Smoleńsk nie miał danych o przylocie Tu-154?

Publikacja w serwisie: 12 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Siedem brakujących danych RSP » Nie tylko polski samolot miał problemy? » Możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M ? » Rosyjskie tajne służby mają dostęp do nośników danych należących do tragicznie zmarłych dowódców wojskowych. » [Kłamstwa MAK]: Lot z prezydentem nie miał statusu HEAD » Czyżby “Nasz Dziennik” miał rację? » Inżynier Wróbel miał pomóc analizować raport MAK » Smoleński blog Amielina: samolot nie miał szans » “Dear Andrzej, what we can do together?” Halicki 10 kwietnia miał telefon z Rosji » Tomasz Pietrzak: Tupolew miał zblokowany system ostrzegawczy (TAWS) » Rotfeld: Gen.Gągor miał zostać Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych NATO » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Turowski – Jakimiszyn – Smoleńsk » Smoleńsk w cieniu skorumpowanego MAK » GAZPROM – wybory – Smoleńsk » Smoleńsk. Przyczynek do tragedii. » SMOLEŃSK 10.04.2010 – PAMIĘTAMY! » Questions regarding Smolensk air crash » Hiszpania w nagrodę za Smoleńsk » SMOLEŃSK: NOWY ŚWIADEK, NOWE FAKTY » SMOLEŃSK 10/4/10 – PRÓBA PODSUMOWANIA NA DZIEŃ 26.06.2010 » Smoleńsk- Kto był organizatorem wyjazdu oraz dokonania B. Klicha i M. Janickiego. » Smoleńsk – Antoni Macierewicz kontra Donald Tusk i Grzegorz Schetyna » SMOLEŃSK 10 kwietnia 2010 – podsumowanie na dzień 9.07.2010 » Generał KGB, BBN i Smoleńsk » Smoleńsk w Kongresie USA » Smoleńsk – nowe fakty » Smoleńsk w wersji niedociekliwej » Smoleńsk – zaniedbania i przyczyny » Facebook vs. Smolensk-2010.pl » Smoleńsk: niewygodne fakty » Co ma Smoleńsk do wyborów prezydenckich? » Smoleńsk – tło długofalowej strategii (1) » Smoleńsk to morderstwo z premedytacją? » Smoleńsk: Dziewiętnaście minut po 8.41 » Smoleńsk. La teoria di un complotto » Sejm nie może nie pytać o Smoleńsk » Smoleńsk, Krakowskie Przedmieście, Łódź » Smoleńsk: wawelska tablica gotowa » Smoleńsk. Historia amatorskiego wideo » SMOLEŃSK: ZNIKAJĄCE ZDJĘCIA SATELITARNE » “Smoleńsk fiction” polskich prokuratorów » Smoleńsk: ekspertyzy “obiektów biologicznych” » Smoleńsk: Pasażerowie Tu-154 powinni przeżyć » Smoleńsk – to mógł być zamach – argumenty w pigułce » Jest paragraf na “Smoleńsk. Zapis śmierci” » Tęsknimy! Ku pamięci Załogi TU-154 – Smolensk 10.04.2010 » Smoleńsk: Za pięć dwunasta – E. Klich ma pytania. » Katastrofa. Smoleńsk. Teorie spiskowe, część II » Smoleńsk – hipoteza zamachu – argumenty w pigułce V2 » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Jeszcze dwa dni przed katastrofą w Smoleńsku lotnisko Siewiernyj nie miało wszystkich danych o przylocie prezydenckiego samolotu – informuje „Rzeczpospolita”, która dotarła do e-maili wysyłanych w tej sprawie przez urzędników MSZ.

Z korespondencji wynika, że lotnisko pod Smoleńskiem mogło dopiero w ostatniej chwili otrzymać informacje dotyczące lądowania polskiej delegacji.

Rzecznik MSZ potwierdził gazecie, że resort wiedział, że 8 kwietnia lotnisko Siewiernyj nie miało jeszcze numeru zgody na przelot i lądowanie prezydenckiego Tupolewa. Według pilota – instruktora Dariusza Szpinety, brak takiego numeru to poważne przeoczenie, które mogłoby skutkować niewpuszczeniem samolotu z polską delegacją na lotnisko.

Nieoficjalnie jeden z wysokich rangą urzędników MSZ, na którego powołuje się „Rzeczpospolita”, przyznał że brak numeru zgody na lądowanie i przelot był niedopatrzeniem strony rosyjskiej.

Jeszcze 25 marca strona rosyjska zapewniała, że zarówno 7 jak i 10 kwietnia 2010 r. lotnisko wojskowe w Smoleńsku będzie przygotowane na przyjęcie polskich samolotów.

http://www.tvp.info/informacje/polska/smolensk-nie-mial-danych-o-przylocie-tu154/2260417

12 sierpnia 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters