Jak jeden z najsilniejszych samolotów świata utracił skrzydło po uderzeniu w 40-centymetrową brzozę ?!

Publikacja w serwisie: 13 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » BLIŻEJ SAMOLOTÓW DLA VIP-ÓW » Jak nie kupiono nowych samolotów… » Urwane skrzydło to ustalenie czysto polityczne » Najwięksi politycy świata pożegnają prezydenta » O JEDEN MOST ZA DALEKO » Na pogrzebie pary prezydenckiej będą głowy państw i rządów z całego świata » RZECZNIK RZĄDU: “Dlaczego w zderzeniu z brzozą odpadło skrzydło Tu-154M? – Bo ktoś je nadpiłował.” » Rosyjski lobbysta: Jeden z braci Kaczyńskich wciąż żyje » W raporcie MAK kapitulanctwo Tuska wyjdzie na jaw » Ministrowie rządu Donalda Tuska nie dopełnili swoich obowiązków » Tomasz Turowski – w PRL jeden z najgroźniejszych komunistycznych szpiegów, w III RP oficer Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu » Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zaprzecza, jakoby w trakcie akcji ratunkowej na Siewiernym zginął jeden z jego funkcjonariuszy » KTO WBIŁ W BRZOZĘ KAWAŁEK TU-154? » Tu-154M – moment uderzenia w brzozę » Tupolew ściął brzozę bez utraty skrzydła » Przyczyną katastrofy były “dwa wielkie wstrząsy”, a nie uderzenie o brzozę » Co Tusk zezna w prokuraturze? » Czy Tusk poniesienie odpowiedzialność?! » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » TO BOR NIE DOPEŁNIŁ OBOWIĄZKÓW » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » To kancelaria premiera odpowiadała za bezpieczeństwo lotów VIP-owskich » Zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd nie zaprotestował » Wszystko zmienił telefon Putina? » Macierewicz: Co Ewa Kopacz naprawdę widziała? » SMOLEŃSK 10 kwietnia 2010 – podsumowanie na dzień 9.07.2010 » Były szef kontrwywiadu wojskowego chce „przeprowadzenia dowodu z kompletnych billingów z 10 i 11 kwietnia 2010 r.” » Mnóstwo “drażliwych pytań” » SMOLEŃSK: ZNIKAJĄCE ZDJĘCIA SATELITARNE » Lista zaniedbań od “a” jak Arabski » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » NOCNE POROZUMIENIE PROKURATORÓW » Co ukrywa premier Tusk? » ZBIGNIEW KUŹMIUK – ZAWALA SIĘ PIRAMIDA KŁAMSTW » Raport MAK nie wskazuje ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy smoleńskiej » Tusk drwi z rodzin smoleńskich » Wypływają kolejne dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej » “Nieznane fakty ws. katastrofy smoleńskiej” » Gruppenführer KAT » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Na konferencji prasowej sejmowy zespół ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz przedstawił instrukcję eksploatacji samolotu Tu-154. – Zbadamy, jak jeden z najsilniejszych samolotów świata utracił skrzydło po uderzeniu w 40-centymetrową brzozę – powiedział Macierewicz.

W pracy nad zbadaniem wiarygodności wersji o utracie skrzydła przez Tu-154 w wyniku uderzenia w brzozę ma pomóc dokument w języku rosyjskim – instrukcja użytkowania samolotu Tu-154 w locie, dotycząca budowy i eksploatacji skrzydeł.
Macierewicz przedstawił także dotychczasowe dokonania zespołu i wymienił listę osób, z którymi chciałby spotkać się na posiedzeniu. Chodzi m.in. o premiera Donalda Tuska, szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego, ministra obrony Bogdana Klicha, minister zdrowia Ewę Kopacz, ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, sekretarza stanu w kancelarii premiera Jacka Cichockiego i szefa kancelarii prezydenta Jacka Michałowskiego.
(wg, Niezależna.pl, TVN 24)

http://niezalezna.pl/article/show/id/37715

13 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(3.20)
głosów: 5
tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • adamsky :

  Panie Macierewicz – szacuneczek – wreszcie jakieś fachowe pytania. Dalej należy “cisnąć” “zainteresowanych” , nie ma wyjścia , może któryś “się wygada”. Szkoda , że tak późno , bo może znaleźć się coś co już nie można sprawdzić ze względu na upływający czas. Pytać “górę” , cisnąć ile się da , prowokować , ale z umiarem , żeby nie stracić wiarygodności i powagi zamiarów. Ktoś coś wie na temat tego , że to nie część skrzydła Tupolewa była w pobliżu drzewa ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • greg65 :

  Wczesniej czy predzej “Bandyci”z POlszewickiej parti zaplaca za to utrudnianie w ujawnieniu prawdy o zamachu w Smolensku.
  Kropla krople drazy i rozbije ten POstkomunistyczny monument jakim jest zgraja zlodzieji i nierobow z Parti “niebianskiego slonca” o nazwie PO!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 • siagout :

  Nie jestem jasnowidzem, ale znam odpowiedź, jakiej udzieli MAK
  oraz spocony minister Miller, superniuchacz Tuska.
  - samolot Tu-154 był serynie wyposażany w szybkotnące piły tnące umiejscowione przeważnie na skrzydłach i statecznikach.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters