ZA TYDZIEŃ NIE BĘDZIE KRZYŻA?

Publikacja w serwisie: 14 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Relacja spod Krzyża » “Możliwa prowokacja” ws. krzyża » Przełomowe oświadczenie Komorowskiego ws. krzyża » Oficjalne stanowisko Obrońców Krzyża » Obrońcy nie dali zabrać krzyża spod Pałacu » Minął tydzień od tragedii » Eksperyment na tupolewie najwcześniej za tydzień » Obrońcy krzyża zaprezentowali projekt obelisku ku czci ofiar katastrofy » Zdumiewające oświadczenia Rady Etyki Mediów ws. konfliktu wokół krzyża. » BĘDZIE BIAŁA KSIĘGA WS. KATASTROFY » Śmierć obrońcy krzyża » Będzie druga tablica upamiętniająca parę prezydencką – w kaplicy Pałacu Prezydenckiego » Tablica ze Smoleńska trafiła do Bazyliki św. Krzyża » K…wa! Co teraz ze mną będzie? » Co będzie w raporcie Millera » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » BĘDZIE SPECJALNA UMOWA Z ROSJĄ? » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » Do wyborów nie będzie raportu z katastrofy » Będzie doniesienie o przestępstwie na Donalda Tuska » W sobotę nie będzie posiedzenia Rady Politycznej PiS » Sejm: Nie będzie uchwały ws. katastrofy w Smoleńsku » Pierwsze decyzje Komorowskiego: gen. Koziej będzie szefem BBN-u » “PREZYDENT BĘDZIE GDZIEŚ LECIAŁ I TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI” » MSZ: Nie komentujemy “białej księgi”; będzie rzetelny raport » Prezydent USA Barack Obama będzie na pogrzebie pary prezydenckiej » Tusk: Jeżeli raport będzie gotowy, zostanie opublikowany » Edmund Klich będzie dalej wyjaśniał sprawę katastrofy smoleńskiej » Na razie nie będzie oficjalnej prośby do Rosji o wypracowanie wspólnego raportu » Jerzy Polaczek: To będzie największy skandal w historii badania wypadków lotniczych » Paweł Deresz: Nie wyobrażaliśmy sobie, że zobaczenie miejsca katastrofy będzie aż tak bolesne » MILLER: “Ja z reguły nie komentuję wiadomości, które są wyssane z palca; z niesmakiem przeczytałem, że ktoś będzie przetrzymywał raport na okres powyborczy, i to jest cały mój komentarz” » Jak rosyjskie media komentują informację, że w wieży znajdował się oficer FSB, który mógł mieć wpływ na pracę kontrolerów lotu i który “rozpłynął się w powietrzu”, nie będzie przez nikogo przesłuchany? » Prymas: skończmy tę kompromitującą wojnę » Upodleni z premedytacją » Wojna o uczciwość władzy. » Kaczyński: akcja policji to fortel » Tablica zawisła na Pałacu Prezydenckim – „to przykład arogancji władzy” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Usunięcie obrońców krzyża to pierwszy krok do jego przeniesienia spod Pałacu Prezydenckiego – uważają eksperci.

Dzisiaj nad ranem na prośbę BOR, stołeczni policjanci usunęli kilka osób spod krzyża przy Pałacu Prezydenckim. Krzyż pozostał na miejscu, ale został otoczony barierkami.

Zdaniem politologów dzisiejsza akcja to początek ostatecznego rozwiązania tej sprawy przez administrację prezydencką.

- Myślę, że jest to także przygotowanie atmosfery i odpowiedź na te opinie, w których sugerowano wcześniej, że strona urzędnicza powinna być bardziej aktywna – powiedział prof. Wawrzyniec Konarski.

Kancelaria Prezydenta twierdzi, że na razie nie planuje przeniesienia krzyża.

tom/wp.pl

http://niezalezna.pl/article/show/id/37760

14 sierpnia 2010

Rzeczpospolita: Na prośbę BOR usunięci sprzed krzyża

Nad ranem stołeczni policjanci usunęli kilka osób stojących przy krzyżu przed Pałacem Prezydenckim. Zrobili to na prośbę BOR. Krzyż pozostał na miejscu

czytaj całość w Rzeczpospolitej >>

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters