Historyczne spotkanie na Jasnej Górze – Biskupi o krzyżu, bioetyce i katechezie

Publikacja w serwisie: 25 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Rada Biskupów Diecezjalnych zbierze się na Jasnej Górze, będzie to pierwsze spotkanie nowej instytucji. Biskupi zajmą się sprawą lekcji religii w szkołach, zagadnieniami bioetycznymi i tematem krzyża smoleńskiego w Warszawie.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Józef Kloch podkreśla, że jest to pierwsze w historii spotkanie Rady, która niedawno została powołana. –To jest historyczne spotkanie – stwierdził duchowny.

Duszpasterz powiedział, że można się spodziewać wspólnego listu biskupów diecezjalnych na temat krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Według niego, arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz przedstawi innym biskupom relację z sytuacji związanej z tym krzyżem, jako osoba, która zna sprawę i uczestniczyła w rozmowach na temat jego przyszłości.

Biskupi zajęli się także sprawą lekcji religii w szkołach. Katecheza wróciła do szkół dwadzieścia lat temu. 5 września we wszystkich kościołach ma być odczytany list podsumowujący doświadczenie katechizacji w szkołach.

Kolejny temat spotkania Rady Biskupów Diecezjalnych toplanowane w Adwent w kościołach w całej Polsce modlitwy w obronie życia. Ksiądz Józef Kloch zaznacza, że nie chodzi tylko o tematy eutanazji i aborcji, ale także o nowe wyzwania związane z biotechnologią i bioetyką.

Biskupi omówią też sprawę statutu Rodziny Radia Maryja. W czwartek hierarchowie wezmą udział w uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

http://www.tvp.info/informacje/polska/biskupi-o-krzyzu-bioetyce-i-katechezie/2498215

25 sierpnia 2010

Oceń artykuł:

tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters