Kaczyński: akcja policji to fortel

Publikacja w serwisie: 15 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rzecznik policji skłamał » Akcja ratunkowa 10 kwietnia w Smoleńsku według raportu MAK » Akcja “Wprost” i rosyjskich portali: szalony generał zniszczył polski samolot rządowy » Jarosław Kaczyński o katastrofie pod Smoleńskiem » Jarosław Kaczyński w rozmowie z Blogpress.pl » Genitalia tak, Kaczyński nie – Mirosław Kokoszkiewicz » Jarosław Kaczyński: nie straszcie nas wojną » Sławomira Skrzypka pożegnał Jarosław Kaczyński » Jarosław Kaczyński – Przesłuchanie w prokuraturze wojskowej » Jarosław Kaczyński dla Salon24: Czas porozumienia » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Jarosław Kaczyński – Smoleńsk to tysiąc afer Rywina » Jarosław Kaczyński: Rząd Tuska zachowuje się jak wystraszony piesek » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » Jarosław Kaczyński: Rozmawiałem z bratem 15 minut przed katastrofą. Nie było najmniejszych oznak niepokoju » Lech Kaczyński – Akt zgonu nr 923 » Kaczyński wczoraj i dziś » “Źródłem decyzji był Kaczyński” » Background about Kaczynski activity » Nie ustają protesty. “Kaczyński na Powązki” » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » Czy Lech Kaczyński ma krew na rękach? » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje » L. Kaczyński w Gruzji: jesteśmy tu po to, by walczyć » LECH KACZYŃSKI W ŚMIERTELNEJ PUŁAPCE » Jarosław Kaczyński nad trumną brata » PREZYDENT LITWY: KACZYŃSKI NIE ROZKAZYWAŁ PILOTOM » Robert Pazik kontra śp. Lech Kaczyński » Jarosław Kaczyński zidentyfikował ciało brata » L’omicidio di Kaczyński é nello stile di Piutin » [English] Romanian Global News: Both Brothers Kaczyński Were to Die » Prezydent Lech Kaczyński: W Gruzji strzelali Rosjanie » Jarosław Kaczyński nie pojawił się na odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy » Prezydent Lech Kaczyński nie żyje. Katastrofa samolotu w Smoleńsku [RELACJA] » Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył » Jarosław Kaczyński: Informacje rządu miały charakter wyraźnie zamierzonej prowokacji » EKSPERCI BARDZO OSTRO O SŁOWACH PREZESA PIS WS. KATASTROFY: “Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał” » ZA TYDZIEŃ NIE BĘDZIE KRZYŻA? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

„Fortelem, którego ostatecznym celem jest wyprowadzenie Krzyża” określił prezes PiS Jarosław Kaczyński poranną akcję policji przed Pałacem Prezydenckim w wydanym wieczorem oświadczeniu. Nad ranem osoby czuwające przy krzyżu zostały poproszone o przeniesienie się kilka metrów dalej; niektóre zrobiły to dobrowolnie, inne policja przeniosła siłą.

W sobotę nad ranem policja odsunęła sprzed Pałacu Prezydenckiego koczujących tam przeciwników przeniesienia krzyża (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)

„W nocy z 13 na 14 sierpnia bieżącego roku oddziały Policji i BOR podjęły działania zmierzające do odizolowania osób stojących pod Krzyżem upamiętniającym tragedię smoleńską od bezpośredniego kontaktu z nim. Podaną publicznie przyczyną tych działań są przygotowania do obchodów dnia Wojska Polskiego. Wiele wskazuje jednak na to, że mamy tu do czynienia z fortelem, którego ostatecznym celem jest wyprowadzenie Krzyża z miejsca, gdzie został umieszczony bez zapewnienia jakiejkolwiek gwarancji, że przy Pałacu Prezydenckim powstanie pomnik upamiętniający Prezydenta i inne ofiary katastrofy” – napisał w swoim oświadczeniu Jarosław Kaczyński.

http://www.tvp.info/informacje/polska/kaczynski-akcja-policji-to-fortel/2390944

14 sierpnia 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , , ,

Komentarze: »

Jeśli uważasz że któryś komentarz nie powinien się tutaj znaleźć zgłoś to na adres:

admin@smolensk-2010.pl
 • adamsky :

  Czy to aby nie o JP III nawoływał do obrony krzyża ? Tak go zrozumieli katolicy/chrześcijanie ? Taką wystawili wizytówkę wiary z zrozumienia tego przesłania. Wszystko bierzecie dosłownie ? Czy to raczej ma podtekst polityczny ? Zrobiliście sobie z symbolu wiary piłeczkę do koszykówki – dlaczego nie bronicie godności krzyża tylko dwie zbite deski ? Dlaczego jeden dla Was to święty , a drugi jest “gupi” bo chce zabrać krzyż ? Ja też chce go zabrać bo to nie symbol dla całego narodu , zginęli ludzie władzy , nie kościoła. Rydzyk się cieszy – ma fanatyków , Komorowski chyba raczej nie – nie zdaje egzaminu w takich sytuacjach. Gdyby Kaczyński był na jego miejscu był by chyba spokój – wśród przeciwników religii nie ma takich “oszołomów” – to cytat z którejś wypowiedzi ludzi pod pałacem. Czy jednak taki stan rzeczy był by dobry ? Jasne , że tak – wtedy wzrasta siła partii , kościoła – ale Rydzyka mniej – smutne. Tyle , że powstał by wówczas pomnik z prawdziwego zdarzenia i po “sprawie”. Ruszyło by śledztwo może. Teraz jednak mamy – prezydent jest “be” , policja “be” , BOR – be” , wszyscy inni rodacy – be. Już nawet harcerze i kościół też , bo zdrajcy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 • adamsky :

  Oj – wiedziałem , że jeśli napisze coś o JPIII , którego nomen omen uważam za wielkiego Polak to będzie “cicha niechęć” – nie piszecie bo ? Lepiej minusy wstawić nie ? A dlaczego ? – bo tak !
  Owszem naleciałem trochę na fanatyków religijnych. Słowo fanatyk kiedyś kojarzyło mi się tylko , wiecie z kim. Teraz lepiej mamy w Polsce – już nawet granaty weszły w ruch. To już mnie nie bawi. Nigdy mnie nie bawiło jeśli chodziło o religie. Taka moc , tylu wyznawców , taki przekaz i ? Kicha na całej linii. Żeby tak to rozegrać – takie “baty” dostać , taki wstyd dla krzyża … “Gracie gorzej niż reprezentacja w piłce nożnej. Tak żartobliwie , ale w pełni odzwierciedlam postawę “katolików” w tej “grze”. Czy jeśli by była jakaś tolerancja w narodzie – doszło by do takich scen ? Czy zachowanie pod pałacem to nie naruszenie porządku publicznego ? Ja tu mówię zarówno o “obrońcach” jak i przeciwnikach. Czy tak czci krzyż katolik , czy tak czci prezydenta patriota ? Czy jedynym rozwiązaniem nie jest wy*** tego krzyża i postawienie pomnika ? Czy taki ruch podzieli nas czy połączy ?
  Pozdrawiam.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters