Będzie druga tablica upamiętniająca parę prezydencką – w kaplicy Pałacu Prezydenckiego

Publikacja w serwisie: 12 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Tablica zawisła na Pałacu Prezydenckim – „to przykład arogancji władzy” » Tablica w Pałacu Prezydenckim odsłonięta » Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym wieźniem politycznym IV RP – aresztowany z drewnianymi krzyżami naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego! » Tablica połączy Polaków? » Ciało Marii Kaczyńskiej złożono w kaplicy » Para Prezydencka wyrusza w ostatnią podróż » Tablica zamiast pomnika » ZGINĘŁA M.IN. PARA PREZYDENCKA, SZEF WOJSKA POLSKIEGO » Jerzy Jachowicz: Tablica na odczepnego » Smoleńsk: wawelska tablica gotowa » Druga wersja stenogramu » “Pseudobomber” spod Pałacu z zarzutami – GROZI MU DO 8 LAT WIĘZIENIA » Obrońcy nie dali zabrać krzyża spod Pałacu » Druga część “białej księgi” ws. katastrofy smoleńskiej » Rząd dezinformował Polaków – druga część białej księgi » ZA TYDZIEŃ NIE BĘDZIE KRZYŻA? » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » Usunęli krzyż sprzed Pałacu » Tablica dla Kurtyki na 10-lecie IPN » Tablica ze Smoleńska trafiła do Bazyliki św. Krzyża » Jutro o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim zostanie wręczona nominacja na szefa MON Tomaszowi Siemoniakowi » K…wa! Co teraz ze mną będzie? » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » Co będzie w raporcie Millera » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » W sobotę nie będzie posiedzenia Rady Politycznej PiS » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » MSZ: Nie komentujemy “białej księgi”; będzie rzetelny raport » Pierwsze decyzje Komorowskiego: gen. Koziej będzie szefem BBN-u » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » Jerzy Polaczek: To będzie największy skandal w historii badania wypadków lotniczych » Paweł Deresz: Nie wyobrażaliśmy sobie, że zobaczenie miejsca katastrofy będzie aż tak bolesne » Urwany silnik samolotu prezydenckiego! » ABW sprawdzi, z kim kontaktowali się pasażerowie prezydenckiego Tu-154 » Film z remontu prezydenckiego Tu-154M w Samarze » Dramatyczne zdjęcia – ostatnie chwile prezydenckiego Tu-154 » Pierwsze kadry po katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154M… » Niebo nad Smolenskiem dzien po katastrofie prezydenckiego samolotu » Katastrofa prezydenckiego samolotu 10 minut wcześniej niż przypuszczano? » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Tłumaczenie filmu z pierwszych minut po katastrofie samolotu prezydenckiego » Po katastrofie prezydenckiego samolotu Platformie spadło poparcie. PiS bez zmian » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W kaplicy Pałacu Prezydenckiego w niedługim czasie zostanie odsłonięta druga tablica. Upamiętni ona parę prezydencką, tragicznie zmarłych pracowników Kancelarii Prezydenta oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Informację podała Kancelaria Prezydenta.

Dziś przed południem na elewacji Pałacu Prezydenckiego odsłonięto i poświęcono pierwszą tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską. Uroczystość odbyła się po kilkudziesięciu minutach od podania informacji, że jest zgoda konserwatora zabytków na takie upamiętnienie.

Tablicę, która znajduje się na elewacji południowego skrzydła Pałacu Prezydenckiego obok hotelu Bristol, odsłonił w czwartek szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski oraz wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Została poświęcona; odmówiono modlitwę w intencji ofiar katastrofy.

http://www.rmf24.pl/raport-wojna-o-krzyz/krzyz-fakty/news-bedzie-druga-tablica-upamietniajaca-pare-prezydencka,nId,292420

12 sierpnia 2010

Oceń artykuł:

tagi: , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • Synteza :

    Ciągle nowe pomysły upamiętnienia wybitnych polityków i wojskowych oraz działaczy społecznych, którzy zginęłi pod Smoleńskiem nie powinny zasłonić chęci wyjaśnienia przyczyn ich śmierci. W analizie http://foros.salon24.pl/218278,zydzi-dziksi-od-polakow-israeli-helicopter-crash-in-romania widać jak absurdalnie jest prowadzone “polskie” śledztwo i nie ma już szans na jego szybkie i obiektywne zakończenie. Również likwidacja szkolnictwa wojskowego przez Bogdana Klicha i nowe nominacje generalskie Komorowskiego nie napawają optymizmem i mogą świadczyć tylko o powrocie do czasów Układu Warszawskiego, a “wyjście z NATO” jeżeli nawet nie jest oficjalne to w sferze nieformalnej już praktycznie zaistniało po kompromitacji do jakiej doprowadził Tusk oddając wszystkie dane zgromadzone na laptopach i komórkach poległych Polaków do skopiowanie dla FSB. Oba rządy tzn. polski i rosyjski mają wiele do ukrycia w sprawie “katastrofy” dlatego każdy pomnik powinien być również wołaniem o powołanie międzynarodowej i niezależnej komisji ekspertów do wyjaśnienia tego “incydentu”. Nie możemy czekać 50 lat, bo Polska coraz bardziej stacza się w bagno korupcji i zdrady, trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy ludzi nieudolnych i tchórzliwych, bo może się okazać, że nie ma już Polski, a zostały tylko jaj granice, jak za czasów PRL!

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters