  MOCNE SLOWA, ALE ZGADZAM SIE W CALEJ ROZCIAGLOSCI. DO TEGO NALEZY DODAC ROWNIEZ INNYCH WINNYCH TEJ TRAGEDII (Komorowski Adamski no i Tusk – KAT).

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • tupki :

  Arabski OCZYWISCIE!!!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • Roman75 :

  Ludzie, takiej farsy jak śledztwo smoleńskie w wykonaniu MAK i za przyzwoleniem “naszego” rządu, to jak żyję, jeszcze nie widziałem! To oczywiste chyba, że najwyżsi przedstawiciele tak zwanej Polski są zdrajcami Ojczyzny i najchętniej widziałbym ich na szubienicy. No ale żyjemy w kraju, gdzie przestępcy mają większe prawa niż ich ofiary, więc nie doczekamy się raczej sprawiedliwości. Przykro mi, że 23% “Polaków” wybrało POprostu to co wybrało, a prawie połowa miała wszystko w d..ie.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 • greg65 :

  Panie “Roman75″-ma Pan racje.’ONI’ to zaplanowali juz 2-3 lata wczesniej, tak jak na szachonicy obliczali kazduy ruch.
  Jednak sa rzeczy ktorych nie przewidzieli wkrotce to wszystko bedzie wychodzic jak na papierku lakmusowym!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters