Treść tablicy przed Pałacem Prezydenckim

Publikacja w serwisie: 12 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » CZYSTKA przed pałacem Prezydenckim » Wnioski do prokuratury w sprawie zachowania BOR i Straży Miejskiej przed Pałacem Prezydenckim » Tablica zawisła na Pałacu Prezydenckim – „to przykład arogancji władzy” » Pomnik świateł przed Pałacem pogodzi Polaków? » “Nielegalne” znicze i kwiaty przed Pałacem. Jak w stanie wojennym – komentowali przechodnie. » Błąd na tablicy upamiętniającej ofiary Smoleńska » Jacek Sasin: Stanowisko prezydenta ws. tablicy musi być wyraźne, teraz żyjemy w zakłamaniu » Treść raportu MAK – dokumenty do pobrania » Treść listu gen. Petelickiego do premiera Tuska » Petycja do Kongresu USA w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem [treść] » TAWS w prezydenckim Tu-154 M był sprawny » Tablica w Pałacu Prezydenckim odsłonięta » „Krzyż pod Pałacem powinna zastąpić tablica” » Jutro o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim zostanie wręczona nominacja na szefa MON Tomaszowi Siemoniakowi » Zespół Macierewicza: Przed katastrofą w Tu-154M był wyciek » Tupolew zderzył się z ptakiem – 30 godzin przed lotem. » Bronili ciała prezydenta przed Rosjanami? “Nieprawda” » Piloci odcięli dopływ paliwa tuż przed katastrofą » Czy wąwóz przed lotniskiem w Smoleńsku zmylił pilotów prezydenckiego samolotu? » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Koniec przesłuchań przed wakacjami? » Trzy zamachy przed Smoleńskiem » Graś przed komisją etyki » Były dowódca Tu-154 o naciskach przed Tbilisi » Tupolew spłonął jeszcze przed startem » Lipiński: Tusk chciał być przed Kaczyńskim » Kukła Putina spłonęła przed ambasadą » Jest świadek awantury przed Smoleńskiem » Kilometr przed pasem, byli 50 metrów za nisko? » TUSK MOŻE TRAFIĆ PRZED TRYBUNAŁ STANU » Są nagrania z monitoringu: Przed startem widzialność 3 tys. metrów » Tusk przed prokuraturą ws. Smoleńska? Drugi wniosek mec. Hambury » Złamał konstytucję – powinien stanąć przed Trybunałem Stanu » Porównują stan lotniska przed wizytami prezydenta i premiera » Wiktor Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą » Wstępny raport przed 10 października. Bez zapisów rozmów z wieży? » “Błędy w identyfikacji ofiar zweryfikowane jeszcze przed pogrzebami” » Nowe ’sensacje’ TVN: Kłótnia oficerów przed wylotem do Smoleńska » Film, nakręcony przed startem prezydenckiego samolotu i na jego pokładzie. » Co zerwało linię energetyczną na półtorej minuty przed naszym samolotem? » Pracy wystarczyłoby na kilka lat, a teren trzeba zabezpieczyć przed deszczem » Jak zabezpieczyć Polskę przed utratą kontroli nad wydobyciem i wykorzystaniem gazu łupkowego? » Komisja: Tu-154M zahaczył o drzewo 1050 metrów przed pasem startowym » Klich przed komisją obrony: Posłowie rozpatrują wniosek o jego odwołanie » Sędzia we własnej sprawie nie dopełnił obowiązków przed i w trakcie katastrofy smoleńskiej? » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » DEZINFORMACJA – BY ZABIĆ PRAWDĘ. » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“W tym miejscu w dniach żałoby po katastrofie smoleńskiej, w której 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób – wśród nich prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką i były prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, obok krzyża ustawionego przez harcerzy gromadzili się licznie Polacy, zjednoczeni bólem i troską o losy państwa”.


Oceń artykuł:

tagi: , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • Balbi :

  PROSTOTA I IGNORANCJA BIJĄ Z TABLICY NA PIERWSZY RZUT OKA. NAWET ZA GRANICAMI NASZEGO KRAJU POTRAFIĄ BARDZIEJ GODNIE UHONOROWAĆ POLEGŁEGO PREZYDENTA, CZEGO PRZYKŁADEM MOŻE BYĆ TABLICA UPAMIĘTNIAJĄCA NA CZEŚĆ NASZEGO PREZYDENTA W ODESSIE, GDZIE JEGO IMIENIEM NAZWANO ULICĘ.

  TABLICA NA ODCZEPNEGO. IDŹCIE PRECZ. OTO PRZESŁANIE TUSKA I PREZYDENTA OD ŻYRANDOLI…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Inka :

  Pan Prezydent Lech Kaczyński z małżonką (bez imienia!!) i były prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski…z całym szacunkiem, ale gdzie reszta?!
  Gdzie nazwiska pozostałych osób równie ważnych dla Polski i Jej historii?
  Gdzie nazwiska stewardes i pilotów?
  Dlaczego to wszystko odbywa się w taki sposób jakby chciano nam dać do zrozumienia, że to co się wydarzyło to nic takiego..?
  Żadnych rozmów tylko nakazy i gniew.
  Porażka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Ja mam wogóle wrażenie że ta tablica nic nie upamiętnia( bez urazy)…to jest tylko pamiątka z dni żałoby…a miało być coś co będzie symbolem tragedii w której zginęło 96 osób,w tym głowa państwa,parlamentarzyści,generalicja….trochę nie tak to wyglada.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • greg65 :

  Drodzy rodacy nie liczcie ze ktokolwiek z obecnych (BANDYCKICH) wladz Rzeczpospolitej postawi godny POmnik TYM ktorzy POlegli w Smolensku.
  Przypomnijcie sobie jak wysmiewano Lecha Kaczynskiego i jego zone w POlskojezycznej TVN i innych agenturach prasowych.
  Nawet z reklamowki Pani Prezydentowej robiono SHOW ktorym podniecala sie ELYTA TUskowa.
  Godny pomnik POleglym w Smolensku powstanie ale za 5 lat (moze i wczesniej) gdy prezydentem zostanie Zbigniew Ziobro!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anna :

  Przede wszystkim z treści tej tablicy jasno wynika, że jest ona upamiętnieniem faktu, iż po katastrofie, przed pałacem zbierali się obywatele i wyrażali swój żal, a także harcerze, którzy umieścili w tym miejscu drewniany krzyż. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że umieszczenie tam krzyża było błędem, a nawet rodzajem samowoli, a krzyż pełnił tam rolę rekwizytu, tak jakby bez krzyża obywatele państwa nie mogli w pełni oddać hołdu zmarłemu prezydentowi Rzeczpospolitej.
  Z drugiej strony, zupełnie nie wiem, po co upamiętniać tego rodzaju zachowania tych odczuwających żałobę i żal obywateli. Zupełnie też nie rozumiem, po co dywagować, czy uhonorowano prezydenta i pozostałe ofiary w sposób godny, czy też za mało godny, skoro ta tablica temu nie służy.
  Jako ateistka jestem jak najdalej od pozycji obrońców krzyża i rozważań, co ten krzyż tam przed pałacem wyraża. Ale uważam, że wszyscy dali się podpuścić Platformie Obywatelskiej, bo takie sformułowanie treści napisu nie mogło się stać przypadkowo, wskutek słabego opanowania umiejętności językowych. To jest kolejna celowa prowokacja PO i im dłużej będziemy się tym zajmować, tym bardziej będziemy śmieszni i tym mniej będziemy zwracać uwagę na to, co naprawdę jest ważne, a co obciąża 1000 dni rządów Tuska. Załatwiamy sobie tylko w ten sposób kolejne 5 lat rządów Platformy, bo ta prowokacja jest również zwrócona przeciwko PIS, który jest jedyną realna opozycją w tym kraju. Niestety, zajmujemy się krzyżami, tablicami, pomnikami, a PO bez kontroli będzie rządził. I dzielił i dalej rządził. Ciszej nad tymi krzyżami, zostawcie tę całą symbolikę narodowo-patriotyczną, ten patriotyczny dym. VAT, bezrobocie, bilans płatniczy i deficyt budżetowy to problemy realne, a nie symboliczne. Niesprawność państwa, nieprzestrzeganie przez urzędników prawa i procedur, stanowionych przez to państwo to też problemy realne. I tym trzeba się zajmować, na to zwracać uwagę. Cała para nie może pójść w krzyż lub tablicę. Dajecie się prowadzić na łańcuchu Platformie, jak ten niedźwiedź jarmarcznemu grajkowi i tańczycie, jak ona zagra.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Nie zgadzam się, nie daje się podpuścic PO po prostu kolejny raz pokazała że ma nas Polaków szeroko i głęboko….tak samo jak śp.L.K…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • adamsky :

  anna – witamy w “klubie”. Nie o to jednak chodzi. Pisałem we wcześniejszych komentarzach , że temat (problem) krzyża jako symbolu pamięci narodu w sprawie katastrofy nie jest tematem nr 1 obecnie. przynajmniej być nie powinien. W ten sposób osłabiamy się sami i w “kąt” idą prawdziwe , ważne problemy. Gdy wzrastają ceny paliwa , nikt nie manifestuje z taka zagorzałością. Gdy idzie w “górę prąd” też tylko słychać szmer narodu , ale gdy chodzi o symbol kilkudziesięciu zaledwie procent Polaków to już jest masakra na skalę państwa. Zatwardziały przeciwnik religii wiecie jak by to skwitował. Nie cytuję jednak , bo mi znowu wyrozumiali i miłosierni “katolicy” dają “palce w dół”. Powodem tej całej “zadymy” , że krzyż , że tablica to właśnie nasz wybór władz. Przecież każdy wiedział przed wyborami , że te kundle będą się gryzły jak tylko będzie po wynikach. Po kiego szliście na wybory – jedni i drudzy ? To jest Wasza odpowiedzialność za przyszłość narodu ? Niestety nigdy nie będzie tak , żeby jedni i drudzy odpuścili ze względu na głupotę – mowa o partiach rządzących. Motto jest zawsze to samo – nie ważne co “nabroiłem” – kasa i tak leci , a za błędy nie odpowiem.
  “Ciszej nad tymi krzyżami” jak napisała anna

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Synteza :

  Ciągle nowe pomysły upamiętnienia wybitnych polityków i wojskowych oraz działaczy społecznych, którzy zginęłi pod Smoleńskiem nie powinny zasłonić chęci wyjaśnienia przyczyn ich śmierci. W analizie http://foros.salon24.pl/218278,zydzi-dziksi-od-polakow-israeli-helicopter-crash-in-romania widać jak absurdalnie jest prowadzone “polskie” śledztwo i nie ma już szans na jego szybkie i obiektywne zakończenie. Również likwidacja szkolnictwa wojskowego przez Bogdana Klicha i nowe nominacje generalskie Komorowskiego nie napawają optymizmem i mogą świadczyć tylko o powrocie do czasów Układu Warszawskiego, a “wyjście z NATO” jeżeli nawet nie jest oficjalne to w sferze nieformalnej już praktycznie zaistniało po kompromitacji do jakiej doprowadził Tusk oddając wszystkie dane zgromadzone na laptopach i komórkach poległych Polaków do skopiowanie dla FSB. Oba rządy tzn. polski i rosyjski mają wiele do ukrycia w sprawie “katastrofy” dlatego każdy pomnik powinien być również wołaniem o powołanie międzynarodowej i niezależnej komisji ekspertów do wyjaśnienia tego “incydentu”. Nie możemy czekać 50 lat, bo Polska coraz bardziej stacza się w bagno korupcji i zdrady, trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy ludzi nieudolnych i tchórzliwych, bo może się okazać, że nie ma już Polski, a zostały tylko jaj granice, jak za czasów PRL!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • anna :

  @ Magdalenka
  Magdalenko, pamiętaj, nie ma zależności, czy wręcz równości ” Polak=katolik”. Jestem Polką od ponad pół wieku :) , ale także zagorzałą ateistką i zwolenniczką świeckiego, nowoczesnego państwa, w którym energia rządu i obywateli kierowana jest na budowę nowoczesności, siły i dobrobytu dla obywateli, a nie pomników, krzyży, kopców i rocznicowych capstrzyków.
  A katolikom, przywiązanym do symboli zwracam uwagę, że jest coś takiego jak mapa dobrobytu na świecie. I nijak nie pokrywa się ona z mapą zasiegu władzy Watykanu.
  Dlatego, ilekroć tutaj, na tym forum, gdzie czuję się jak u siebie, bo jestem z nim od pierwszych dni i interesuje mnie to samo, więc ilekroć tutaj będzie się odmawiało koronki, ja będę prezentowała myśl, że nie o to tutaj chodzi. Więcej fizyki, mniej krzyży, bo pod krzyżem nie myśli się samodzielnie. Więcej obywatelskich petycji, mniej modlitw.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Magdalenka :

  Anna ,ja tez nie jestem jakims nawiedzonym katolikiem…i wiem bardzo dobrze w tej wojnie krzyżowej wcale nie o krzyż chodzi.
  Moim zdaniem to protest ludzi przeciwko zbałamuceniu sprawy smoleńskiej,krzyk rozpaczy przeciwko temu co ten rząd wyprawia…A co może szary lud??/jak nie protestować,zwracać na sprawę uwagę..inaczej nic się nie zmieni.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Cyprian :

  “Wśród nich”.. co za forma jak upamiętnienie imprezy szkolnej.

  Hańbą jest że nie wymieniono tego że zginęło całe dowództwo.

  W ogóle w ciągu tysiąca lat nie mieliśmy przywódcy który by miał krew na rękach patriotów polskich, elity patriotów i to jeszcze całego dowództwa.

  Hańba jakiej nie było od początku państwa polskiego

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • Lora :

  anna: “Więcej fizyki, mniej krzyży, bo pod krzyżem nie myśli się samodzielnie. Więcej obywatelskich petycji, mniej modlitw”

  Ja jest agnostykiem, żeby było jasne. Szanuję wszystkich ludzi, wierzących i nie. To jest wszystko jedno czy ktos wierz czy nie. Wszyscy jestesmy ludzmi. Po prostu. Wiara jest czymś intymnym w moim odczuciu i zazwyczaj oburzam się, gdy wia=rę banalizuje się poprzez figurki, obrazki, itp.

  Ale nie w tym wypadku. Bo tu chodzi o coś większego niz Krzyż, niż wiara. Czemu dla ludzi przesytało byc oczywiste, że własnie jest to rozpaczliwy protest przeciw temu co się wyrabia z opninia publiczną, co się wyrabia wokół kayastrofy. To rząd Tuska upolitycznił Smoleńsk. Nie może ścierpieć, że milion ludzi przyjchało na Krakowskie Przedmieście, a jeszcze więcej milionów po prostu płakało, jakby zginał im ktoś bliski. 77% społeczeństwa chce pomnika, a oni udają głupkow i próbuja wmówic ludziom, że miejsce pomnikow jest na cmentarzach.

  Powiem Ci coś Anno, w nowoczesnej Ameryce też są pomniki. Pomniki to częśc kultury rzymskiej, czyli zachodniej cywilizacji. Nie możemy zyc tylko nowoczesnoscią i dniem terażniejszym, bo to oznacza odrzucenie pewnych fundamentalnych wartosci, jak choćby pamięć ludzka.

  Wiesz co mi przyszło do głowy od razu po przeczytaniu Twojego zdania:
  “Więcej fizyki, mniej krzyży, bo pod krzyżem nie myśli się samodzielnie.”

  Odpowiedz:
  Wiecej wrazliwości społecznej i osobistego myslenia, mniej telewizji, po od telewizji nie mysli się samodzielnie.
  Niestety, ale obecnie telewizja jest jak krzyż dla milionów ludzi. Modla się do niej codziennie przez wiele godzin, a oddają jej cześć, wierząc we wszystko, co tam usłyszą.
  Polecam tutaj swietny wywiad na tym portalu zamieszczony, tez tak apropos stawianiu pomnikow.
  Czemu służy polityka historyczna Platformy Obywatelskiej?

  Wiele o nas świadczy, komu, gdzie i jakie pomniki jestesmy skłonni postawic, i jak szybko reagujemy na inicjatywe.
  Jestem za budowaniem nowoczesnego państwa, ale jedno drugiemu naprawdę nie przeszkadza.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters