Nowe fragmenty nagrań z Tu-154M

Publikacja w serwisie: 12 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Odczytano kolejne fragmenty czarnych skrzynek Tu-154M » SMOLEŃSK: NOWY ŚWIADEK, NOWE FAKTY » MAK usunął tylko fragmenty » W Smoleńsku odnaleziono fragmenty kości » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Załącznik 13 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym [wybrane fragmenty] » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » “Polski dyplomata namawiał do zniszczenia nagrań ze Smoleńska” » Przyczyny katastrofy Tu-154M nie w najbliższym czasie » Przeraża mnie to, co zrobiono w Samarze z Tu-154M [DEZINFORMACJA] » Oświadczenie ABW i nowe wątpliwości » Nowe filmy i materiały ws. TU-154 » PSL: Będą nowe krzyże » Smoleńsk – nowe fakty » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Katastrofa Tu-154. Odczytano nowe słowa z kokpitu » Odczytano nowe słowa z „czarnych skrzynek” » Prokuratura dostała “nowe” zdjęcia z lotniska w Smoleńsku » Polsko-rosyjskie nowe otwarcie jest pozorne » Zamach w Smoleńsku – Nowe spojrzenie (Stabilizacja obrazu) » Strzały na miejscu katastrofy? – nowe zeznania rosyjskich milicjantów » Nowe zasady podróżowania VIPów. Lotniska będą sprawdzane » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Nowe dane na temat parametrów lotu Tu-154 z 10 kwietnia dotarły do prokuratury wojskowej » Tu-154M Landing Procedure » MAK udostępnił raporty z remontu Tu-154M » Rejestrator Tu-154M z polskiej firmy » Co Tu-154M może zrobić bez końcówki skrzydła? » Pierwsze kadry po katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154M… » Zapis polskiej czarnej skrzynki samolotu Tu-154M » Zlikwidował armię, potem ją rozbroił, a po trzech latach, w iście “platformerskim” stylu zapowiada nowe zbrojenia » Po pół roku pod gołym niebem rozpoczęto osłanianie wraku Tu-154M » Andrzej Seremet: Nie ma pewności, że w Tu-154M rzeczywiście padła komenda “odchodzimy” » Komisja: Tu-154M zahaczył o drzewo 1050 metrów przed pasem startowym » Zastępca szefa sztabu rosyjskich WWS opisał ostatnie chwile prezydenckiego Tu-154M. » Wstrząsająca “relacja” strażaka z katastrofy Tu-154M – od razu było jasne, że nikt nie przeżył. » Prezydencki Tu-154M nr 101 » Zginęli w katastrofie Tu-154M » Ekshumacje ofiar Tu-154M » Tu 154M został rozerwany » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Załoga samolotu Tu-154M » Trzy hipotezy katastrofy Tu-154M » Katastrofa Tu-154M – raport wstępny » Porównanie 2 filmów z katastrofy TU-154M » ATM QAR z Tu-154M – czyli kolejna ściema » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » Odbył się eksperyment na samolocie Tu-154M 102 » samoloty.pl – O katastrofie Tu-154M inaczej » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Analiza nagrań z rejestratorów samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem, jest zaawansowana, a odczytane w Polsce fragmenty są „średniej rangi” – poinformował szef MSWiA Jerzy Miller.

Miller wypowiedział się o wadze tych nagrań iż : –To są uzupełnienia, których ranga jest jeszcze analizowana – czy to są elementy takie, które zmieniają nasze podejście do przyczyn, czy nie. Raczej są średniej rangi.

Po raz kolejny powtórzył, że jest przeciwnikiem ujawniania zapisów rozmów z kabiny pilotów, jeżeli nie wnosi to niczego nowego do śledztwa. W jego ocenie rodziny ofiar katastrofy są tym zmęczone. „Chciałyby dowiedzieć się, jaki jest werdykt, ale niekoniecznie ze wszystkimi szczegółami” – powiedział minister.

Dodał, że komisja praktycznie kończy prace nad dokumentami, które były dostępne w Polsce. – Mocno zaawansowana jest analiza tych nagrań, które przywieźliśmy z rejestratorów. Czekamy teraz na dokumenty, które opisują sytuację na lotnisku w Smoleńsku, bo to jest jeszcze ten obszar, który wymaga przebadania, na ile miał wpływ na przebieg wypadków, a ten obszar jest najmniej dla nas udokumentowany – powiedział szef MSWiA.

Jerzy Miller stwierdził, że nagrania są „średniej wagi” (fot. PAP/Leszek Szymański)

Jerzy Miller stwierdził, że nagrania są „średniej wagi” (fot. PAP/Leszek Szymański)

Pomoc strony rosyjskiej

Miller ocenił w czwartek, że przekazanie Polsce dokumentów przez stronę rosyjską może się przedłużyć ze względu na skalę pożarów, z którymi obecnie walczą Rosjanie. „Pewne naturalne zamieszanie w administracji może o kilka dni ten proces wydłużyć” – powiedział minister.

Do połowy lipca polskim specjalistom udało się odczytać kilkanaście słów więcej z zapisów czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu w porównaniu ze stenogramem przekazanym przez Rosjan i ujawnionym na początku czerwca. Jak wówczas informowała Naczelna Prokuratura Wojskowa, całościowa opinia na temat badanych zapisów powinna trafić do prokuratury jesienią.

http://www.tvp.info/informacje/polska/nowe-fragmenty-nagran-z-tu154m/2376708

12 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(4.00)
głosów: 1
tagi: , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • siagout :

  „Chciałyby dowiedzieć się, jaki jest werdykt, ale niekoniecznie ze wszystkimi szczegółami” – powiedział minister.

  Czy można być większym kretynem? Jeśli tak, to w imię czego?

  W sytuacji, kiedy jestem bezpodstawnie obrażany poprzez próbę uznania mnie za niedouka ograniczonego umysłowo zmuszony jestem reagować w obronie własnej godności osobistej i napiszę w taki sposób:
  Panie Ministrze Miller, Ministrem nie będziesz zawsze, ale z mataczami usiłującymi ukryć zamach na życie Prezydenta utożsamiany będziesz ZAWSZE. Pocieszę dalej. Zgodnie z prawem obowiązującym w RP poniesiesz odpowiedzialność, co najmniej, za utrudnianie śledztwa mającego na celu wykrycie i osądzenie zamachowców z 10 kwietnia 2010r.
  Choćbyś się wił niczym piskorz, to i tak Tusk odpowie za zamach, jako ten, który zamachowi nie zapobiegł, a wielce prawdopodobnym, że nawet i go zlecił.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • greg65 :

  Masz racje SIAGOUT!
  Gdy patrze na tego matola Millera to od razu widze w jego oczach falsz i oblude. Kundel na POsylki–>taki trzeba mu dac przydomek!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • rejtan :

  Jak będą kręcić nową wersję “Chłopów” albo “Konopielki” to śmiało można obsadzać go w jakiejś pierwszoplanowej roli.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • adamsky :

  Też mnie ponosi , ale spróbuje “na zimno” ocenić artykuł.
  “Analiza nagrań … jest zaawansowana”
  Czyli można rozumieć że – minęły 4 miechy , a oni są “zaawansowani” ? Tzn maja nowych ekspertów , czy nowy sprzęt do odczytu ?
  “w Polsce fragmenty są „średniej rangi”
  “Raczej są średniej rangi.”
  hmm – średniej rangi , czyli na bank nic nie wnoszą do śledztwa , wiec narodowi tego przekazywać nie trzeba.
  Ja mam teraz uczucie niedoinformowania – prawa nie kończyłem , nie znam też “języka polityków-kłamców”. Przynajmniej tych sformułowań.
  “ale niekoniecznie ze wszystkimi szczegółami”
  w tej sprawie chyba raczej rodziny wyraziły by zgodę na ujawnienie szczegółów w imię dobra narodu. Nawet jeśli wina tkwi po stronie załogi , czy ich przełożonych. W owych “szczegółach” może być też cień osób trzecich. Niech niezależni eksperci to usłyszą.
  “na lotnisku w Smoleńsku, bo to jest jeszcze ten obszar, który wymaga przebadania, na ile miał wpływ na przebieg wypadków”
  czy aby to nie powinien być priorytet w śledztwie ? Czy to nie powinno być już na “maksa” wyjaśnione i podane do wiadomości ?
  “może się przedłużyć ze względu na skalę pożarów, z którymi obecnie walczą Rosjanie”
  rozumiem że to tragedia – współczuje , ale co to ma do rzeczy w sprawie dokumentów ? Nie wierzę , że administracja takiego mocarstwa nie daje rady dwom sprawom na raz.
  “polskim specjalistom udało się odczytać kilkanaście słów więcej z zapisów czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu w porównaniu ze stenogramem przekazanym przez Rosjan”
  czyli co – są bardziej “pyknięci w te klocki” tak – no to wysyłać ich do Rosji , za czym czeka Komorowski czy Tusk. Za czym czeka nasza komisja sejmowa – wniosek wystosowali i podparli argumentami ?
  “całościowa opinia na temat badanych zapisów powinna trafić do prokuratury jesienią”
  wówczas już wrak zniknie w dziwnych okolicznościach a na miejscu katastrofy wyrośnie młodnik pod ochroną. Ech się daliśmy “wydmuchać” – jak dzieci. Mało tego – teraz nawet ze sobą walczymy. To albo zbieg okoliczności , albo geniusz polityczny wreszcie znalazł prosty sposób jak wykończyć Polskę.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • siagout :

  Jeszcze jedna, ministrze, kwestia.
  Może mniej się spocisz.
  Nie musisz się trudzić ze swoimi krakowsko-warszawskimi “czytaczami(a najpewniej mataczami) zapisów i odczytaj rzetelnie z oryginalnej taśmy ostatnie 20 sekund lotu i niczego więcej na ten czas nie oczekuję, i myślę, iż nie ja jeden.
  Wiedz też, że jeśli podany odczyt będzie fałszywy, to zostanie to rozpoznane i udowodnione.
  W wolnej chwili zajmij się wystrzałami z broni palnej w miejscu domniemanego upadku samolotu i bezpośrednio po nim – czyń to, co jest istotne w sprawie wyjaśnienia okoliczności zamachu, bo za to ci naród płaci – nie Tusk, ale naród!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • adamsky :

  “strzały” to akurat marny argument
  http://www.youtube.com/watch?v=YUGtCGvIRUs
  To Tu-134 bodajże , ale słychać “strzały”. Wiem to ani w tą , ani wdrugą stronę nie wyjaśnia sprawy , ale jest wyjaśnienie narazie realne.
  Co do nagrań , to tu już raczej mamy pewniaka. Jeśli były by oki , to już by coś było wiadomo. To klucz sprawy jak na razie możliwy do sprawdzenia.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters