“WRÓG LUDU” NA WEEKEND

Publikacja w serwisie: 13 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , ,

Walka o krzyż i haniebne zachowanie urzędników Kancelarii Prezydenta – to tematy dzisiejszego wideofelietonu Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego “Gazety Polskiej”.

http://niezalezna.pl/article/show/id/37723

13 sierpnia 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • adamsky :

    Znaczy się wypowiedź tego pana , ma na celu co ? Znowu , że katolicy walczący o krzyż to jedyna wartość narodu ? Temat krzyż ale ten wyjeżdża z powodzią i ustawami. Brać wszystkich bojówkarzy – czy to z PO czy PiS i dawać ich do pomocy w walce ze skutkami powodzi. Tyle werwy , tyle samozaparcia. Z kim walczycie ? Rodak to jest Wasz wróg ? Pomocy potrzebują wasi krajanie , nie symbole religijne. One maja swoją moc przetrwania – nie potrzebują ani takich jak Wy obrońców , ani przeciwników. Tutaj mamy problem panie redaktor. Media mają naświetlać faktyczny stan i łagodzić kryzys lub konflikt , a nie podjudzać i manipulować. Tyle samo warci dziennikarze jednej i drugiej strony. Media mają nami rządzić , kościół , komuniści ? Niech zacznie wreszcie rządzić nami normalny człowiek , bez fanatycznych zapędów i przekonań. Przecież tu tkwi tak naprawdę sedno sprawy i konfliktów – manipulacja ludźmi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters