“Pseudobomber” spod Pałacu z zarzutami – GROZI MU DO 8 LAT WIĘZIENIA

Publikacja w serwisie: 24 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi:
Autor fałszywego alarmu o bombie pod Pałacem Prezydenckim usłyszał zarzuty. Dotyczą one sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Jak poinformował prokurator Dariusz Ślepokura z warszawskiej prokuratury okręgowej, mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Śródmieście Północ zdecydowała też o zastosowaniu wobec niego dozoru policyjnego. To oznacza, że mężczyzna raz w tygodniu będzie musiał się zgłaszać na komendę policji.

Prokuratorzy postawili mężczyźnie zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób, bo (jak wyjaśniał Ślepokura) działanie 44-latka mogło doprowadzić do paniki, a w ten sposób do realnego zagrożenia dla zgromadzonych w tym miejscu osób i dla okolicznych mieszkańców.

Dzwonił z informacją o bombie

Do incydentu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak informował rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński, mężczyzna – mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego – dzwonił kilka razy z budek telefonicznych w okolicach Krakowskiego Przedmieścia (czyli rejonu, gdzie miała być bomba). Po raz pierwszy poinformował o podłożonym rzekomo ładunku wybuchowym ok. godz. 2.30.

Policjanci sprawdzali teren niemal do godz. 6 rano. Okazało się, że alarm był głupim żartem. Mężczyznę zatrzymano. Był kompletnie pijany, miał ok. 3,2 promila alkoholu we krwi. Składając wyjaśnienia nie potrafił nawet określić, ile razy dzwonił na numer 112.

Incydenty pod pałacem

To kolejny incydent, do którego doszło w ostatnim czasie przed Pałacem Prezydenckim. W miniony wtorek 71-letni mieszkaniec podlubelskiej miejscowości rzucił w tablicę upamiętniającą katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem słoikiem z fekaliami. Postawiono mu zarzut zbezczeszczenia miejsca czci i zwolniono do domu.

Dzień później 60-letni mieszkaniec Warszawy podszedł do przeciwników przeniesienia krzyża ustawionego pod Pałacem w czasie żałoby narodowej i miał im grozić pokazując – jak się okazało – rozbrojony granat. Na razie nie postawiono mu zarzutów; również został zwolniony do domu.

jk/fac

http://www.tvn24.pl/12690,1670586,0,1,pseudobomber-spod-palacu-z-zarzutami,wiadomosc.html

24 sierpnia 2010

Oceń artykuł:

tagi:

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters