MAK przekaże Polsce dokumenty smoleńskie – 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron

Publikacja w serwisie: 25 August 2010
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » 400 stron naczelnika prokuratora Gacka » Treść raportu MAK – dokumenty do pobrania » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Raport komisji Millera na biurku premiera, liczy 300 stron » Smoleńskie kłamstwo WSI » Kłamstwo smoleńskie » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » Śledztwo smoleńskie w Izbie Reprezentantów » Bezczelność rosyjskich “śledczych” nie reagujących na polskie wnioski: Przekażcie nam swoje dokumenty procesowe » RMF FM: Z dokumentów wynika, że gen. Błasik był w kokpicie » Kolejne protokoły przekazane Polsce » Prokuratorzy nie przywieźli z Moskwy żadnych dokumentów ani protokołów » Podpisano memorandum ws. przekazania Polsce zapisów z czarnych skrzynek » Prokuratura wciąż czeka na komplet rosyjskich dokumentów sekcyjnych » MAK przekazał kolejne dokumenty » Dokumenty, których nie dostaliśmy od Rosjan » Płk Klich dostał dokumenty dotyczące kontrolerów » Apel do obywateli USA, którzy mają prawo na mocy ustawy do dostępu do wszelkich dokumentów będących właśnością rządu USA. » Gigantyczne kłamstwo smoleńskie » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Jak spacyfikować rodziny smoleńskie » Koalicja brnie w kłamstwo smoleńskie » Śledztwo smoleńskie – umorzenie do sądu » Buzek odsyła rodziny smoleńskie do psychiatry » Śledztwo smoleńskie: Rosja prosi o akta » Śledztwo smoleńskie, czyli międzynarodowy szok » Rosja: przekazujemy dokumenty katastrofy “z dobrej woli”. Przepisy międzynarodowe mówią: to jest obowiązek » Smoleńskie sekcje zwłok: dlaczego Ewa Kopacz kłamała » Czy w Polsce obowiązuje prawo rosyjskie? » Wyremontowany Tu-154M przekazany Polsce » Debata “O ograniczaniu wolności słowa w Polsce” » Materiały z sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej są już w Polsce » Prof. Wieczorkiewicz: Rosja ma potężną partię w Polsce » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Raport Millera wywołał w Polsce trzęsienie ziemi i szok » Petycja do OBWE o szczególny nadzór nad wyborami prezydenckimi w Polsce » Nie można w Polsce przeprowadzić wyborów parlamentarnych “w cieniu rosyjskiego kłamstwa smoleńskiego” » Barack Obama grał w golfa, gdy w Polsce chowano Marię i Lecha Kaczyńskich » Idąc tropem rozumowania premiera, trzeba by rozwiązać prawie wszystkie pułki w Polsce » “Moskowskije Nowosti”: rządzącej obecnie w Polsce koalicji PO-PSL udało się znacząco poprawić relacje z Moskwą » Rosyjscy śledczy: Istniała możliwość przeprowadzenia ekspertyz medycznych w Polsce. Prokuratorzy polscy nie skorzystali » “Nasz Dziennik” ujawnia: Dowódca amerykańskich Sił Powietrznych w Europie gen. Roger Brady oferuje Polsce pomoc w śledztwie smoleńskim » W POLSCE SKANDAL ZA SKANDALEM A DYMISJI BRAK…CZYLI HONORU BRAK » Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wiceszef Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) Oleg Jermołow przedstawił w Moskwie dokumenty z polskiego Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Zapowiedział, że MAK przygotowuje kolejne materiały, o które prosiła Polska.

Przedstawione dokumenty zostaną jeszcze w środę przekazane akredytowanemu przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym przedstawicielowi Polski, pułkownikowi Edmundowi Klichowi.

Przekazanych zostanie łącznie 251 dokumentów, w sumie 10 tys. stron.

Znajdują się wśród nich oryginały materiałów, które znaleziono na miejscu katastrofy, m.in. instrukcje, dokumenty nawigacyjne, tablice, schematy, wykazy.

Zapach paliwa lotniczego

Gdy otwarto jedno z pudeł z tymi materiałami, w sali, gdzie odbywała się prezentacja, rozszedł się silny zapach paliwa lotniczego. Jak powiedział Jermołow, intensywny zapach paliwa powodował, że specjaliści badający te materiały musieli robić częste przerwy w pracy. Poza dokumentami znalezionymi na miejscu katastrofy przekazane zostaną: AIP Rosji, tj. zbiór informacji aeronawigacyjnych, oraz kopie wyników analizy paliwa, liczące 20 stron.

Książka serwisowa na razie zostaje w MAK-u

Jermołow potwierdził, że wśród tych materiałów nie ma książki eksploatacyjnej prezydenckiego Tu-154M, zawierającej zapis przeglądów i napraw samolotu. Książka ta znajduje się teraz w MAK i w porozumieniu z Edmundem Klichem pozostanie tam do dalszych badań.

agkm, PAP

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul185098.html

25 sierpnia 2010

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters