W hołdzie ofiarom katastrofy – BOR na motocyklach do Smoleńska

Publikacja w serwisie: 16 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Rosjanie wpisali ofiarom: “Podróż prywatna” » Warta honorowa w hołdzie Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu » Kto wymazał połączenia ze Smoleńska? » BOR fałszował dokumentację ws. Smoleńska? » Gdzie są ranni ze Smoleńska? » Telefony ze Smoleńska jednak dzwoniły PO KATASTROFIE » Znikające SMS-y ze Smoleńska » Tajemnica Smoleńska » Smoleńska pastorałka » Smoleńska elegia » Smoleńska odpowiedzialność. » 400. rocznica zdobycia Smoleńska » URZĘDNIK MSZ O RANNYCH ZE SMOLEŃSKA » 150 osób przesłuchanych ws. Smoleńska » PE: debaty ws. Smoleńska nie będzie » WYSTAWA SMOLEŃSKA W WIEDNIU » Smoleńska droga podejścia » Jak Turowski przygotowywał lot do Smoleńska » Tajemnica telefonu ze Smoleńska » Niezidentyfikowani spod Smoleńska » Co słychać na filmach ze Smoleńska? » MSZ przekazało rodzinom tablicę ze Smoleńska » Kolejny tajemniczy zgon ws. Smoleńska » Prezydentowa chce jechać do Smoleńska » Dziś petycja w sprawie Smoleńska » Wiadomo z kim kontaktowali się kontrolerzy ze Smoleńska » PROKURATURA ZAKNEBLUJE DZIENNIKARZY WS. SMOLEŃSKA? » Katastrofa smoleńska i zacieranie śladów? » Piszemy do Komisji Europejskiej ws. Smoleńska » ABW: Nie przetrzymywaliśmy materiałów dotyczących Smoleńska » Grupa Macierewicza żąda akt dot. Smoleńska » Tragedia smoleńska pół roku później » Jest ekspertyza filmu ze Smoleńska » Smoleńska katastrofa to papierek lakmusowy!!! » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (2 posiedzenie) » Sensacyjne zeznania kontrolera ze Smoleńska » Polscy eksperci wrócili ze Smoleńska » ROZMOWA Z KONTROLEREM LOTU ZE SMOLEŃSKA » Czy linia nr 602 zasilała smoleńską wieżę? » Macierewicz apeluje do Polonii ws. Smoleńska » INTERPELACJA WS. SMOLEŃSKA, ODPOWIEDŹ WE WRZEŚNIU » Rozmowy kontrolerów ze Smoleńska ujawnione » Rosjanie z zarzutami za katastrofę smoleńską? » Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach » KONFERENCJA ZESPOŁU DS. SMOLEŃSKA (1 posiedzenie) » Kontroler lotów ze Smoleńska: czy kogoś się boi? » NIK obciąża Arabskiego za katastrofę smoleńską » Błąd na tablicy upamiętniającej ofiary Smoleńska » Kości spod Smoleńska trafiły do prokuratury » Pytania w sprawie Smoleńska wciąż aktualne… » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

25 funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu wyruszyło na motocyklach w rajd do Smoleńska. Wyprawęzorganizowano w hołdzie ofiarom katastrofy Tu-154M.

– To inicjatywa samych funkcjonariuszy, którzy w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich kolegów, chcą zapalić znicze na miejscu katastrofy – powiedział rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz.

Motocykliści wyruszyli po godz. 9 spod siedziby BOR przy ul. Podchorążych w Warszawie. Wyprawa ma potrwać do 20 sierpnia. Większość z 30 jej uczestników to funkcjonariusze BOR, ale są wśród nich również przyjaciele BOR-owców, którzy zginęli w Smoleńsku.

– Zależy nam na tym, aby przekazać wyraźny sygnał do rodzin naszych kolegów, że o nich pamiętamy i ta myśl będzie w nas żyła. Mamy nadzieję kultywować taką tradycję – mówił przedwyjazdem na antenie TVP Info Jarosław Cymerski, jeden z uczestników rajdu.

Honorowy patronat nad wyjazdem objął szef BOR gen. Marian Janicki, który przed startem rajdu apelował do jego uczestników o rozwagę na drodze, kierując jednocześnie prośbę o modlitwę za tych, którzy zginęli 10 kwietnia.

– Najważniejszym etapem rajdu jest oddanie hołdu naszym przyjaciołom w Smoleńsku. Bierzemy ze sobą znicz i wieniec, przekazany przez szefa BOR, który chcemy złożyć na miejscu tragedii. Zamierzamy również odwiedzić cmentarz katyński, gdzie oddamy hołd poległym oficerom – dodał Cymerski na kilkanaście minut przed wyjazdem.

10 kwietnia 2010 r. na lotnisku wojskowym w Smoleńsku rozbił się samolot Tu-154M wiozący polską delegację na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona. Wśród ofiar było dziewięciu funkcjonariuszy BOR.

http://www.tvp.info/informacje/ludzie/bor-na-motocyklach-do-smolenska/2412588

16 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(4.00)
głosów: 1
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters