Zuzanna Kurtyka: To śledztwo to wielki dramat

Publikacja w serwisie: 13 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Zuzanna Kurtyka: “Pan Lis, pamiętam, był długo w USA. Jak to jest, że niczego się od Amerykanów nie nauczył?” » Janusz nigdy nie jeździł do Rosji. Mówił, że gdyby pojechał, to już by nie wrócił – Zuzanna Kurtyka » Kto inny dopuścił się zdrady narodowej – wywiad z Zuzanną Kurtyką » Janusz Kurtyka, mój szef » Komorowski o szczątkach: to nie jest wielki problem » KTO PROWADZI ŚLEDZTWO?? » Poszatkowane śledztwo » Śledztwo we mgle » Międzynarodowe śledztwo ws. katastrofy? » Rząd fałszował śledztwo » Śledztwo, zamach a dezinformacja » Śledztwo na warunkach Moskwy » KTO ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJANOM? » GDYBY ŚLEDZTWO WYKAZAŁO ZAMACH… » Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości » Śledztwo nie odpowiada zachodnim standardom » Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów » Andrzej Seremet: ŚLEDZTWO NA PÓŁMETKU » Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Zamknięte śledztwo w sprawie zabójstwa E. Wróbla » Cywilne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej umorzone » Polskie śledztwo warte funta kłaków… » Umorzone śledztwo ws. odsłuchania nagrań z Tu-154 przez Kwiatkowskiego » Prywatne śledztwo ws. katastrofy wspiera 15 zagranicznych ekspertów » Bez dowodów z Rosji śledztwo utknie w martwym punkcie » Dlaczego zostawiliście śledztwo w rękach ludzi rodem z KGB? » Polscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie tragedii w Smoleńsku » Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo ws. ujawnienia tajemnicy służbowej » Międzynarodowa komisja ds. katastrofy pod Smoleńskiem może uratować śledztwo » Śledczy zawieszają śledztwo ws. kradzieży kart bankowych A. Przewoźnika » KREATYWNE ŚLEDZTWO MAK, CZYLI ROSYJSKIE FAŁSZERSTWO PRZY STENOGRAMACH » Czy to Donald Tusk uzgodnił z Władimirem Putinem procedurę, która spowolniła śledztwo? » Minister sprawiedliwości w Sejmie argumentuje fakt, że śledztwo całkowicie pozostaje w ręku Rosji » Tusk ocenił, że śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej jest “najbardziej otwartym i z największym dostępem opinii publicznej do informacji” » Wdowa po J. Kurtyce: to mistyfikacja śledztwa » Tablica dla Kurtyki na 10-lecie IPN » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

“NIE WIDZĘ SOJUSZNIKA W PROKURATURZE WOJSKOWEJ”

TVN24
- To śledztwo to jeden wielki dramat, zarówno ze strony rosyjskiej, jak i ze strony polskiej – powiedziała dziennikarzom żona tragicznie zmarłego pod Smolenskiem Janusza Kurtyki. Zuzanna Kurtyka odsłaniała w piątek na siedzibie krakowskiego IPN w Wieliczce, tablicę upamiętniającej jej męża.

Tablicę odsłonili członkowie rodziny tragicznie zmarłego prezesa IPN: żona Zuzanna i dzieci oraz obecny prezes IPN dr Franciszek Gryciuk. Została ona wmurowana w dniu, w którym Janusz Kurtyka obchodziłby 50. urodziny.

Zuzanna Kurtyka o pamięci narodowej (TVN24)

Fundatorem jest Stowarzyszenie NZS 1980, na tablicy znajduje się logo IPN i wizerunek Matki Boskiej Katyńskiej, a pod nimi napis:

“Pałac Konopków z XVIII wieku, odnowiony na początku XXI wieku staraniem dr hab. Janusza Kurtyki (1960 – 2010), dyrektora oddziału IPN w Krakowie (2000 – 2005), prezesa IPN (2005-2010), tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.”

Bez sojusznika

Po uroczystości Zuzanna Kurtyka była pytana przez dziennikarzy o śledztwo w sprawie smoleńskiej katastrofy. – Nie widzę sojusznika w polskiej prokuraturze wojskowej, a chciałabym – żaliła się.

Odniosła się też do kwestii upamiętniania ofiar katastrofy. – Oni zginęli jadąc do Katynia razem z prezydentem. Ze względu na sam fakt takiej martyrologii zasłużyli sobie by ich upamiętniać. Będziemy o tych ludziach pisać, będziemy publikować ich prace. Będziemy walczyć o to, by młodzież nie została zdeprawowana przez panującą modę na znieważanie pamięci narodowej i na znieważanie polskości – podkreśliła. – Pomniki są ważne, ale budowanie pamięci narodowej, to o wiele dłuższy proces – dodała.

bgr//kdj

http://www.tvn24.pl/-1,1669147,0,1,zuzanna-kurtyka-to-sledztwo-to-wielki-dramat,wiadomosc.html

13 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 3
tagi: , , , ,

Jeden Komentarz: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
  • siagout :

    Szanowna Pani Zuzanno, nie można się dziwić ENERGICZNYM DZIAŁANIOM superniuchaczy Tuska. Kabaret powstał i daje przedstawienia jeno nie ma jeszcze nazwy, a “Moralny Niepokój” może czuć niepokój. Zawsze tak się dzieje, kiedy dochodzenie prowadzi SPRAWCA PRZECIWKO SPRAWCY. PO PROSTU NIE PROWADZI.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters